Європейський Союз оприлюднив довгоочікувані плани щодо європейського диплому та транскордонного законодавства у сфері вищої освіти.
Брюссельські чиновники стверджують, що їхня нова стратегія щодо європейських університетів, включаючи співпрацю у впровадженні законодавства про вищу освіту, покращить мобільність студентів та академічне співробітництво.
Оголошуючи 18 січня нову європейську стратегію для університетів, європейський комісар з питань науки та освіти Марія Габріель пояснила, що ці плани допоможуть створити «сучасні транснаціональні кампуси» та забезпечать студентам «легкий доступ до мобільності за кордоном, щоб забезпечити справді європейський шлях і досвід навчання».
Відповідно до пропозицій, ЄС до середини 2024 року розширить кількість європейських університетських альянсів до 60, при цьому асоціації охоплять понад 500 університетів.
Однак, на зваді інтеграції транскордонного викладання та створенню спільних міжуніверситетських ступенів стала юридична та нормативна бюрократія різних країнах ЄС із законодавством, яке забороняє деяким університетам ділити відповідальність за оцінку або стандарти з іншими міжнародними установами.
Для вирішення цієї проблеми ЄС висунув пропозицію, яка рекомендує державам-членам надати законодавчий статут для альянсів вищих навчальних закладів.
У стратегії європейських університетів також пропонувалося, щоб країни-члени працювали над спільним європейським дипломом і розширювали ініціативу Європейської студентської картки, яка має бути доступна всім мобільним студентам до кінця 2022 року, а всьому загалу студентів – до середини 2024 року.
Маргарітіс Схінас, віце-президент Європейської комісії, заявив, що нові пропозиції «виведуть транснаціональне співробітництво у сфері вищої освіти на новий рівень» і призведуть до «спільних цінностей, більшої мобільності, ширшого масштабу та синергії для побудови справді європейського виміру у нашій вищій школі».
Джерело інформації: https://www.timeshighereducation.com/news/cross-border-legislation-will-future-proof-european-universities