Міжнародний альянс університетів міст-побратимів м. Гуанчжоу (Альянс GISU)

GUANGZHOU INTERNATIONAL SISTER-CITY UNIVERSITIES

У грудні 2020 року КПІ ім. Ігоря Сікорського став членом Міжнародного Альянсу університетів міст-побратимів м. Гуанчжоу (Альянс GISU) та долучився до заходів, запропонованих партнерами-засновниками.

На сьогодні Альянс GISU складається з кількох робочих груп:

  • об’єднана дослідницька робоча група (Joint Research Task Force) – відповідає за формування та рекомендації конкретних галузей досліджень на основі сфер найбільшого взаємного інтересу;
  • робоча група з питань підприємництва (Entrepreneurship Task Force) – відповідає за відбір та рекомендацію конкретних молодіжних підприємницьких програм найбільшої спільної зацікавленості партнерів;
  • робоча група з питань угод про співпрацю (Collaborative Agreements Task Force) – відповідає за встановлення відносин і підготовку різноманітних угод про співпрацю, про обмін викладачами та студентами за напрямами діяльності, що становлять взаємний інтерес;
  • робоча група зі зв’язків з громадськістю та комунікації (Public Relations and Communication Task Force) – відповідає за визначення та рекомендацію того, як кожен з наших членів та в цілому Альянс може найкраще оприлюднювати результати роботи на локальному та міжнародному рівнях.

Перевагами участі в Альянсі GISU проголошені:

  • підтримка аналітичним центрам для розвитку міст-побратимів;
  • побудова багатосторонньої платформи для партнерських обмінів та співпраці між науковцями університетів-побратимів;
  • надання студентам ЗВО більше можливостей для міжнародного взаєморозуміння, навчання та обмінів;
  • створення можливостей для наших університетів-побратимів, що полегшують визнання та обмін кредитами, зміцнюючи міждисциплінарні відносини;
  • обмін освітніми програмами та сприяння спільним зусиллям у навчанні.

Альянс GISU був заснований у грудні 2018 року за угодою між університетами з міст-побратимів м. Гуанчжоу у різних країнах світу;  членами-засновниками з Австралії, Італії, Канади, Португалії, Фінляндії, Швеції стали:

  • Західносіднейський університет;
  • Університет Лінчепінга;
  • Університет Коїмбри;
  • університет Падуї;
  • Квебекський університет в Монреалі;
  • Університет Тампере;
  • Університет Гуанчжоу.

Згодом до них приєдналися представники інших ЗВО і на сьогодні склад Альянсу GISU налічує 20 університетів з 16 країн усіх континентів у 19 містах-побратимах, що охоплюють 38 мільйонів мешканців і понад півмільйона студентів з майже 47 тисячами викладачів і співробітників ЗВО (склад альянсу за посиланням https://gisu.gzhu.edu.cn/MEMBERS/Guangzhou_University.htm).

Досягнення за п’ятирічний період Альянсу GISU: 28 спільних дослідницьких та публікаційних проєктів, чотири конкурси міських інновацій та підприємництва, 33 програми Академії цифрових технологій і підприємництва (Digital and Entrepreneurship Academy), 3 мікро-кредитні освітні програми з сертифікацією та 2 міжнародні симпозіуми.

КПІ ім. Ігоря Сікорського від початку приєднання протягом трьох років активно долучився до кількох напрямів співпраці.

Першою стала онлайн-програма Академії цифрових технологій і підприємництва. З метою розвитку міжнародного освітнього співробітництва та міжнародної науково-дослідної діяльності університету, за дорученням ректора представники КПІ ім. Ігоря Сікорського брали участь у вебінарах в межах заходів, які проводились Академією цифрових технологій і підприємництва та, зокрема, організували лекції та вебінари власного авторства, що отримали схвалення всіх партнерів, серед перших авторів були:

  • «Підприємництво та бізнес 4.0», Сергій Войтко, Анна Кухарук, Наталія Скоробогатова, Олена Корогодова (Факультет менеджменту і маркетингу);
  • «Підприємництво та лідерство 4.0», Марина Пічугіна, Ліна Артеменко, Ольга Артеменко (Факультет менеджменту і маркетингу);
  • «Інтелектуальні технології аналізу дорожньо-транспортних пригод», Ірина Гусева (Теплоенергетичний факультет) спільно з партнерами з Португалії.

У подальшому збільшувалась чисельність НПП з ФММ, ННІАТЕ, ФСП, які щорічно брали участь і перемагали у конкурсах мікро-освітніх програм для Академії цифрових технологій та підприємництва. Варто зауважити, у 2022 і 2023 роках мікро-освітні програми запропоновані нашими викладачами складали половину обсягу Академії – це свідчить про високий рівень актуальності запропонованих тем (https://gisu.gzhu.edu.cn/CURRENT_PROJECTS/Digital_Academy.htm).

Водночас ЗВО-партнери запропонували безкоштовний доступ до 3 мікро-кредитних освітніх програм із сертифікацією. На сьогодні це стає окремим перспективним напрямом розвитку співпраці ЗВО в межах Академії цифрових технологій та підприємництва Альянсу GISU як реакція на запити ринку праці .

Другим напрямом співпраці стали міжнародні конференції та симпозіуми для науковців та експертів з метою обговорення найгарячіших тем і результатів досліджень партнерів. Першим таким майданчиком для наших співробітників став Міжнародний симпозіум проєктів зі смарт-сіті та туризму, проведений 28.10.2021 р., який був організований на базі Квебекського університету в Монреалі (Канада), за участі професорів і доцентів факультету менеджменту та маркетингу, факультету соціології та права, теплоенергетичного факультету (на даний час ННІАТЕ). Вдруге науковці та експерти збиралися у 2022 році на Міжнародній конференції з креативного туризму, відродження, розвитку та стійкості туристичних дестинацій щодо дослідження та практики відродження діяльності міст і туризму після епідемії на базі Університету Коїмбри, Португалія. У 2023 році організатором Міжнародного симпозіуму “Оновлення, сталість та креативність бізнесу в мінливому світі та постпандемічному майбутньому” виступав Західносіднейський університет, Австралія (https://gisu.gzhu.edu.cn/info/1004/1283.htm). На цьому форумі були представлені й результати досліджень наших науковців. Цього ж року відбувся круглий стіл керівників ЗВО-партнерів (https://gisu.gzhu.edu.cn/info/1004/1286.htm), на якому правлінням Альянсу GISU була підписана спільна декларація (https://gisu.gzhu.edu.cn/info/1004/1286.htm), та щорічна зустріч координаторів від ЗВО-партнерів Альянса GISU.

Третім напрямом діяльності Альянсу GISU став конкурс індивідуальних грантів на дослідницько-публікаційні проєкти, що дозволяють налагодити співпрацю та видання наукових статей з колегами із закордонних ЗВО. Зокрема, в конкурсах на фінансування 2022 і 2023 року представники КПІ отримали індивідуальні гранти на три проєкти (ФММ) та були запрошені (ФММ, ФСП) до співвиконання у два проєкти, ініціаторами яких були ЗВО Австралії, Африки, Канади, Португалії спільно з іншими.

Перспективним напрямом співпраці, до якого поки не долучалися ні співробітники, ні здобувачі освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського є Конкурс проєктів з міських інновацій та підприємництва для здобувачів освіти та молодих вчених. 2023 року організатором виступав Університет Падуї, Італія. Зі списком переможців можна ознайомитися за посиланням https://gisu.gzhu.edu.cn/info/1004/1287.htm.

Новими пропозиціями на 2024 рік стали ідеї зі створення Міжнародного мовного та культурного комітету, Мультикультурного хабу, створення Програми сталого розвитку і соціальної відповідальності та програми «Місто в центрі уваги».

Варто зауважити, що Західносіднейський університет, співініціатор даних пропозицій, двічі поспіль останніми роками займає першу позицію в міжнародному університетському рейтингу зі сталого розвитку та КПІ отримав від цього ЗВО пропозицію про підписання Меморандуму про взаєморозуміння.

Серед перспективних напрямів подальшого розвитку дослідницької та освітньої діяльності Альянсу GISU визначені:

1) впровадження ШІ у різні системи. Співголови – Університет Стелленбоша та Секретаріат Альянсу GISU;

2) розробка програм сталого розвитку з досягнення ЦСР ООН. Співголови – Університет Західного Сіднея та Секретаріат Альянсу GISU;

3) розробка проєктів, спрямованих на вирішення глобальних проблем, включаючи глобальне потепління. Співголови – Університет Стелленбоша та Секретаріат Альянсу GISU;

4) обмін персоналом, викладачами та студентами, зокрема для докторантів. Співголови – Університет Коїмбри, Близькосхідний технічний університет та Секретаріат Альянсу GISU.

На щорічних зборах Президент Вей зазначив, що в міру зростання репутації Альянсу колеги все частіше дивляться на нього як на успішну модель міжнародної співпраці між університетами, що служать своїм громадам. Усі ці досягнення є прямим результатом активності та внеску ЗВО-членів в успіх Альянсу.

Отже, протягом 2024 року ЗВО-партнерам запропоновано:

– подати пропозиції освітніх заходів Академії цифрових технологій та підприємництва до 14.01.20224 р. у Секретаріат Альянсу GISU;

– підготувати заявки дослідників для участі в конкурсі індивідуальних науково-публікаційних грантів та подати до 15.02.2024 р. у Секретаріат Альянсу GISU на теми у сферах штучного інтелекту, підприємництва, туризму/розумних міст, інтелектуальних технологій, наук про життя, альтернативної енергетики, передових фінансових технологій, матеріалознавства та міждисциплінарності;

– зустріч координаторів напрямів розвитку дослідницької та освітньої діяльності Альянсу GISU, що запланована на 18 січня 2024 року для розробки подальших заходів із втілення планів.

– провести внутрішні університетські змагання для участі команд у конкурсі проєктів з міських інновацій та підприємництва для здобувачів освіти та молодих вчених з березня і подати команди претендентів на участь у фіналі до 14 червня у Секретаріат, цьогорічна тема – сприяння сталому розвитку міст, проведення фіналу – листопад 2024 р. Університетом Гуанчжоу, КНР;

Про інші заходи буде повідомлено згодом.