Команда MSCA4Ukraine запрошує на вебінар з розвитку кар’єри 25 жовтня об 11.00 за центральноєвропейським часом. На вебінарі будуть розглянуті принципи та практики відкритої науки в ЄС, а також те, як відкрита наука може сприяти зміцненню української вищої освіти та дослідницького сектору.
Відкрита наука визначається Виконавчим агентством ЄС з досліджень як “підхід до досліджень, заснований на відкритій спільній роботі та наголошує на обміні знаннями, результатами, інструментами на якомога більш ранньому етапі та в максимально широкому масштабі”. Такий підхід має потенціал для підвищення якості та ефективності досліджень, прискорення розвитку знань та інновацій шляхом обміну результатами, що робить їх більш придатними для багаторазового використання та покращує їх відтворюваність.
Цей вебінар надає можливість дослідникам з України дізнатися більше про практики відкритої науки, про те як публікуватися на видавничій платформі відкритого доступу, розробленій Європейською Комісією, і як відкрита наука може бути використана для сприяння відновленню сектору вищої освіти в Україні.
Під час вебінару будуть розглянуті наступні питання:
(a) Огляд відкритої науки в ЄС – д-р Вікторія Цукала, спеціаліст з питань політики у сфері відкритої науки, Європейська Комісія;
(b) Путівник по платформі Open Research Europe – д-р Вікторія Цукала, спеціаліст з питань політики у сфері відкритої науки, Європейська Комісія
(c) Внесок відкритої науки у відновлення сектору вищої освіти та досліджень в Україні – професор, д-р Сьорен Ауер, директор Інформаційного центру науки і технологій Лейбніца, керівник дослідницької групи з науки про дані та електронних бібліотек, Ганноверський університет ім. Лейбніца; Маргрет Планк, керівник лабораторії нетекстової інформації, Інформаційний центр науки і технологій Лейбніца; Наталія Бутич, регіональний координатор у Східній Європі, міжнародний офіс, Ганноверський університет ім. Лейбніца.