Вітаємо з державним святом – Днем Конституції України!

Шановні колеги! 

Щиро вітаємо із значущим для мільйонів співвітчизників національним святом – Днем Конституції України! 

З історії пам’ятаємо, як у ніч на 28 червня 1996 року, в результаті майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила Основний закон держави – Конституцію України. Цей цінний в державотворчому значенні документ став реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної країни як повноправної учасниці світового співтовариства. 

Нехай ця урочиста подія, що відкрила українцям широкі перспективи для усестороннього розвитку, особистісної самореалізації, створила підґрунтя для утвердження національної свідомості народу, його консолідації на шляху до створення громадянського суспільства, сповнює всіх нас життєдайною силою, натхненням, спонукає до новаторських ідей, їх успішної реалізації у професійній царині. 

Цікаві факти про Конституцію України 

● Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє. 

● Упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців. 

● Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі. 

● У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців. 

● У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко. 

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/lite/holidays/den-konstituciji-ukrajini-2020-istoriya-cikavi-fakti-skilki-vidpochivatimemo-11047007.html