Європейський диплом у центрі стратегії ЄС у галузі вищої освіти

18 січня 2022 р. Європейська комісія (ЄК) презентувала Європейську стратегію, в якій основним питанням є запровадження спільного європейського диплому, розширення Європейської університетської ініціативи, а також рекомендувала «наводити мости» для ефективного європейського співробітництва у сфері вищої освіти.

Метою Європейської стратегії є необхідність зосередитися до 2024 року на зміцненні європейського виміру у вищій освіті за допомогою флагманських ініціатив. Чотири провідні ініціативи включають в собі: розширення Європейської університетської ініціативи до створення 60 альянсів, до яких буде залучено 500 закладів; створення спільних європейських дипломів; розробка правового статуту університетських альянсів та впровадження Європейського Студентського квитка. Іншими цілями є підтримка університетів як основ європейського способу життя, надання університетам можливостей бути рушіями зеленого та цифрового переходу, зміцнення університетів як рушіїв глобальної ролі та лідерства Європейського Союзу.

Поглиблення міжнародного співробітництва в Європі та за її межами сприятиме конкурентоспроможності університетів у світі, а також у зміцненню систем вищої освіти в країнах-партнерах. Вказане дозволить підвищити привабливість Європи не лише як місця для навчання, а й як привабливого глобального партнера для співпраці в галузі освіти, досліджень та інновацій.

Водночас у стратегії не вистачає конкретних заходів, спрямованих на підвищення ефективності наукових досліджень.

Джерело інформації: