Листопад 2021 р. – Африка

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Африки
Листопад 2021 р.

За матеріалами: University World News, The PIE News, Joy online, PR Newswire, Msn, Bahrain News Agency, State Information Service, Nation, The EastAfrican, Morocco World News, Daily Post, MENAFN

АФРИКА

  1. Експерти зазначають надзвичайну важливість інвестування в африканську молодь

University World News

В Кенії розпочато дослідницький проект з метою вивчення прагнень, адаптивності та стійкості молоді в Африці в умовах пандемії COVID-19.

Ініціатива «Проект дослідження прагнення та стійкості молодих жінок і чоловіків« спрямована на глибоке розуміння того, «як молодь впроваджує інновації для створення власних можливостей«, з метою коригування відповідних політик, спрямованих на потреби молоді в семи країнах на південь від Сахари.

Проект, реалізований розташованим у Найробі Партнерством африканських соціальних досліджень та досліджень (PASGR) у партнерстві з Mastercard Foundation, буде зосереджено на студентах, випускниках університетів, технічних, професійно-технічних, освітніх та професійних навчальних закладах, установах та, тих, хто не має формальної підготовки.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211019113856864

  1. Розпочато інноваційну програму African Unis

The PIE News

Британська Рада запустила програму, спрямовану на сприяння та посилення підтримки університетами підприємницьких екосистем у країнах Африки на південь від Сахари.

Програма «Інновації для африканських університетів« включає 24 партнерські проекти з університетами Гани, Кенії, Нігерії, Південної Африки та Великобританії, і буде спрямована на розвиток навичок, необхідних випускникам для створення стійких індустрій, компаній та послуг.

«Об’єднуючи університети зі всієї Великобританії та країн Африки на південь від Сахари з організаціями, які підтримують інновації та підприємництво в регіоні, ми можемо сприяти обміну знаннями, ідеями, знаннями та зв’язками, щоб університети могли стати ключовими гравцями у сфері інновацій та підприємництва«, – сказав Мозес Анібаба OBE, регіональний директор Британської ради країн Африки на південь від Сахари.

Керувати програмою та сприяти обміну знаннями в мереж будуть три партнери Центру передового досвіду – Університет Найробі, Школа бізнесу Байєса при Університеті Лондона та ChangeSchool.

https://thepienews.com/news/innovation-for-african-universities-program-launched/

  1. Кількість африканських вчених у США зменшилась

The PIE News

Згідно освітнього сайту Erudera кількість африканських науковців, які працюють у закладах вищої освіти США, за останні роки знизилася на 21% і становила 1960 у 2020 р. проти 2479 у 2017 р.

Найнижчий показник за останні 20 років був у 2001 році, коли в США було лише 1269 науковців з Африки.

Ці цифри різко контрастують з показниками інших регіонів світу, що розвиваються, таких як Азія та Латинська Америка. Наприклад, у 2019/20 навчальному році загальна кількість вчених з Азії, які займалися тимчасовою академічною діяльністю у ЗВО США, становила 73 389 – більш ніж у 20 разів більше, ніж африканців.

Однією з основних причин, яка могла спричинити зменшення кількості африканських вчених у США, у тому числі африканських вчених, є відмова у видачі віз під час адміністрації Трампа та встановлені президентом правила, які забороняють студентам з деяких африканських країн відвідувати чотири- річні дипломні програми.

З точки зору субрегіонів, Західна Африка, де розташована Нігерія – найбільш густонаселена країна континенту, лідирує за кількістю вчених – загалом 801 у 2020 році.

Збільшення кількості ЗВО в Африці призвело до погіршення фінансування, нефункціональних приміщень, неякісного управління та неналежного рівня персоналу, що змушує африканських інтелектуалів шукати можливості в таких країнах, як Америка.

Африка мало виграє від відтоку мізків 21-го століття, оскільки ті, хто навчає за кордоном, залишаються там назавжди, з невеликим збагаченням для глобального півдня.

