РЕЙТИНГ «МОЛОДИХ» ВУЗІВ ЗА ВЕРСІЄЮ TIMES: THE “UNDER 50” UNIVERSITY RANKINGS 2015

Вашій увазі пропонуєstudentться четвертий випуск щорічного рейтингу The “under 50” University Rankings 2015. Ранжувалися «молоді» вузи, вік яких не перевищує 50 років. Загалом до рейтингу увійшли ВНЗ 28 країн світу. Українські університети представлені у ньому не були.

Рейтинг спрямований на виявлення молодих ВНЗ, що найбільш інтенсивно розвиваються. Це обумовлює значну динамічність рейтингу у порівнянні з його традиційними аналогами, адже щороку з нього вибувають старі та додаються нові заклади освіти.

Цьогорічний рейтинг очолила швейцарська Федеральна Політехнічна школа у Лозанні, відсунувши тогорічного лідера – Пхохангський Університет науки та технології (Південна Корея).

У той час як верхні позиції традиційних рейтингів займають вузи США та Великобританії, у рейтингу “молодих” закладів вищої освіти лідирують університети Азії: чотири з п’яти перших місць у таблиці. У топ-10 представлені вісім країн: Швейцарія, Південна Корея, Гонконг, Сінгапур, Нідерланди, США, Великобританія та Франція.

Австралія посіла місце лідера по числу представлених у переліку університетів. У цьому році 16 австралійських ВНЗ присутні у рейтингу, а найкращий з них – Технологічний університет Сіднея – зайняв 21-шу позицію.

За Австралією слідує Великобританія зі своїми 15 університетами та США. Добре представили себе цього року Іспанія (шість вузів), Франція (п’ять вузів) та Канада (чотири вузи). По три університети увійшли до складу рейтингу від Фінляндії, Гонконгу, Португалії, Південної Кореї, Швеції, Тайваню, Туреччини.

До рейтингу також увійшли вищі навчальні заклади Данії, Австрії, Ірану, Італії, Ірландії – по два вузи; Марокко, Греції, Японії, Нідерландів, Норвегії, Сінгапуру, Швейцарії, Макао та Бразилії – по одному вузу.

Видавець рейтингів, Філ Беті, зазначає, що університети у цьому унікальному та новаторському рейтингу руйнують старий порядок, доводять, що викладання та наукові дослідження світового рівня є здобутком не тільки давньої еліти. Більш того, деякі з “молодих” вузів за десятиліття досягли того, на що інші витратили століття (за матеріалом сайту  Euroosvita.net).

Повний рейтинг університетів доступний на сайті: http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4042