ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Квітень 2019 р.
- Євразійський національний університет ім. Гумільова (Казахстан) відкрив представництво в Брюсселі
Євразійський національний університет імені Л. Гумільова відкрив представництво на базі Інституту сучасної освіти і науки (MERI) в Брюсселі.
Офіс, який буде займатися питаннями інтернаціоналізації вузівської діяльності та розвитком співробітництва з європейськими університетами, презентувала Асемгуль Молдажанова – перший проректор ЄНУ ім. Гумільова. «У Євразійського національного університету вже є досвід створення таких міжнародних центрів. Такі центри функціонують в Білорусі, Ірані, Китаї та Туреччині», – сказала А. Молдажанова.
Завданнями представництва, крім іншого, стануть пошук партнерів для участі казахстанських викладачів у наукових грантах ЄС і залучення європейських студентів на навчання в казахстанський вуз. «Останні три-чотири роки ми відзначаємо прибуття студентів на навчання до нас з Франції та Англії. Ми хочемо показати привабливість казахстанської освіти не тільки для азіатської частини світу, а й для Європи».
Перший проректор ЄНУ ім. Гумільова зазначила, що одним з варіантів роботи новоствореного брюссельського офісу стане пошук партнерів серед провідних бельгійських вузів для співпраці в рамках програми подвійних дипломів. Це дозволить стати власником відразу двох дипломів за період навчання.
Вона додала, що Євразійський національний університет є лідером серед вузів Казахстану за кількістю проектів в рамках освітньої програми ЄС «Еразмус+». Там реалізуються 12 проектів.
Джерело інформації:
https://inform.kz/ru/enu-im-gumileva-otkryl-predstavitel-stvo-v-bryussele_a3512924
- Міністерство освіти підписало протокол про наміри
Міністерство освіти Азербайджану підписало протокол про наміри між Азербайджанською державним аграрним університетом і Егейським університетом Туреччини.
Підписання протоколу, служить цілям проведення двосторонньої дипломатичної програми між вищими навчальними закладами у напрямку виконання «Державної програми з підвищення міжнародної конкурентоспроможності системи вищої освіти в Азербайджанській Республіці на 2019-2023 роки», затвердженої розпорядженням Президента.
Протокол про наміри підписали ректор Азербайджанського державного аграрного університету і ректор Егейського університету.
Протокол про наміри включає в себе переговори між Азербайджанською державним аграрним університетом і Егейським університетом про заснування на рівні бакалаврату програми подвійних дипломів по сільськогосподарським спеціальностями.
Основна мета «Державної програми з підвищення міжнародної конкурентоспроможності системи вищої освіти в Азербайджанській Республіці на 2019-2023 роки» заснована на самих передових наукових досягненнях, інноваційних технологіях навчання, підготовки фахівців нового покоління в нашій країні, міжнародному змісті і якісних показниках системи вищої освіти Азербайджану в області програми подвійного диплому.
Джерело інформації:
https://edu.gov.az/ru/page/9/16399
- У Білоруському державному університеті створений Білорусько-китайський інститут
В рамках реалізації спільного плану заходів Року освіти Білорусі в Китаї Белгосуніверситет і Даляньський політехнічний університет (ДПУ) створили спільний білорусько-китайський інститут.
Це перший досвід спільної підготовки фахівців на першому місці на базі білоруського вузу в системі вищої освіти нашої країни. Навчання в СІБД почнеться 1 вересня поточного року. Викладання буде вестися англійською та російською мовами за спеціальностями «Механіка і математичне моделювання», «Фізика (виробнича діяльність)» і «Світова економіка». Також передбачається вивчення китайської мови.
Надходження в інститут буде здійснюватися відповідно до правил прийому в білоруські вузи і відповідно до умов прийому на аналогічні спеціальності БГУ. Перший набір складе до 120 чоловік з числа білоруських громадян. З наступного року планується відкрити набір в магістратуру. У професорсько-викладацький склад СІБД увійдуть представники білоруського та китайського університетів. Навчальні плани, а також програми навчальних дисциплін в СІБД розробляються і затверджуються спільно обома сторонами і актуалізуються в відповідності з останніми досягненнями науки, техніки і промисловості країн-учасниць освітнього проекту. Випускники інституту будуть затребувані промисловими, освітньо-науковими підприємствами Білорусі та Китаю, а також в індустріальному парку «Великий камінь». Після закінчення навчання вони отримають два дипломи – БДУ і ДПУ.
