Новий рейтинг університетів складено на підставі досвіду студентів

Відомо, що жоден із існуючих глобальних університетських рейтингів не враховує думки студентів.

Цей недолік врахувала одна з провідних світових освітніх компаній – StuDocu, запропонувавши студентам самим оцінити університети, які вони відвідували.

Було проведено опитування понад 100 000 студентів з 27 країн, які навчаються в 1500  університетах. На підставі результатів опитування було складено глобальний рейтинг   StuDocu World University Ranking – «перший свого роду», який ставить досвід студентів та оцінку своїх університетів на перше місце серед показників рейтингу.

Респондентам було запропоновано виставити оцінки за шкалою 0-10 (0 – найнижча, 10 – найвища) за такими категоріями:

• Академічна репутація та можливості працевлаштування
  • Наявність дистанційного навчання
  • Якість навчальних курсів
  • Якість життя
  • Харчування
  • Зручності та зони спільного користування
  • Братства, соціальні клуби та студентські асоціації
  • Спортивна культура
  • Безпека
  • Розташування
  • Доступність для студентів-інвалідів
  • Різноманітність та інклюзивність
  • Фінансова допомога
  • Можливість проживання в межах кампусу

Серед 563 університетів Європи найкращими визнано Глазго-Каледонський університет, далі йдуть шотландський університет Сент-Ендрюса та німецький Europäische Fernhochschule Hamburg.

В Північній Америці 12 найкращих закладів представляють США –  очолюють список Університет штату Каліфорнія Фуллертон, Університет Клемсона та Університет Південного Нью-Гемпшира.

В Латинській Америці в лідерах Еквадорський університет спеціальних наук дель Еспіріту Санту, колумбійський Unidades Tecnológicas de Santander і мексиканський Університет політехніки Керетаро.

Австралійський університет Нової Англії, Канберрський університет та Федеральний університет Австралії визнано найкращими в регіоні.

Варто нагадати, що для виявлення думки студентів щодо якості університетів існують й  інші методи, наприклад, нагорода Whatuni Student Choice Awards у Великобританії, яку в 2020 році отримав  Університет Аберіствіт, а також Global Student Satisfaction Award.

Джерело інформації: https://thepienews.com/news/new-ranking-places-student-experiences-at-heart/