Новини КПІ за період з 1 червня 2017 р. по 31 серпня 2017 р.:

1. 7 червня КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала делегація послів іноземних держав, акредитованих в Україні за сумісництвом. До її складу входили очільники дипломатичних місій Республіки Руанда, Республіки Сенегал, Республіки Шрі-Ланка, Федеративної Демократичної Республіки Ефіопія, Республіки Сьєрра-Леоне, Республіки Мозамбік, Республіки Кот-д’Івуар, Республіки Гвінея-Бісау, Республіки Сінгапур, Ямайки, Республіки Уругвай, Нової Зеландії, Монголії та Народної Республіки Бангладеш.

Керівники дипломатичних установ отримали можливість ознайомитися з новими розробками, створеними на базі підприємств, які входять до складу Інноваційно-виробничого об’єднання «Київська політехніка» та Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України», – розробленим в університеті безпілотником «Spectator», що нині випускається ВАТ «Меридіан», бронеавтомобілями серії «Козак», представленими компанією «Практика», тощо.

2. КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанія «Аnderson Capital Group» (США) 8 червня уклали Меморандум про співробітництво.

Меморандум визначає основні принципи співпраці університету та «ACG» у трьох напрямах інформаційних технологій, інформаційної та кібернетичної безпеки. Це науково-технічна та інноваційна діяльність; розширення міжнародного співробітництва, а також підготовка кваліфікованих кадрів для роботи у відповідних галузях. Однією з головних цілей співпраці у рамках Меморандуму сторони визначили створення Міжнародного кіберцентру на базі Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського. Центр має посісти достойне місце у світовій мережі центрів кібербезпеки і сприяти розвитку наукового потенціалу та зміцненню іміджу КПІ ім. Ігоря Сікорського у світі.

3. 16 червня в експозиційному залі Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського прочитав лекцію всесвітньо відомий фахівець зі стратегічних питань розвитку космічної галузі, підприємець, журналіст та ентузіаст освоєння космосу Рік Тамлінсон (США).

Лекцію було присвячено найактуальнішим проблемам освоєння людством космічного простору.

4. 23 червня 2017 р. проректор з міжнародних зв’язків Сергій Сидоренко взяв участь в роботі Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Україною та КНР. Спільне засідання Підкомісії очолили Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Міністр освіти Китайської Народної Республіки Чень Баошен. У засіданні приймала активну участь Директор Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова, у якості офіційного представника української сторони у сфері освіти.

З моменту першого засідання Підкомісії минуло п’ять років, за цей час відбулося багато позитивних змін: триває розвиток прямих контактів між вищими навчальними закладами України та Китаю, було підписано нові угоди про співпрацю, академічні обміни, науково-технологічне співробітництво,  обмін досвідом у сфері розробки професійних стандартів. Враховуючи високий попит серед українських студентів, які виявили бажання поглиблено вивчати китайську мову та попит серед випускників середніх шкіл Китаю, що є бажаючими стати іноземними студентами в українських вищих навчальних закладах, обидві країни, звичайно, зацікавлені в такому співробітництві.

В результаті роботи підкомітету квота для китайських громадян, які навчаються в Україні за рахунок української сторони, була збільшена до 120 студентів, також були укладені угоди про співробітництво в галузі технічної освіти та проведена робота щодо реалізації програми китайсько-українського подвійного диплому.

5. 22 і 23 червня КПІ імені Ігоря Сікорського відвідали представники двох китайських університетів. Візити було організовано в межах програми Форуму ректорів українських і китайських ВНЗ, який цими днями проходить у Києві.

Першою до Київської політехніки 22 червня завітала делегація Чжецзянського університету. 23 червня в КПІ ім. Ігоря Сікорського побувала також делегація Чжецзянського педагогічного університету. До складу делегацій входили ректори, керівники науково-навчальних підрозділів і провідні вчені цих вишів.

Представники китайських університетів обговорили з керівництвом КПІ імені Ігоря Сікорського та представниками його підрозділів – потенційних партнерів, питання співпраці та можливі спільні проекти.

6. 27 червня в КПІ імені Ігоря Сікорського було проведено тренінг з написання та управління проектами в рамках Програми Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом КА1: міжнародна кредитна мобільність (для ВНЗ).

7. 27 червня 2017 року. Оператор мобільного зв’язку lifecell і компанія IoT Ukraine створили першу в Україні спільну лабораторію Інтернету речей (Internet of Things) на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Устаткування для демонстрації і тестування надала компанія Cisco.

В Інституті телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського був запущений інноваційний майданчик зі спеціальним обладнанням, що дасть можливість студентам вузу ознайомитися з новітніми технологіями в області Internet of Things. У Лабораторії Інтернету речей студенти і розробники зможуть отримувати дані про світовий досвід поширення IoT, поглиблено вивчати різні технології нової послуги, створювати і тестувати власні аплікації і датчики, використовувати готові продукти для реалізації комерційних і соціальних проектів.

8. Лабораторія Cybermetrics оприлюднила четвертий рейтинг прозорості університетів на основі даних цитованості їх провідних вчених. Для аналізу використовувалися офіційні інституційні профілі Google Scholar Citations або стандартизовані домени або поштові адреси ВНЗ.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» зберіг перше місце по Україні, посівши 1408 у світі із показником 24832. За період з попереднього рейтингу університет покращив свою позицію в світовому рейтингу на 121 пункт.

9. 28 липня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся П’ятий економічний форум «Україна-Корея» «Економічне співробітництво в контексті євроазійської інтеграції».

Основна мета форуму – налагодити ефективну взаємодію між Україною та Кореєю – була розшифрована в преамбулі до його програми в розділі «Цілі форуму»: створення мережі сприяння двосторонньому економічному співробітництву між корейським та українським урядами та діловими установами; дослідження нових шляхів співпраці між Кореєю та Україною у різних сферах економіки в процесі реструктуризації та реформування України.

10. 7 серпня 2017 р. КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала делегація з Китайської Народної Республіки на чолі з генералом Лю Шеном, яка брала участь у XII засіданні Міжурядової українсько-китайської координаційної комісії з питань військово-технічного співробітництва.