Активна співпраця двох університетів бере початок з 2007 року. Протягом цього періоду підписано низку угод про науково-технічному та освітньому співробітництві. У 2017 році в Даляні на базі ДПУ був відкритий Спільний інститут ДПУ-БГУ. Навчання на двох курсах там проходять 159 китайських студентів за спеціальностями «Прикладна фізика» і «Механіка», причому викладання 30% курсів забезпечують викладачі фізичного та механіко-математичного факультетів БДУ.
Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/v-bgu-sozdan-belorusskokitayskiy-institut/
- Білорусь – Туреччина: перспективи співпраці в сфері освіти
Міністр освіти Республіки Білорусь знаходився в Турецькій Республіці у складі державної делегації Республіки Білорусь.
У перший день проведення візиту Міністр освіти Республіки Білорусь провів двосторонні переговори з Міністром національної освіти Турецької Республіки. Міністрами було обговорено правові основи двосторонньої взаємодії в сфері освіти, перспективи розвитку прямих контактів між установами освіти Республіки Білорусь і Турецької Республіки.
Одним з пріоритетних напрямків білорусько-турецького співробітництва є встановлення і розвиток прямих зв’язків між закладами вищої освіти та науковими організаціями двох країн.
Сторони надають важливого значення участі на взаємній основі фахівців і навчаються в заходах, спрямованих на демонстрацію освітнього, науково-технічного та інноваційного потенціалу двох країн.
В рамках візиту Президента Республіки Білорусь А. Г. Лукашенко в Турецьку Республіку відбулося підписання міжурядової угоди про співпрацю в сфері освіти. Угодою передбачається встановлення і розвиток двосторонніх зв’язків між установами освіти обох держав, обмін досвідом в області розвитку системи освіти, використання нових технологій, що застосовуються в освіті, обмін студентами та педагогічними, науковими працівниками установ вищої освіти; інформацією про взаємне визнання документів про навчання, документів про освіту і документів про наукові ступені, надання місць для здобуття вищої і після вузівської освіти в установах освіти обох держав.
Підписання Угоди дозволить створити необхідні правові підстави для розширення і поглиблення контактів між країнами в усіх напрямках освітньої діяльності, залученню турецьких громадян на навчання в Білорусі.
Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/belarusturtsiyaperspektivy-sotrudnichestva-v-sfere-obrazovaniya/
- В Ашхабаді стартувала освітня виставка Білорусі
У туркменській столиці у квітні в Туркменському державному інституті транспорту і зв’язку почала свою роботу щорічна виставка білоруських освітніх послуг «Ярмарок знань».
В ході заходу представники 20 білоруських вузів ознайомили майбутніх абітурієнтів та їх батьків з наявними можливостями отримання престижної вищої освіти в Республіці Білорусь, відповіли на всі хвилюючі питання: від вартості навчання та порядку оформлення необхідних документів до умов проживання і проведення дозвілля студентів.
Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/v-ashkhabade-startovala-obrazovatelnaya-vystavka-belarusi/
- Співпраця між Україною та Республікою Таджикистан у сфері освіти активно розвивається
В Міністерстві освіти Республіки Білорусь відбулася зустріч Міністра освіти
І.В. Карпенко з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Республіці Білорусь Хакдод Махмадшаріфом Махмудом
Співпраця між Україною та Республікою Таджикистан у сфері освіти активно розвивається як в умовах прямої взаємодії установ освіти двох країн, так і на полях Співдружності Незалежних Держав.
Співпраця в галузі освіти на двосторонній основі здійснюється в рамках підписаних Угод між Урядом Республіки Білорусь і Урядом Республіки Таджикистан про співробітництво в сфері вищої та після вузівської освіти від 31.05.2013 року; між Міністерством освіти Республіки Білорусь і Міністерством освіти Республіки Таджикистан про співробітництво в галузі освіти від 5.04.2000 року; між Міністерством освіти Республіки Білорусь і Міністерством освіти і науки Республіки Таджикистан про співробітництво в сфері дошкільної освіти від 15.05.2018 року.
Пан Посол зазначив, що «Сфера освіти для Республіки Таджикистан пріоритетна. Розвиваються і поглиблюються наші добрі стосунки в цій області. І вони підкріплені хорошою нормативно-правовою базою. У нас є потреба в збільшенні кількості учнів наших громадян в ваших навчальних закладах».
Динамічно розвивається міжуніверситетську співпрацю наших країн. Договірні відносини білоруських установ вищої освіти з таджицьким навчальними закладами реалізуються в рамках в рамках 77 міжуніверситетських договорів в сфері освіти (в 2017/2018 н.р. – 46).
Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/sotrudnichestvo-mezhdu-respublikoy-belarus-i-respublikoy-tadzhikistan-v-sfere-obrazovaniya-aktivno-r/
- Білоруський державний педагогічний університет підписав ряд договорів про співпрацю з китайськими вузами та громадськими організаціями
У квітні 2019 року в рамках Року освіти Білорусі в Китаї і заходів, присвячених міжнародному форуму «Один пояс, один шлях», ректор БДПУ О.І. Жук з діловим візитом відвідав м Пекін.
Під час візиту було підписано ряд угод про співпрацю, які відкривають нові перспективні напрямки взаємодії не тільки з університетами, а й громадськими організаціями Китаю. Також ректор БДПУ зустрівся з ректором Пекінського педагогічного університету паном Донг Ци, представниками ректорату та викладачами університету. Був підписаний договір про співпрацю між двома провідними педагогічними вузами Білорусі та Китаю. Крім того, ректори домовилися про підписання додаткової угоди про співпрацю між студентськими громадськими організаціями університетів.
В рамках візиту делегації БДПУ в м. Пекін також відбулися зустрічі з представниками хенаньського педагогічного університету і Педагогічного університету м. Чженчжоу, в результаті яких було досягнуто домовленості про підписання меморандумів про спільну підготовку педагогічних кадрів на факультетах фізичного виховання і естетичної освіти БДПУ.
Візит делегації БДПУ в Китай став черговим етапом реалізації плану заходів Року освіти Білорусі в Китаї і новим вектором розвитку співпраці університету з китайський партнерами.
Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/bgpu-podpisal-ryad-dogovorov-o-sotrudnichestve-s-kitayskimi-vuzami-i-obshchestvennymi-organizatsiyam/
http://www.uzdaily.com/ru/post/43580
- Білорусь і Китай планують реалізувати не менше 30 спільних науково-технічних проектів у 2019 році
Білорусь і Китай планують реалізувати не менше 30 спільних науково-технічних проектів в 2019 році, повідомив сьогодні голова Державного комітету з науки і технологій Олександр Шумілін в прес-центрі БЕЛТА.
“Ми розвиваємо науково-технологічну та інноваційну співпрацю з КНР. Забезпечено підвищення на 30% кількості спільних проектів: якщо в 2015-2016 роках реалізовувався 21 білорусько-китайський проект, то в 2017-2018 роках – 28. Вони присвячені мікроелектроніці, оптичним і лазерним технологій, біотехнології, новим матеріалам. Це тільки ті проекти, які мають державну підтримку, насправді їх ще більше. В цьому році плануємо профінансувати не менше 30 нових білорусько-китайських науково-технічних проектів “, – сказав Олександр Шумілін.
У 2018 році було проведено два спільних білорусько-китайських конкурси. У ГКНТ надійшло 48 проектних пропозицій. По першому конкурсу найближчим часом буде фінансуватися 20 проектів.
Джерело інформації:
https://www.belta.by/society/view/belarus-i-kitaj-planirujut-realizovat-ne-menee-30-nauchno-tehnicheskih-proektov-v-2019-godu-345823-2019/
- Білорусько-Узбецький Міжгалузевий інститут прикладних технічних кваліфікацій
Спільний Білорусько-Узбецький Міжгалузевий інститут прикладних технічних кваліфікацій буде відкрито в Ташкенті.
Проект постанови Президента Республіка Узбекистан «Про створення в місті Ташкенті спільного Білорусько-Узбецького Міжгалузевого інституту прикладних технічних кваліфікацій» опублікований для обговорення.
Інститут готуватиме фахівців з вищою освітою за стратегічно важливих напрямках для Узбекистану.
Випускникам буде видаватися диплом встановленого зразка Білоруського національного технічного університету, який визнається документом про вищу освіту в Узбекистані.
Навчальний інститут буде розміщений на базі Ташкентського будівельно-комунального професійного коледжу. Навчання в Інституті здійснюватиметься російською мовою за навчальними планами і програмами, затвердженими білоруською стороною.
Навчання буде вестися за такими напрямками, як інтелектуальні прилади, машини і виробництва, комп’ютерна мехатроніка, піротехнічнім та медичні апарати і системи, управління інноваційними проектами промислових підприємств та інші.
Білорусько-Узбецький Міжгалузевий інститут прикладних технічних кваліфікацій прийме перших студентів з 2019/2020 навчального року.
Джерело інформації:
https://www.uzdaily.uz/ru/post/43500