Серпень 2020 – Азія

Огляд
ринку освітніх послуг Азії
Cерпень 2020 р.

За матеріалами: University World News, The New York Times, the Global Times, Livemint, Taiwan News. Jiji Press, The News International.

Китай

  1. Обурення студенток у зв’язку з введенням обмежень 

(The New York Times)

Китайський університет викликав широке обурення на початку навчального року, коли студентки виявили, що вони не повинні носити нічого, що вважається надмірно відкритим.

1 серпня Університет Гуансі на південному заході Китаю опублікував посібник з техніки безпеки для вступних студенток першого курсу, включаючи дрес-код, який передбачає, що жінки несуть відповідальність за сексуальні домагання або навіть посягання. “Не носіть надто відкритих топів чи спідниць. Не вдягайте суконь із низьким вирізом і не оголюйте талію або спину, щоб уникнути спокуси», – говориться у посібнику.

Також університет порадив дівчатам уникати високих підборів за певних обставин.

Джерело інформації:
https://www.nytimes.com/reuters/2020/09/02/world/asia/02reuters-china-rights.html

  1. Пекінські університети знову відкриваються, а не місцеві студенти проходять тестування

(The Global Times)

Після майже семи місяців призупиненого життя в університетському містечку університети Китаю, з продуманими заходами щодо запобігання вірусам, збираються знову відкрити та привітати нову когорту студентів, що є останньою ознакою прогресу країни у боротьбі з пандемією COVID-19, пише Шань Цзе для Global Times.

Університети Пекіна поінформували студентів, які подорожують з інших провінцій та регіонів, що вони повинні надати доказ негативного тесту на COVID-19, намагаючись надалі захищати профілактичну роботу в столиці Китаю. Починаючи з епізодичних спалахів в Пекіні, Даляні та Північно-Західному Китаї Уйгурського автономного району з червня, протягом семи днів поспіль не спостерігалося нових випадків внутрішньої передачі COVID-19 на материковій частині Китаю.

Джерело інформації:
https://www.globaltimes.cn/content/1198599.shtml

  1. Нові правила проведення онлайн-конференцій викликають страх щодо академічної свободи

(University World News)

Пекінський університет, один з провідних університетів Китаю, оголосив про нові правила відвідування онлайн-конференцій, організованих за кордоном, зокрема в Гонконгу, Тайвані та Макао. Заяви академіків та дослідників на участь повинні бути перевірені керівництвом університетів заздалегідь.

Згідно з новими правилами, опублікованими Департаментом міжнародного співробітництва університету 19 серпня, “вимоги конфіденційності” повинні “суворо дотримуватися” китайськими вченими, які відвідують вебінари та інші онлайн-заходи.

В останні роки Китай значно обмежив кількість науковців і дослідників, яким дозволено фізично відвідувати конференції за кордоном. Наразі правила поширюються на онлайн-конференції, при цьому всі заявки на участь повинні бути подані на затвердження принаймні за 15 днів до початку заходу. Заявка повинна містити лист із запрошенням та чіткий порядок денний, і учасники повинні взяти на себе зобов’язання “зберігати таємницю” та не загрожувати репутації китайських установ.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200901210803801

 

Південна Корея

  1. Медичні іспити відкладені на фоні страйку та відродження вірусу

(University World News)

Уряд Південної Кореї відклав медичні іспити в країні після того, як студенти-медики заявили, що вони будуть бойкотувати іспити на тлі суперечок щодо планів уряду збільшити кількість медичних шкіл на 13% на найближчі 10 років.

План розширення медичної освіти призвів до страйків студентів-медиків та лікарів у той час, коли Південна Корея спостерігає пожвавлення випадків коронавірусу.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?=20200902171010258

Індія

  1. Верховний суд постановляє, що студенти повинні складати випускні іспити

(University World News)

Верховний суд Індії постановив, що випускні іспити для студентів коледжів та університетів повинні бути проведені до 30 вересня, незважаючи на клопотання студентів до суду щодо більшої гнучкості через вплив пандемії коронавірусу.

