Керівники провідних французьких технічних університетів в НТУУ «КПІ»

23 червня 2015 року НТУУ «КПІ» відвідали керівники провідних французьких технічних університетів – генеральний директор Еколь Політекнік (École Polytechnique – Політехнічна школа, Париж) Ів Доме, директор Національної вищої школи високих технологій (École Nationale Supérieure de Techniques Avancées – ENSTA ParisTech, Париж) Елізабет Крепон і президент Університету міста Ле Ман Рашід Ель Гержума.???????????????????????????????

Візиту до НТУУ «КПІ» передував українсько-французький форум вищих навчальних закладів і наукових установ, який відбувся 23 червня в Міністерстві науки і освіти України. Участь у форумі взяли керівники французьких та українських університетів, а також  Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі,  перший заступник міністра Інна Совсун і заступник міністра Максим  Стріха.

На форумі 23 червня в Міністерстві науки і освіти України українською та французькою сторонами було підписано меморандум про співпрацю та 15 договорів про співробітництво між українськими та французькими вищими навчальними закладами. Серед них – договори про подвійні магістерські дипломи між Політехнічною школою Парижу (École Polytechnique) та НТУУ «КПІ»; про співробітництво між Національною вищою школою високих технологій (ENSTA ParisTech) та НТУУ «КПІ»; про співробітництво між École Polytechnique, ENSTA ParisTech, НТУУ «КПІ» та Науковим парком «Київська політехніка»; про співробітництво між Університетом міста Ле Ман та НТУУ «КПІ».

Гості із Франції Ів Доме та Елізабет Крепон завітавши до НТУУ «КПІ» оглянули історичну частину університету та експозиції Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ».

Також гості зустрілися з викладачами, студентами та науковцями університету. Ів Доме та Елізабет Крепон представили українським коллегам презентації про свої інженерні школи, а ректор М.З. Згуровський та науковці університету представили низку презентацій про НТУУ «КПІ», а саме: про інноваційні платформи Наукового парку «Київська політехніка», про роботи в рамках програм «Наносупутники», «Безпілотні літальні апарати», «Міжорбітальний космічний транспортний комплекс» та «Кібернетична безпека».

Після презентацій учасники зустрічі обговорили напрями та перспективи співпраці і домовилися про подальші спільні дії, які дадуть конкретні результати.