Великобританія спрощує схему отримання віз для міжнародних дослідників

З 20 лютого 2020 р. у Сполученому Королівстві почне діяти нова, швидка візова схема для залучення провідних світових вчених, дослідників та математиків – Global Talent Visa.

Згідно цієї загальнодоступної схеми не буде обмежень по кількість людей, які зможуть приїхати до Великобританії, що демонструє прихильність уряду підтримувати високі таланти.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон сказав: «Велика Британія має горду історію наукових відкриттів, але, щоб бути першими та вирішити проблеми майбутнього, нам потрібно продовжувати інвестувати в таланти та передові дослідження».

Зміни означають, що вперше неурядова організація UK Research and Innovation, яка буде опікуватись цією схемою, підтримає заявників з науково-дослідницької спільноти. Нова схема дозволяє дослідникам та спеціалістам, які названі або чия роль названа, за дорученням схваленого фінансувача подати заявку на отримання швидкої візи.

Зміни також розширюють кількість індивідуальних стипендій за існуючими схемами,  якими керують The Royal Society, the Royal Academy of Engineering and The British Academy.

Зазначені нововведення є частиною більш широких реформ, спрямованих на полегшення приїзду до Великобританії науковцям світового рівня.

Джерело інформації