Якщо в африканських країнах буде політична стабільність, більше молоді залишиться вдома і натомість побудує транскордонні відносини з іноземними інституціями, що набагато краще для Африки, ввжають африканські освітяни.

https://thepienews.com/news/african-scholars-in-us-universities-fall-21-over-stringent-visa-rules/?utm_source=Bibblio

  1. Нові освітні ініціативи наслідують м’яку силу Франції

University World News

Проблеми співробітництва Африки та Франції у сфері вищої освіти, а також шляхи сприяння ініціативам, були висвітлені зацікавленими сторонами вищої освіти на саміті «Нова Африка-Франція«, що відбувся в південному французькому місті Монпельє 8 жовтня, він був сфокусований на вищій освіті, дослідженнях та інноваціях.

Саміт мав на меті відродити африко-французькі відносини у кількох галузях, включаючи вищу освіту та наукові дослідження, які тривають вже  понад сто років,

Франція зміцнює партнерські відносини з африканським сектором вищої освіти – крок, який сприймається як частина ширшої стратегії дипломатії вищої освіти або «м’якої сили«, спрямованої на зміцнення африканських альянсів для обслуговування культурних, економічних та політичних програм Франції.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211019224026221

  1. Індія активізує свою присутність на ринку освітніх послуг в Африці

University World News

Індійські ініціативи щодо вищої освіти, спрямовані на те, щоб допомогти африканським країнам розвивати наукові кадри, подолати цифровий розрив і підвищити навички, а також залучити більше африканських студентів на субконтинент, були представлені на саміті вищої освіти та розвитку навичок Індії та Африки, що відбувся в Нью-Делі минулого місяця.

Наразі Індія входить до п’ятірки найкращих напрямків для африканських студентів, у 500 державних та приватних університетах по всій країні навчається понад 25 000 африканських студентів.

За останнє десятиліття уряд Індії також започаткував ініціативи щодо вищої освіти, навчання та підвищення кваліфікації в багатьох африканських країнах, а також десятки тисяч стипендій в рамках ініціативи саміту.

Саміт проходив 21-22 жовтня, організований Конфедерацією індійської промисловості у співпраці з урядом Індії. Державний міністр закордонних справ Шрі В Муралідхаран окреслив кілька індійських ініціатив щодо вищої освіти та наукових досліджень у своєму зверненні.

«В рамках наших ініціатив з розбудови потенціалу тисячі державних службовців, вчителів, підприємців та лікарів пройшли навчання або отримали дипломи в Індії”, – сказав Муралідхаран. «Понад 2000 індійських викладачів роблять внесок у викладання та академічні дослідження в ефіопських університетах«.

Індія також сприяла: створенню оборонних академій та коледжів у Нігерії, Ефіопії та Танзанії; і розгортання навчальних груп у кількох африканських країнах, включаючи Ботсвану, Намібію, Уганду, Лесото, Замбію, Маврикій, Сейшельські острови та Танзанію.

На веб-сайті саміту вказується, що до 2050 року Африка матиме найбільшу робочу силу у світі.

Міністр закликав до подальшого поглиблення існуючого співробітництва між Індією та Африкою.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211111160337915

ГАНА

  1. Міністр освіти Гани пов’язує економічне зростання з високим рівнем охоплення вищою освітою

Joy online

Міністр освіти доктор Яу Осей Адутвум у своєму виступі на Національному консультативному форумі зацікавлених сторін зі сталого інфраструктурного розвитку вищих навчальних закладів Ганиі зазначив, що країна не зазнає трансформації, якщо не буде збільшено кількість студентів – здобувачів вищої освіти.

За його словами, економічна трансформація також може бути здійснена, якщо країна зосередиться на покращенні STEM-освіти.

Д-р Адутвум також зазначив, що бюджет на 2022 рік має хороші перспективи для освітнього сектору, оскільки уряд планує побудувати 12 ультрасучасних шкіл ПТПТ, 35 добре обладнаних середніх шкіл STEM і 6 університетів, 5 з яких використовуватимуться для навчання STEM.

https://www.myjoyonline.com/education-minister-links-economic-growth-to-high-enrolment-in-tertiary-education/

  1. Уряд Гани та Huawei спільно вирішують проблеми цифрового розвитку та ЦСР у Гані

PR Newswire

Гана будує найбільшу мережу підключення RuralStar для подолання цифрового розриву та досягнення ЦСР ООН. Міністерство комунікацій та цифровізації Гани (MOCD) та Інвестиційний фонд для електронних комунікацій Гани (GIFEC) у партнерстві з Huawei офіційно запустили вирішили розгорнути 1000 базових станцій на другому етапі після успішного розгортання на першому етапі 2000 базових станцій. У майбутньому це дозволить забезпечити доступ до мережі Інтернет 99% населення.

ЦСР ООН 4: ОСВІТА. Рішення забезпечило підключення приблизно до 2000 навчальних закладів, дозволяючи ефективно розповсюджувати зміст навчальних програм серед шкіл і ЗВО, подолавши розрив між міською та сільською освітою. Це дає можливість навчання через Інтернет для покращення комп’ютерних навичок студентів та покращує можливості працевлаштування.

https://www.prnewswire.co.uk/news-releases/ghana-government-and-huawei-jointly-address-digital-gap-amp-sdgs-in-ghana-889309812.html

ЕФІОПІЯ

  1. Зміни уряду спричиняють та посилюють проблеми у вищій школі

University World News

Новий уряд Ефіопії має звернути увагу на основні проблеми, які стоять перед системою вищої освіти країни. Негайної уваги потребують три основні повторювані проблеми.

Першою серйозною проблемою, з якою стикається ефіопська вища освіта, є політична реформа. Важко відокремити освіту від політики, оскільки вони впливають одна на одну.

До 2018 року Міністерство освіти очолювало всі рівні освіти та підготовки в країні. Однією з останніх великих реформ у вищій освіті є створення Міністерства науки та вищої освіти Ефіопії.

Реформа частково базується на дорожній карті освіти та розвитку. Спільнота вищої освіти вітає цю реформу, яка, як вони очікують, призведе до кращого соціального, економічного та політичного внеску.

Відповідно до прокламації про визначення повноважень та обов’язків органів виконавчої влади Федеративної Демократичної Республіки Ефіопії, Міністерство освіти відповідало лише за загальну освіту та підготовку.

Однак Міністерство науки та вищої освіти Ефіопії тепер стало частиною Міністерства освіти, що сталося з боку нового уряду Ефіопії, створеного 4 жовтня 2021 року.

Другою серйозною проблемою, є постійні зміни керівництва на рівні міністерства. За останні п’ять років сектор вищої освіти очолювали чотири різних міністра.

Третім серйозним викликом є зростаюча регіоналізація державних університетів. В Ефіопії є регіональні та міські адміністрації, створені на основі етнічного федералізму.

Етнічність також була одним із головних критеріїв у створенні більшості державних університетів країни. У результаті державні університети географічно розташовані в різних обласних державах та міських адміністраціях.

Однак вони належать федеральному уряду та фінансуються ним. Прийом і розміщення студентів на бакалавраті також є компетенцією федерального міністерства.

Проте останнім часом державні університети поводяться та діють як регіональні. Це відображається через підвищення лояльності до регіональної влади та залучення та сприяння переміщенню викладачів за етнічною ознакою.

Хоча державні університети стикаються з багатьма проблемами, вирішення трьох основних проблем сприяло б створенню добре налагодженого, мирного та інклюзивного сектору вищої освіти з чітко визначеними планами та цілями.

Уряд повинен розуміти, що політична реформа, не підкріплена доказами та дослідженнями, негативно вплине на сектор. Тому вона має сприяти та впроваджувати реформу вищої освіти на основі наукових досліджень.

Повинна бути обґрунтована причина, щоб уряд змінив вищих керівників міністерства. Однак уряд має розуміти негативні наслідки зміни міністрів кожні два роки чи близько того.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211024080710189

  1. KOICA поглибить підтримку ключових трансформаційних ініціатив, визначених Ефіопією

Msn

Корейське агентство міжнародного співробітництва (KOICA) повідомило, що розширить свій існуючий портфель, щоб поглибити підтримку ключових ініціатив з трансформації, визначених урядом Ефіопії відповідно до 10-річного плану розвитку.

KOICA як платформа для співпраці в галузі розвитку в Ефіопії вступає в партнерські відносини з широким колом зацікавлених сторін, включаючи урядові міністерства Ефіопії, регіональні державні органи, громадські установи, громадянське суспільство та наукові кола.

Існують двосторонні проекти, які були реалізовані протягом останнього року в секторах охорони здоров’я, освіти, ІКТ, державного управління та виробництва, включаючи розвиток сільських районів, а також ряд нових проекті, деякі з них розпочалися в цьому 2021 фінансовому році, тоді як інші завершуються, але будуть продовжуватися у 2022 році.

У сумі виділеного KOICA фінансування в розмірі 140 мільйонів доларів США, річна сума бюджету в розмірі 16,8 доларів США призначена для виплати на 2021 фінансовий рік.

https://www.msn.com/en-xl/africa/other/koica-to-deepen-support-to-key-transformative-initiatives-identified-by-ethiopia/ar-AAQFRVc

Єгипет

  1. Бахрейн та Єгипет посилять співпрацю у сфері вищої освіти

Bahrain News Agency

Міністр освіти Бахрейну д-р Маджид бін Алі Аль Нуаймі зустрівся з міністром вищої освіти та наукових досліджень Єгипту д-ром Халедом Абдель Гафаром у штаб-квартирі ЮНЕСКО.

На зустрічі обговорювалися співробітництво та процедури для сприяння вступу бахрейнських студентів до нещодавно відкритих університетів Єгипту, які пропонують передові академічні програми.

https://www.bna.bh/en/news?cms=q8FmFJgiscL2fwIzON1%2bDqwr0f92Se6%2fwxnFdRkc1jY%3d

  1. Єгипетські університети у світових рейтингах

State Information Service

Заступник міністра вищої освіти та наукових досліджень Айман Ашур заявив, що єгипетські університети увійшли до світового рейтингу університетів після того, як вони були поза списком протягом багатьох років.

За його словами, система вищої освіти в Єгипті за останні 6 років пережила бум з точки зору підвищення міжнародного рейтингу та кількості навчальних закладів.

Він сказав, що плани розвитку спрямовані не тільки на створення нових університетів, але й на створення нових програм, сумісних з державними потребами та баченням Єгипту до 2030 року.

Айман Ашур підтвердив прагнення держави до покращення якості навчального процесу, зазначивши, що 22 єгипетські університети входять до світового рейтингу університетів QS.

https://www.sis.gov.eg/Story/159865?lang=en-us

КЕНІЯ

  1. Кенія сумнівається щодо реформування університетів через їх негативну реакцію

University World News

У 2019 році уряд Кенії оголосив про низку змін, серед яких об’єднання деяких університетів і кампусів з метою зменшення кількістю закладів у країні з одночасним покращенням умов для надання високоякісної освіти.

Уряд також мав провести аудит інфраструктурних проектів в університетах як частину заходів щодо оптимізації системи фінансового управління.

Інші зміни включали заходи жорсткої економії, спрямовані на вивільнення коштів для інвестування в академічні проекти, заморожування створення нових кампусів та консолідацію подібних академічних програм та зосередження на галузях спеціалізації.

Наприкінці квітня Міжнародний валютний фонд (МВФ) звернувся до Кенії з проханням реконструювати три провідні державні університети, щоб врятувати їх від фінансового краху в рамках умов кредитування країні в розмірі 2,34 мільярда доларів США.

Але уряд Кенії зупинив поточну реструктуризацію державних університетів країни, щоб запобігти різкій негативній реакції на зміни.

Професор Джордж Магоха, секретар Кабінету Міністрів з питань освіти, зазначив, що реформи мають бути схвалені міністерством освіти перед їх впровадженням.

Державні університети країни борються зі згубною фінансовою кризою через падіння доходів від комерційної діяльності в той час, коли державні субсидії, найбільше джерело коштів для навчальних закладів, не зростають разом із кількістю студентів, залишаючи їх з величезним дефіцитом.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211026215645119

  1. Після судового розгляду університетам заборонили підвищувати плату

University World News

Державні університети Кенії зазнали великого удару після того, як Високий суд Найробі заборонив закладам підвищувати плату за навчання.

У жовтні 2021 року суд постановив, що диференційована вартість одиниці продукції (DUC), формула, на яку університет спирався для внесення змін, є неконституційною, оскільки не підлягала громадським консультаціям на момент впровадження.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211026101739979

  1. Університет Моі закритий, студентів відправили додому

Nation

Державний Університет Моі (понад 50 тис. студентів) був закритий на невизначений термін, а студентам наказали звільнити приміщення.

Сенат університету прийняв це рішення у звязку зі страйком працівників та викладачів, який став наслідком невиконання Колективного договору на 2017/2021 роки, що призвело до появи заборгованості по заробітній платі.

Співробітники через свої профспілки – Союз академічного персоналу університетів (Uasu), Кенійський університет персоналу (Kusu) і Кенійський союз побутових, готелів, навчальних закладів, лікарень і союзних працівників (KUDHEIHA) повідомили про продовження страйку, доки їхні скарги не будуть почуті і вимоги задоволені.

Страйкарі стверджують, що більшість із них можуть брати позики, оскільки мають необслуговувані борги через відсутність зарплати. Вони закликали уряд і Міністерство освіти втрутитися у вирішення проблеми.

https://nation.africa/kenya/news/education/moi-university-closed-students-sent-home-3598370

  1. Кількість заявок на отримання ліцензії на дослідження скорочується через COVID-19

University World News

Згідно з економічним оглядом Національного статистичного бюро Кенії за 2021 рік, опублікованим у вересні 2021 р. кількість заявок на отримання ліцензії на дослідження в Кенії у 2019-2020 р.р. зменшилася на 8,2%.

Це свідчить про те, як на сектор досліджень і розробок вплинула пандемія COVID-19.

У звіті йдеться, що це зниження частково можна пояснити закриттям вищих навчальних закладів у Кенії як заходом для контролю поширення COVID-19.

Аналогічно, кількість заявок на отримання дослідницької ліцензії, отриманих Національною комісією з науки, технологій та інновацій (NACOSTI) від неафриканських країн, також скоротилася, зменшившись на 49%.

«Це скорочення пов’язане з обмеженнями на міжнародні поїздки, введеними урядом для стримування поширення COVID-19«, – йдеться у повідомленні.

З іншого боку, кількість ліцензій на дослідження, наданих NACOSTI дослідникам у галузі охорони здоров’я та біологічних наук, збільшилася з 621 у 2018-19 роках до 1372 у 2019-20 роках. Згідно зі звітом, це можна пояснити збільшенням кількості дослідників, які проводять дослідження COVID-19 та пов’язані з ним.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211031082256863

  1. Світовий банк вимагає скорочення кількості кенійських університетів

The EastAfrican

Світовий банк вимагає закрити й об’єднати державні університети та збиткові напівдержавні установи, в результаті чого тисячі державних службовців можуть втратили роботу.

Це було виявлено в ході консультацій з урядом після того, як правління фонду схвалило багатомільярдні позики для підтримки бюджету країни та допомоги економіці відновитися від наслідків пандемії Covid-19.

В останні роки державні університети зазнали фінансових труднощів в результаті швидкого збільшення їх кількості на тлі зниження кількості студентів.

Кількість державних університетів і кампусів зросла з 49 у 2010 році до 204 у 2017 році, а в минулому році впала до 102.

Світовий банк домагається прискорення закриття через збитки, що відображаються в результатах провідних державних університетів.

Очікується, що Світовий банк і Міжнародний валютний фонд (МВФ) відіграють роль у формуванні політики, яка вимагатиме від уряду введення жорстких умов у багатьох секторах.

Це відбувається на основі їхніх багатомільярдних позик для Кенії, коли гроші надходять прямо до бюджету, щоб поповнити державний гаманець.

https://www.theeastafrican.co.ke/tea/news/east-africa/universities-face-closure-in-world-bank-loan-deal-3621896

ЛІВІЯ

  1. Навчальні програми університетів Лівії необхідно кардинального оновити

University World News

Правлячий режим Лівії на чолі з Муаммаром Каддафі, який проіснував 42 роки, здійснював жорсткий контроль за діяльністю університетів та їх загальною структурою. На жаль, після революції 2011 року на адміністративному рівні нічого особливо не змінилося, враховуючи те, наскільки колишній режим був вбудований у систему, а на вищу освіту, як і на все інше, вплинув триваючий конфлікт по всій країні.

