Білоруському державному педагогічному університету надано статус базової організації СНД в області інклюзивної та спеціальної освіти

Відповідне рішення підписано в кінці вересня на засіданні Ради міністрів закордонних справ СНД у Душанбе (Республіка Таджикистан).

Розробку концептуальних основ і здійснення освітньої, наукової, навчально-методичної та практичної діяльності в галузі підготовки педагогічних кадрів до роботи в умовах інклюзивної освіти забезпечує Інститут інклюзивної освіти (ІІО) БДПУ. Він почав роботу 1 вересня 2016 року у базі факультету спеціальної освіти.

Менш ніж через рік в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) на базі інституту відкрито Республіканський ресурсний центр інклюзивної освіти.
Інститут інклюзивної освіти підтримує тісні зв’язки з науковими та освітніми організаціями країн СНД, Швеції, Німеччини, Норвегії, Нідерландів. Ця співпраця здійснюється у формі академічного обміну студентами, викладачами, науковими співробітниками, в формі мережевої магістерської підготовки, участі в наукових стажуваннях в партнерських закладах вищої освіти.

ІІО є головною організацією в Республіці Білорусь у виконанні наукових досліджень, в тому числі спільно з науковими та освітніми організаціями країн СНД, а також виступає майданчиком для організації програм наукових стажувань для вузів-партнерів з країн Співдружності.

Крім того, інститут активно співпрацює з громадськими організаціями та об’єднаннями, що представляють інтереси людей з інвалідністю, спільно з ними бере участь у виконанні соціально-освітніх проектів.

Джерело інформації