Енергетичний інститут Туркменістану став членом Міжнародної асоціації університетів

Державний енергетичний інститут Туркменістану, розташований у Марі, включений до членів Міжнародної асоціації університетів (МАУ).

МАУ створена за підтримки ЮНЕСКО у 1950 році та ґрунтується на фундаментальному праві кожного на здобуття якісної вищої професійної освіти. Місія Асоціації полягає у регулярному проведенні тематичних конференцій та симпозіумів з питань освіти у співпраці з відповідними міжнародними структурами.

Цього року Державний енергетичний інститут Туркменістану відзначає своє 25-річчя. В його багатогранній роботі особливе значення надається впровадженню інновацій.

У зв’язку з цим актуалізовано завдання оснащення вишу передовими технологіями навчання, які є ефективним засобом формування компетенцій майбутніх спеціалістів електроенергетики, електронної та машинобудівної промисловості та інших галузей.

Велику увагу ВНЗ приділяє факультативній діяльності студентів, яка є сукупністю багатогранних заходів, включаючи конференції, предметні олімпіади та наукові конкурси на внутрішньо вузівському, державному та міжнародному рівнях.

За підсумками участі у 2021 році у предметних олімпіадах на державному рівні студенти вишу були удостоєні 65 призових місць. Також у загальнокомандному заліку студенти тричі забезпечували інститут призовими місцями в турах з теоретичної механіки, фізики та туркменської мови, а також чотири рази відзначалися переможними позиціями у змаганнях з математики, опору матеріалів та російської мови.

Крім того, протягом минулого року найобдарованіші студенти гідно представляли країну на престижних міжнародних інтелектуальних змаганнях. Вони успішно виступили у 8 міжнародних відкритих інтернет-олімпіадах науково-освітніх центрів Ізраїлю, Лондона, Американського університету в Болгарії, Сілезького університету Катовіце (Польща).

Загалом на міжнародних олімпіадах студенти вишу були удостоєні 34 медалей різної гідності.

ВНЗ ефективно будує міжнародні зв’язки із провідними профільними вищими навчальними закладами світу. Серед його партнерів – Сеульський національний університет науки і технології (Корея), Ташкентський державний технічний університет (Узбекистан), Міланський політехнічний університет (Італія), Брестський державний технічний університет (Республіка Білорусь), Центр менеджменту міста Інсбрук (Австрія) та інші.

Енергетичний вуз є учасником міжнародного проекту «Удосконалення вищої освіти в Центральній Азії за допомогою сучасних технологій» (HiEdTec), мета якого – адаптація системи освіти до цифрового покоління шляхом впровадження у навчальний процес інноваційних освітніх технологій та дидактичних моделей.

Джерело інформації: