Освітню систему і ринок праці чекають нові виклики

Віце-міністр праці і соціального захисту населення Республіки Казахстан Наріман Мукушев на форумі IDC Future of Work Forum 2020, що відбувся у м. Алмати на початку березня 2020 р.,  розповів учасникам заходу, з якими викликами у сфері освітніх систем і ринку праці належить стикнутися суспільству в доступному для огляду майбутньому.

Він звернув увагу, що вже протягом найближчих п’яти років понад третина затребуваних навичок на ринку праці зміниться у зв’язку з цифровою трансформацією. За його словами, до 2026 року випускники шкіл зіткнуться з фактом, що 65% спеціальностей, які були актуальні в 2017 році, перестануть існувати, а до 2030 року 800 млн. професій будуть заміщені роботами. При цьому Наріман Мукушев нагадав, що найпопулярніші на сьогоднішній день спеціальності 10 років тому ще навіть не існували.

У зв’язку з цим віце-міністр порушив питання: що робиться державою, для того щоб правильно зорієнтувати підростаюче покоління Казахстану?

«Зараз ми розробляємо Атлас нових професій по 9 основним пріоритетним галузям економіки, які потребують кадрів: видобуток корисних копалин і металургія, видобуток і переробка нафти, сільське господарство, транспорт і логістика, IT, машинобудування і метали, туризм, енергетика, будівництво і будівельні матеріали. Вони були відібрані за участю міністерства національної економіки. За результатами аналізу готується перелік затребуваних на ринку праці професій на перспективу 3-7 років. Всі професії ми розділили на три напрямки: нові, змінюються і зникають», – пояснив він, уточнивши, що в даний час Атлас готовий поки на 80%, а в повномасштабному режимі запуститься тільки влітку поточного року.

Джерело інформації