Намагаючись збільшити кількість фахівців з сучасних технологій, які працюють у федеральній адміністрації, Урядова комісія з питань штучного інтелекту США закликала створити новий університет.
Пропонована Академія цифрових служб США (US Digital Service Academy – USDSA) буде акредитованим університетом і навчатиме майбутніх державних службовців інформаційним технологіям згідно з рекомендаціями Комісії національної безпеки з питань штучного інтелекту (NSCAI), яку очолює колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт.
Відповідно до пропозицій, університет буде незалежним закладом, підпорядкованим федеральному уряду за зразком п’яти академій військової служби США, які готують офіцерів для збройних сил.
Академія тісно співпрацюватиме з приватним сектором та існуючими академічними установами. Її студенти не будуть платити за навчання та проживання, але після випуску вони будуть зобов’язані відпрацювати в урядових установах принаймні п’ять років.
Комісія запропонувала здійснити початковий набір 500 магістрантів, а наукові працівники та викладачі будуть працювати за сумісництвом і залучатимуться з університетів, промисловості та уряду.
Основна навчальна програма включатиме історію, урядування та право США, а також математику, інформатику та фізичні та біологічні науки. Далі за вибором студенти зможуть спеціалізуватись у таких технічних галузях, як штучний інтелект, електротехніка та інженерія, інформатика, молекулярна біологія, кібербезпека, фізика та наука про дані. Ці предмети вони можуть поєднувати з гуманітарними та суспільствознавчими дисциплінами, такими як політологія, економіка, етика та філософія чи історія.
Поряд із бакалаврськими програмами, студенти братимуть участь у літніх стажуваннях в приватних компаніях та державних установах.
Мета полягає в тому, щоб усі студенти отримали знання, які мають гриф “секретно” – другий з трьох рівнів доступу до державної інформації в США.
Комісія рекомендувала Конгресу виділити академії 40 мільйонів доларів на два роки для оплати початкових адміністративних витрат.
Академія буде конкурувати за таланти з університетами Стенфорда та Массачусетським технологічним інститутом, але її перевага по залученню студентів поляшає у тому, що її випускники будуть гарантовано працевлаштовані.
Рафаель Рейф, президент MIT, заявив, що новий університет буде “інтригуючим новим конкурентом у гонці за таланти – але також стане джерелом нових партнерів та співпраці”.