МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ 

EU

European Union

 tu  

Європейський Союз

Економічне і політичне об’єднання 28 європейських держав, яке орієнтоване на регіональну інтеграцію. За допомогою стандартизованої системи законів, що діють у всіх країнах союзу, створений спільний ринок, який гарантує вільний рух людей, товарів, капіталу і послуг, включаючи скасування паспортного контролю в межах Шенгенської зони, в яку входять як країни-члени, так і інші європейські держави.

UNDP

United Nations Development Programme

 undp  

Програма розвитку ООН (ПРООН)

Організація при ООН з надання допомоги країнам-учасницям в галузі розвитку. ПРООН надає допомогу урядам у проведенні пошуків і досліджень природних ресурсів, у створенні навчальних закладів, в розвитку енергетичних ресурсів, надає консультаційні та експертні послуги, навчає фахівців, постачає обладнання тощо. Допомога ПРООН безоплатна.

UNESСO

 United Nations Educational, Scientific
and Cultural Organization

 unesco   ЮНЕСКО – спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

UNIDO

United Nations Industrial Development Organization

 

 unido   ЮНІДО – Спеціалізована установа ООН з промислового розвитку, зусилля якої зосереджені на боротьбу із бідністю. ЮНІДО надає допомогу країнам, що розвиваються, і країнам з перехідною економікою в їх боротьбі з маргіналізацією в сучасних умовах глобалізації, сприяє продуктивній зайнятості, розвитку конкурентоспроможної економіки і забезпечення екологічної стійкості.

WIPO

World Intellectual Property Organization

 2010_02_art3_logo   Всесвітня організація інтелектуальної власності – міжнародна організація, що займається адмініструванням ряду ключових міжнародних конвенцій з інтелектуальної власності, в першу чергу Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів і Паризької конвенції про охорону промислової власності. З 1974 року також виконує функції спеціалізованої установи ООН з питань творчості та інтелектуальної власності.

NATO

North Atlantic Treaty Organization

 nato  

НАТО

Організація Північноатлантичного договору, Північноатлантичний Альянс

Військово-політичний блок, який об’єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це «трансатлантичний форум» для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії відносно території будь-якої держави – члена НАТО або захист від неї.

Членами НАТО є 28 країн. Військові витрати всіх членів в сукупності складають більше 70% від загальносвітового обсягу.

EDNES

Earth Data Network for Education and Scientific Exchange

 edneslogosmall  

Мережа даних про Землю для освіти та наукового обміну

Неурядова, некомерційна міжнародна асоціація, зареєстрована згідно із законодавством Франції в Страсбурзі (Франція).

ICSU

International Council for Science

 iscu  

Міжнародна рада з науки (МРН) – неурядова організація з глобальним членством національних наукових органів (122 члена з 142 країн) і міжнародних наукових союзів (31).

Місія полягає в зміцненні світової науки в інтересах суспільства

CODATA

International Council for Science: Committee on Data for Science and Technology

 codata   CODATA є міждисциплінарним Науковим комітетом Міжнародної ради з науки (МРН), діяльність якого спрямована на поліпшення якості, надійності, управління та доступності даних, що мають важливе значення для всіх галузей науки і техніки.

КОICA

Korea International Cooperation Agency

 koica   KOICA була створена в 1991 році з метою реалізації державних програм безоплатної допомоги Кореї і сприяння міжнародному співробітництву: запрошення стажистів, відправку за кордон експертів і волонтерів, дослідження в області розвитку, надання допомоги в надзвичайних ситуаціях; співпраця з багатосторонніми організаціями, реалізація програм підтримки організацій громадянського суспільства, а також проектів, доручених корейським урядом.

JICA

Japan International Cooperation Agency

 jica   JICA забезпечує двосторонню міжнародну допомогу в формі технічного співробітництва, надання кредитів і безоплатної допомоги японського уряду з метою розвитку.

IAU

International Association of Universities

 iau-en-e-small   Міжнародна асоціація університетів, заснована в 1950 році під егідою ЮНЕСКО. Об’єднує представників 120 країн з метою вирішення спільних проблем, а також співпрацює з різними міжнародними, регіональними та національними організаціями, що працюють в сфері вищої освіти.

EUA

European Association of Universities

 eua_logo   Асоціація європейських університетів об’єднує університети 47 європейських країн. Відіграє вирішальну роль в Болонському процесі та в наданні впливу на політику ЄС в галузі вищої освіти, наукових досліджень і інновацій.

IEEE

Institute of Electrical and Electronics Engineers

 ieee_logo_mb_tagline   Інститут інженерів електротехніки та електроніки – міжнародна некомерційна асоціація фахівців в області техніки, світовий лідер в області розробки стандартів з радіоелектроніки, електротехніки та апаратного забезпечення обчислювальних систем і мереж.

Гуандунський союз з науково-технічного співробітництва з країнами СНД

Розташований в м Гуанчжоу, провінція Гуандун, КНР

Основні завдання:

пошук і просування інноваційних технологій; міжнародне співробітництво в сфері науки і техніки: надання допомоги і сприяння налагодженню співпраці уряду провінції, міста, району, зацікавленим підприємствам і бізнес спілкам; проведення великих міжнародних науково-технічних заходів.