Прийнявши це рішення, суд підтримав регулюючий орган вищої освіти Комісію з надання грантів університетів (UGC), яка наполягала на необхідності складання іспитів для підтримки вищої освіти та заявила, що його слово остаточне, коли мова йде про вищу освіту в країні.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200901085550405

  1. Нові візові обмеження університетів для протидії впливу Китаю

(Livemint)

Індія посилює приборкання китайської діяльності в країні, додаючи додатковий контроль за візами та переглядаючи зв’язки Пекіна з місцевими університетами, оскільки відносини між двома країнами продовжують занепадати.

Міністерству закордонних справ Індії повідомили, що візи для китайських бізнесменів, науковців, галузевих експертів потребують попереднього дозволу безпеки.

Діяльність університетів Індії, пов’язаних з китайськими установами, може бути різко зменшена, за словами представників влади. Уряд переглядає 54 меморандуми про взаєморозуміння, підписані між навчальними закладами, включаючи Індійські технологічні інститути, Індуїстський університет Банараса, Університет Джавахарлала Неру та інші, з посиланнями на офіційний офіс з навчання китайської мови, відомий як Ханьбан, який керує Інститутами Конфуція по всьому світу.

Джерело інформації:
https://www.livemint.com/news/india/india-slaps-new-curbs-on-visas-universities-to-stem-china-influence-report-11598013487928.html

  1. Нова політика висвітлює автономію університетів, інтернаціоналізацію

(University World News)

Уряд Індії затвердив Національну освітню політику або НЕП 2020 29 липня, створивши шлях для широкомасштабних трансформаційних реформ, включаючи реструктуризацію системи вищої освіти на три категорії установ, що присуджують ступені, більшу інституційну автономію, новий Національний науково-дослідний фонд та оновлене зобов’язання дозволити іноземним університетам потрапити в Індію в рамках інтернаціоналізації.

Останнє вимагатиме внесення змін до чинного законодавства, яке не дозволяє іноземним установам, але вказує на пом’якшення правил та зміну думки партії Бхаратія Джаната Нарендри Моді або уряду, які раніше виступали проти створення кампусів іноземних філій.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200807160631529

Тайвань

  1. Університети припиняють виконувати функції карантинних об’єктів

(Taiwan News)

Міністерство освіти Тайваню оголосило, що з 1 вересня тайванські університети більше не зможуть виконувати функції карантину для іноземних студентів.

У липні університетам по всій країні повідомили, що вони можуть використовувати вільні студентські гуртожитки для розміщення іноземних студентів, яких після прибуття вимагають карантину. Однак, коли студенти почали збиратися повернутися на новий навчальний рік, міністерство заявило, що цей закон застосовується лише під час літніх канікул, і що коледжі повинні припинити надавати дозвіл іноземним студентам на проживання в кампусі до моменту проходження ними двотижневої самоізоляції.

Джерело інформації:
https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3992809

Японія

  1. Межі прийому будуть змінені в місцевих університетах

(Jiji Press)

Японська урядова комісія розпочала обговорення щодо підвищення ліміту прийому в національні університети в регіональних районах, намагаючись виправити надмірну концентрацію населення в районі Токіо за допомогою міграції молоді, повідомляє Jiji Press.

Експертна група з питань активізації діяльності місцевих університетів провела своє перше засідання у середу 2 вересня. Передбачуване збільшення меж вступу також спрямоване на розвиток людських ресурсів спеціальними навичками та досвідом, що відображає унікальні особливості у відповідних місцевих районах.

Результати обговорень будуть включені в пакет реформ університетів у грудні, який відобразиться в перегляді всеосяжної урядової стратегії регіонального відродження.

Джерело інформації:
https://jen.jiji.com/jc/eng?g=eco&k=2020090300656

Пакистан

  1. Університети планують відкрити кампуси з середини вересня

(The News International)

Університети Пакистану розробляють політику та процедури в очікуванні урядового рішення про відкриття кампусів з 15 вересня та у світлі вказівок Комісії вищої освіти.

Голова Комісії Тарік Банурі порадив керівникам університетів своєчасно, чітко і однозначно оголосити про свою політику та активно її ділитись з викладачами та студентами.

Джерело інформації:
https://www.thenews.com.pk/print/709308-universities-plan-to-reopen-campuses-from-september-15