Система освіти в університетах Лівії вважається однією з найбільш застарілих і традиційних. Більшість студентів навчається в державних університетах, яких у країні більшість. На жаль, є багато внутрішніх і зовнішніх проблем, з якими вони борються. Одним із прикладів є відсутність чітких цілей для вимірювання розвитку та прогресу в різних галузях університетів по всій країні.

Існує велика централізація в університетах і брак кваліфікованих і компетентних людей на різних адміністративних посадах. З точки зору внутрішніх проблем, існує слабка професійна підготовка деяких викладачів та відсутність навчальних курсів з метою підвищення кваліфікації.

Найважливішим викликом, що стоїть перед університетами Лівії, є лідерство, чи то на рівні міністерства, чи на рівні університетів, де багатьом керівникам не вистачає компетенції та кваліфікації. Існує також нестача баз даних, на які можна покладатися для отримання інформації, необхідної для прийняття відповідних рішень.

Більше того, застарілі навчальні програми та методи навчання не відповідають досягненням сучасної глобальної системи освіти. Це призводить до низького рівня випускників.

Таким чином, щоб студенти досягли успіху та максимально використали свій навчальний досвід, вони повинні докласти величезних додаткових зусиль у навчанні та покладатися на онлайн-джерела, такі як відео YouTube та книги з відкритим доступом. Університети Лівії також не мають доступу до міжнародних журналів і книг через онлайн-бібліотеки.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211116084224116

МАРОККО

  1. Великобританія висловлює інтерес до Марокко для транснаціональної університетської освіти (ТНО)

Morocco World News

У жовтні 2021 року було опубліковано звіт Британської Ради «Розуміння можливостей та бар’єрів ТНО в Марокко«, а основні висновки були представлені на вебінарі.

«В системі вищої освіти Марокко відбуваються фундаментальні зміни з метою розвитку нових галузей і підтримки зростаючої репутації Марокко як шлюзу між Європою та Африкою«, – сказав Тоні Рейлі, директор відділення Британської Ради в Марокко.  «Марокко заслуговує більшої уваги як потенційний ринок транснаціональної освіти Великобритані«, — сказав Райлі.

Доповідь проливає світло на існуюче серед молодих марокканців тяжіння до англійської освіти, а також на все більш інтернаціональний світогляд країни.

За словами марокканських студентів, опитаних для звіту Британської Ради, престиж британського диплому розглядається як можливість працевлаштування на міжнародному рівні та забезпечення конкурентної переваги на марокканському ринку праці.

Деякі з ключових висновків у звіті включають значне збільшення кількості марокканських студентів, які навчаються в університетах Великобританії, з 425 до 955 у період з 2012 по 2020 рік.

https://www.moroccoworldnews.com/2021/10/345206/uk-expresses-interest-in-morocco-for-transnational-university-education

  1. Третина випускників марокканських ЗВО безробітні

University World News

Під час дистанційного семінару в кінці жовтня 2021 р. були оприлюднені результати дослідження «Професійна інтеграція випускників вищих навчальних закладів«, яке було проведене Національним органом оцінювання Вищої ради з питань освіти, підготовки та наукових досліджень

Більше двох третин (69,4%) випускників вищої освіти працевлаштовані, тоді як 13,3% активно шукають роботу, 9,4% продовжують академічне навчання і 7,9% не беруть участь у будь-якій освітній або навчальній програмі.

Дослідження показало, що 82,1% чоловіків-випускників отримали свою першу роботу протягом періоду спостереження після закінчення навчання в 2014 році, порівняно з 66,7% жінок, підкреслюючи розрив у 15,4% між гендерами.

Експерти вважають, що однією з багатьох причин, чому ці випускники не можуть легко знайти роботу, є «невідповідність робочих місць, створених урядом, і кількістю випускників щороку«.

Національне опитування підприємств у листопаді 2019 року, проведене Вищою комісією з планування в Марокко, показало, що більше половини компаній у промисловому секторі вважають, що якість освіти в Марокко досить низька, і університети країни не готують достатньо кваліфікованих кандидатів на їхні вакантні посади.

