В університетах Норвегії спостерігається стрімке зростання кількості іноземних абітурієнтів

Вісім із 10 університетів Норвегії відзначили стрімке зростання кількості іноземних абітурієнтів, а число бажаючих навчатись в Осло Метрополітен Університет (OsloMet) на міжнародних програмах зросло на 184%.

У той час, як минулого року в OsloMet кількість абітурієнтів на навчання у галузі міжнародної політики, соціального забезпечення та охорони здоров’я, міжнародної освіти і розвитку, застосування комп’ютерних та інформаційних технологій становила 1454 чоловік, то у цьому році бажаючих було 4134.

Інші університети також відчувають помітне підвищення інтересу абітурієнтів з‑за кордону.

“Ми отримали вражаюче різке збільшення кількості іноземців,  бажаючих навчатись на магістерських програмах”, – зазначила проректор з питань освіти Норвезького університету науки і технологій (NTNU) Маріт Рейтан.

Загалом іноземці подали 9326 заявки на вступ до NTNU на цю осінь, що на 38% більше порівняно з минулим роком.

В Університеті Південно-Східної Норвегії кількість міжнародних абітурієнтів зросла на 60% – з 2159 до 3468.

Крім того, в Університеті Ставангера на 301 навчальне місце подали заявки 4115 іноземців, що на 7,6% більше порівняно з минулим роком.

Джерело інформації