Під час пандемії COVID-19 зростає інтерес до навчання в Німеччині

Все більше студентів, які раніше збиралися їхати на навчання до США та Великобританії, тепер хочуть змінити свої плани, і багато з них пов’язує отримання вищої освіти з Німеччиною.

Популярність цієї країни серед міжнародних студентів стала зростати з огляду на перші результати боротьби з пандемією Covid-19. “Ми маємо одну з найкращих систем охорони здоров’я в світі”», – сказав Акос Кіралі, директор з маркетингу та підбору персоналу в Lancaster University Leipzig. “Я передбачаю, що в найближчий час кількість міжнародних студентів у Німеччині зросте ще більше, особливо з країн ЄС, тому що багатьом з них потрібно буде розглядати альтернативні варіанти навчання в межах Європи, вишукуючи програми, які викладають англійською мовою”.

Два найжвавіші світові напрямки руху міжнародних студентів – США та Великобританія – не отримали такої похвали за те, яким чином вони розпочали лікування спалаху коронавірусу. Кордони цих країн залишаються закритими на невизначений час.

Німеччина має більш різноманітне коло джерел міжнародних студентів, ніж інші топ-напрямки. Хоча Китай все ще складає 13,2% міжнародного студентського корпусу, в поточному році в Німеччині навчається 39 871 китайських громадян, на 10 кращих країн-джерел припадає лише 45% всіх міжнародних студентів.

Індія займає другу позицію, а третьою найактивнішою країною-джерелом іноземних студентів для Німеччини є Сирія (4,3%).

Для порівняння, у США з 10 топ країн-джерел прибули 71,6% іноземних студентів, а у Великобританії – 65%.

Близько три з чотирьох іноземних студентів здобувають у Німеччині ступінь бакалавра чи магістра.

Збільшується кількість іноземних студентів, які навчаються в німецьких університетах дистанційно. Це означає, що міжнародні студенти можуть отримати німецький диплом, не звертаючись за візою та не нести великих витрат на поїздки та проживання, в той же час отримавши доступ до всіх пільг, які пропонує німецька ступінь, наприклад, отримання робочої візи після закінчення навчання. Німецькі експерти вважають, що після того, як пандемія коронавірусу буде подолана, онлайн-навчання стане звичним явищем.

Джерело інформації