EUA

Euroasian University Association

 eua  

Євразійська асоціація університетів

Вирішує проблеми розвитку національної освіти, завдання збереження єдиного освітнього простору і забезпечення еквівалентності університетських дипломів, розвитку співпраці університетів – членів Асоціації в галузі освіти та університетської науки, основні навчально-методичні питання вдосконалення університетської освіти.

BSUN

Black Sea Universities Network

 bsun  

Мережа університетів Чорноморського Регіону BSUN була заснована в 1998 р в Констанці в ході Другої Конференції Ректорів Чорноморського регіону.

BSUN об’єднує понад 100 університетів, що представляють 12 країн-членів Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС): Албанію, Вірменію, Азербайджан, Болгарію, Грузію, Грецію, Молдову, Румунію, Росію, Сербію, Туреччину і Україну.

ESU

 European Student Union

 esu  

Союз європейських студентів

Головна організація 45 національних союзів студентів з 38 країн.

Мета ESU – представляти і просувати освітні, соціальні, економічні та культурні інтереси студентів на європейському рівні по відношенню до всіх відповідних органів і, зокрема, ЄС, Ради з реалізації Болонського процесу, Ради Європи і ЮНЕСКО.

 

КОМПАНІЇ

IBM

 ibm  

IBM (International Business Machines) – американська компанія зі штаб-квартирою в Армонке (штат Нью-Йорк).

Один з найбільших в світі виробників і постачальників апаратного і програмного забезпечення, а також ІТ-сервісів і консалтингових послуг.

378 тис. співробітників

HUAWEI

 img_dev_en_huawei_logo  

Huawei – один з безумовних світових лідерів в області ІКТ. Розробник і виробник мережевого і комунікаційного устаткування.

Huawei в цифрах

MICROSOFT  microsoft_logo_-2012-svg   Одна з найбільших транснаціональних компаній (США) з виробництва програмного забезпечення для обчислювальної техніки, розробник найбільш широко поширеної в світі програмної платформи – сімейства операційних систем Windows.

CISCO

 cisco-logo-open-graph   Транснаціональна компанія з США, що розробляє і продає мережеве обладнання, призначене в основному для великих організацій і телекомунікаційних підприємств.

SIEMENS

 siemens  

Транснаціональний концерн (Німеччина), що працює в області електротехніки, електроніки, енергетичного устаткування, транспорту, медичного обладнання та світлотехніки, а також спеціалізованих послуг у різних галузях промисловості, транспорту і зв’язку

З 2016 року компанія Siemens в черговий раз була визнана однією з найбільш стійких у своїй галузі – “промислові конгломерати”, яка включає понад 40 компаній, в тому числі Philips, 3M і Samsung. Siemens отримала дуже позитивну загальну оцінку, отримавши 89 з 100 балів.

SAMSUNG

 samsung  

Samsung Group – одна з найбільших в світі південнокорейська група компаній.

Виробник високотехнологічних компонентів, телекомунікаційного обладнання, побутової техніки, аудіо- і відеопристроїв.

Головний офіс компанії розташований в Сеулі.

191 тис. співробітників

INTEL

 intel   Intel Corporation – найбільша в світі фірма – розробник і виробник напівпровідникової продукції: процесорів, мікропроцесорів (75% ринку), флеш-пам’яті, SSD-накопичувачів, чіпсетів, мережевого обладнання, материнських плат, серверів
PANASONIC  panasonic  

Panasonic Corporation (Matsushita Electric Industrial) – найбільший японський і один з провідних світових виробників електроніки. Світовий лідер в розробці і виробництві побутової електроніки і електронного устаткування для широкого кола споживачів, бізнесу і промисловості

328 000 співробітників

HEWLETT PACKARD

 hp  

Hewlett-Packard Company (HP) – одна з найбільших американських компаній у сфері інформаційних технологій і кібернетики, постачальник апаратного і програмного забезпечення для організацій і індивідуальних споживачів. Штаб-квартира компанії розташована в Пало-Альто, Каліфорнія, США.

Компанія виробляє і поставляє рішення в області ІТ-інфраструктури, персональних обчислювальних систем і пристроїв доступу, надає послуги з системної інтеграції, сервісної підтримки і аутсорсингу, а також виробляє пристрої друку і засобу виведення зображень.

302 000 співробітників.

DELCAM

 delcam_logo   Delcam — компанія з Великобританії, один зі світових лідерів з розробки CAD / CAM продуктів для моделювання, виготовлення і контролю складних виробів та технологічної оснастки.

RIGAKU

 rigaku-logo   Компанія Rigaku (Японія) (близько 1400 співробітників) займається розробкою і постачанням для університетів, промисловості та державних лабораторій комплексних рішень в структурної протеоміки, наноінженерних дослідженнях, рентгенівської дифракції загального призначення і спектроскопії, аналізі матеріалів та контроль якості.

FESTO

 festo  

Компанія з Німеччини FESTO – світовий постачальник технологій автоматизації і лідер в області виробничого навчання та освітніх програм.

Представлена в 176 країнах світу, в тому числі в Україні.

17 800 працівників.

JEPPENSEN

 bez-nazvaniya

 

Jeppesen – американська компанія, що є одним зі світових лідерів на ринку забезпечення аеронавігаційною інформацією. Надає також послуги з планування польотів та освітні послуги в галузі авіації. Компанія є підрозділом Boeing Commercial Airplanes.