Білорусь-Індонезія: відносини набувають характеру активного партнерства

У Білоруському державному університеті відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти Республіки Білорусь і Міністерством досліджень, технологій та вищої освіти Республіки Індонезія. На зустрічі з індонезійської делегацією з питань співробітництва в сфері вищої освіти були присутні заступник міністра освіти Республіки Білорусь С.В. Руди, міністр досліджень, технологій та вищої освіти Республіки Індонезія Махамад Насір, інші почесні особи.

Заступник міністра освіти Республіки Білорусь, звертаючись до гостей, висловив слова подяки за візит індонезійської делегації в Білорусь з метою зміцнення відносин між країнами в сфері освіти.

Підписання меморандуму про взаєморозуміння є знаковою подією для обох країн, – зазначив заступник міністра освіти Республіки Білорусь. Наші відносини набувають характеру активного партнерства, яке робить позитивний вплив на розширення і зміцнення взаємовигідних відносин.

Заступник міністра підкреслив, що в попередні роки Білорусь прагнула до відкритого продуктивного діалогу з Індонезією. Особливо це стосується налагодження ділових і дружніх відносин в сфері вищої освіти. Нормативна правова база взаємодії з Республікою Індонезія сформована і визначає пріоритетні напрямки співробітництва. Зараз укладено шість прямих міжвузівських договорів між провідними університетами Білорусі та Індонезії.

С.В. Руди висловив пропозицію про розширення взаємодії між університетами двох країн, а також тематики співпраці. Це стосується налагодження спільної дослідницької та видавничої діяльності, організації академічної мобільності, реалізації двосторонніх науково-технічних і освітніх проектів.

Заступник міністра освіти підкреслив, що підписання меморандуму про взаєморозуміння посприяє більш інтенсивній співпраці між країнами в сфері освіти. Меморандум передбачає подальший розвиток прямих зв’язків між закладами вищої освіти двох країн, обмін інформацією, що стосується різних аспектів освітньої діяльності, в тому числі з питань, які пов’язані з визнанням документів про освіту. Цей документ сприятиме обміну навчально-методичними матеріалами, інформаційними ресурсами, а також організації та проведення спільних семінарів, конференцій з обміну досвідом.

Продовжуючи розмову, Махамад Насір, міністр досліджень, технологій та вищої освіти Республіки Індонезія, підтримав наміри білоруської сторони в розвитку співпраці між країнами. Керівник делегації підкреслив, що Білорусь є надійним партнером, і висловив побажання обмінюватися досвідом у розвитку освітньої галузі.

Наша система освіти спрямована на високоякісну підготовку кадрів, особливо для високотехнологічного виробництва, – зазначив Махамад Насір. І нам дуже потрібні передові технології, щоб зробити цю підготовку найбільш досконалою. Досвід білоруських колег, безумовно, стане для нас суттєвою підтримкою.

Джерело інформації