Доктор Абденнасер Наджі, колишній радник міністра вищої освіти та президент Інституту Амакен, аналітичного центру освіти, сказав, що варто переорієнтувати студентів від університетських ступенів на професійно-технічну підготовку, включаючи акцент на програмуванні, високотехнологічних навичках та навичках економіки знань, для яких дипломи юриста є хорошою підготовкою, сказав він.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211107114406849

НІГЕРІЯ

  1. Нелегальні університети знищують вищу освіту в Нігерії

Daily Post

Щоб захистити вищу освіту країни від неминучого краху, Афе Бабалола – засновник і керівник Університету Афе Бабалола Адо Екіті (ABUAD) – порадив Комісії з економічних та фінансових злочинів (EFCC) та Національній комісії університетів (NUC) розпочати переслідування та конфіскацію майна, що належить операторам нелегальних університетів країни.

Він також застеріг губернаторів 36 штатів федерації від створення університетів у їхніх штатах з політичних причин, заявляючи, що багато з них визнаються нежиттєздатними після відходу засновників від влади.

https://dailypost.ng/2021/11/21/illegal-universities-killing-tertiary-education-in-nigeria-afe-babalola/

  1. Освіта в Нігерії вимагає інновацій, адекватного фінансування Daily Post

Daily Post

На дискурсі університету Wellspring на тему “Майбутнє освіти: стимулювання освіти за допомогою інновацій” видатні нігерійці закликали до збільшення фінансування та інноваційних ідей для сектору освіти Нігерії.

https://dailypost.ng/2021/11/16/education-in-nigeria-requires-innovation-adequate-funding-ibrahim-imam-ighodalo-obi/

  1. 3-й щорічний Нігерійський технічний саміт

MENAFN

Глобальна екосистема стартапів відновлює свою діяльність проведенням 3-го щорічного технічного самітом Нігерії, який відбудеться 17 грудня 2021 року в онлайн-режими з віртуальним доступом до глобальних делегатів. Програма, спонсорована Представництвом США в Нігерії, буде проводитись у партнерстві з партнерами-акселераторами IBM Cloud, AWS, Google Cloud, Sendgrid та іншими.

На цьому безкоштовному саміті в прямому ефірі будуть присутні делегати з усієї Нігерії та всього світу. Вони будуть обговорювати майбутнє працевлаштування, підприємництва та освіти в Нігерії, оскільки країна стикається з найвищим рівнем безробіття серед молоді та громадянських заворушень. Будуть обговорюватись ідеї та ініціативи, які використовують технологічні та інноваційні інклюзивні способи прискорення майбутнього Нігерії.

https://dailypost.ng/2021/11/16/education-in-nigeria-requires-innovation-adequate-funding-ibrahim-imam-ighodalo-obi/

  1. Приватні університети – ключ до розвитку британської ТНО в Нігерії

University World News

На початку листопада 2021 р. спілка Universities UK International (UUKi) організувала онлайн-захід «Огляд ролі ТНО у вирішенні глобальних проблем«, в якому особливу увагу було приділено перспективам розширення співпраці між британськими та нігерійськими університетами після підписання Меморандуму про взаєморозуміння віце-канцлерів двох країн.

Виступаючи на відкритті сесії, верховний комісар Нігерії у Великобританії Сарафа Тунджі Ізола похвалив UUKi за увагу до Нігерії – однієї з п’ятірки держав, які були пріоритетними у міжнародній освітній стратегії уряду Великобританії. Інші чотири – В’єтнам, Індонезія, Індія та Саудівська Аравія.

Нігерія вже є найбільшим партнером Великобританії у транснаціональному освітньому співробітництві в регіоні на південь від Сахари: щоб отримати британські дипломи тут навчаються 4360 студентів, що на 20% більше, ніж у попередньому році, а серед аспірантів були популярними курси дистанційного навчання у Великобританії.

Ізола закликав до розширення освітніх обмінів, дослідницьких партнерств та розвитку потенціалу. За його словами, найбільшою проблемою, яка стримує вищу освіту в Нігерії, було фінансування, оскільки доходи країни різко впали через обвал цін на нафту – основне джерело доходів – та вплив пандемії коронавірусу. Тому важливим є розширення співпраці з приватними ЗВО.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211104060442544

ПІВДЕННА АФРИКА

  1. Дев’ять університетів ПАР допоможуть побудувати панафриканську мережу

University World News

Британська Рада оприлюднила перелік південноафриканських університетів, які отримали гранти в рамках проекту «Інновації для Африки«, який є частиною її програми Going Global Partnerships.

Про це було оголошено минулого тижня на п’ятій програмі «Розвиток підприємництва у вищій освіті« (EDHE) Lekkotla 2021. EDHE – це ініціатива Департаменту вищої освіти та підготовки Південної Африки у партнерстві з Університетами Південної Африки, організацією, яка представляє державні університети в країні.

Гранти Британської Ради отримали університети Вітвотерсранда, Фрі Стейт, Квазулу-Натал, Технологічний університет Мангосутху, Дурбанський технологічний університет, Центральний технологічний університет, Технологічний університет Капського півострова, Університет Йоганнесбурга та Університет Стелленбоша. У них є партнери з екосистеми та університетів у Великобританії або, в деяких випадках, в Африці.

Проект, орієнтований на університети та зосереджений на навчанні та спілкуванні, покликаний підтримати розвиток партнерських відносин між університетами Африки та Великобританії, які створюють інституційний потенціал для більшого залучення до підприємництва.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211020083221616

  1. Краще разом: дослідницька співпраця в Африці

Universities South Africa

На 2-й конференції вищої освіти університетів Південної Африки, яка проходила у жовтні, пофесор Ернест Арієті – голова Ради Африканського консорціуму економічних досліджень (AERC) і колишній віце-канцлер Університету Гани доповів про результати дослідження «Дослідницьке співробітництво в Африці: зробити його транснаціональним і трансдисциплінарним”. Троє керівників виконавчої влади, які взяли участь в дискусії, детально обговорили різні ініціативи, які існують на континенті, роль співпраці в їх зміцненні та те, що необхідно для перетворення Африки на дослідницьку країну.

Звертаючись до Альянсу африканських дослідницьких університетів (ARUA), професор Арієті намалював позитивні продукти, які можуть виникнути в результаті африканської співпраці. Під час пандемії CoViD-19 це зібрання африканських університетів сприяло масовому тестуванню, виробництву та розгортанню захисного обладнання для медичного персоналу, а також догляду та лікування пацієнтів. Він сказав кілька африканські університети впоралися з цим завданням, доповнивши зусилля уряду, спрямовані на стримування поширення пандемії, шляхом внеску в масове тестування, засоби лікування та розробку вакцин. Фактично, що змінило гру, так це те, що кожен університет-член ARUA був залучений до певної форми дослідження CoViD-19, від секвенування геному до розробки дезінфікуючих засобів.

За словами професора Аріті, це свідчить про те, що співпраця між вченими в Африці та їхніми міжнародними колегами матиме вирішальне значення для розвитку досліджень в Африці. ARUA об’єднує провідні університети континенту для роботи, об’єднуючи свої власні обмежені ресурси, щоб розширювати та значно підвищувати якість досліджень, проведених африканськими дослідниками в Африці, та покращувати підготовку випускників за допомогою різних програм розвитку потенціалу. По всій Африці були створені 13 центрів передового досвіду, зосереджених на різних темах – від енергетики до належного управління. Вони розташовані в університетах, які діють як центри для Східної, Західної та Південної Африки, і зараз працюють над розробкою вакцини CoViD-19 для цього континенту. Протягом наступного десятиліття ARUA планує створити ще 40 центрів передового досвіду. Тільки Світовий банк зобов’язався інвестувати понад 580 млн USD для підтримки африканських кра їн. Це свідчить, що дослідницьке співробітництво, яке вимагає інклюзивного партнерства, побудованого на спільних принципах, баченнях і цілях, буде ключем до досягнення більш стійкого розвитку в світі після пандемії.

https://www.usaf.ac.za/better-together-research-collaborations-in-africa/