ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Січень 2019 р.
- 2019 рік оголошено Роком освіти Білорусі в Китаї
В січні 2019 року в Далянському політехнічному університеті відбулася урочиста церемонія відкриття Року освіти Білорусі в Китаї.
«Це знакова подія для зміцнення двосторонніх відносин наших країн», – зазначив міністр освіти Республіки Білорусь І.В.Карпенко, відкриваючи захід.
«Співпраця з Китайською Народною Республікою в освітній сфері є одним з пріоритетних для Республіки Білорусь напрямків. Ми зацікавлені в подальшому розширенні міжвідомчих і регіональних білорусько-китайських контактів, поступальному нарощуванні міжуніверситетського співробітництва, взаємодії між двома державами в області спільної підготовки кадрів. Але головне – в Рік освіти Білорусі в Китаї ми хотіли б відкрити Республіку Білорусь для представників китайських навчальних закладів та громадян Китаю, познайомити їх з гостинним білоруським народом, культурою та історією нашої країни, багатої природою, і, звичайно з системою освіти Білорусі », – сказав І.В.Карпенко у вітальному слові.
У 2019 будуть організовані молодіжні та студентські обміни між побратимськими регіонами Білорусі та Китаю, проведені взаємні презентації освітніх можливостей Республіки Білорусь і Китайської Народної Республіки.
У Білорусі на національному освітньому порталі буде створено інформаційно-навчальний сегмент з матеріалами про систему освіти і культури Китаю, матеріалами для вивчення китайської мови, результатами досліджень про розвиток білорусько-китайських відносин.
Планується також проведення форумів, фестивалів, конференцій, семінарів про культуру та історію Білорусі та Китаю, літніх шкіл для студентів і школярів, інших заходів, що сприяють взаємній впізнаваності наших систем освіти та активізації взаємодії двох країн у сфері освіти.
Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/2019-god-obyavlen-godom-obrazovaniya-belarusi-v-kitae/
- Меморандум про взаєморозуміння підписали Міністерство освіти Білорусі і Міністерство вищої освіти, науки і технологій Зімбабве
За підсумками переговорів в Мінську Президентом Білорусі Олександр Лукашенком і Президентом Зімбабве Еммерсон Мнангагвой підписані міжнародні документи про розвиток співпраці в різних сферах.
Меморандум про взаєморозуміння підписали Міністерство освіти Білорусі і Міністерство вищої освіти, науки і технологій Зімбабве. Документ стосується співпраці в сфері середньої спеціальної, вищої освіти, науки і технологій. Прийнято також меморандум про взаєморозуміння між Білоруським національним технічним університетом і Міністерством вищої освіти, науки і технологій Зімбабве про співпрацю в галузі науки, технологічного розвитку та інноваційних програм. Аналогічні меморандуми за своїми напрямками співпраці укладені за участю Білоруського державного університету і Республіканського інституту професійної освіти Білорусі. Крім того, підписано меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом з науки і технологій Білорусі та Міністерством вищої освіти, науки і технологій Зімбабве про співпрацю в галузі науки, технологій та інновацій.
Також готується угода про взаємне визнання Білоруссю і Зімбабве документів про освіту. Про це повідомив міністр освіти Білорусі Ігор Карпенко.
Джерело інформації:
- Новий рівень співпраці Білорусь – Гана
У міністерстві освіти відбулася протокольна зустріч міністра освіти Республіки Білорусь І.В. Карпенко з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Гана в Російській Федерації та Республіці Білорусь за сумісництвом Леслі Ача Опоку-Уаре.
В ході зустрічі були обговорені питання формування договірно-правової бази двостороннього співробітництва, розширення співпраці з Республікою Гана в сфері освіти.
Пані Посол Леслі Ача Опоку-Уаре подякувала міністру за зустріч та відзначила високий рівень розвитку білоруської системи освіти, а також готовність Посольства посприяти в питаннях розвитку співробітництва між двома країнами в сфері освіти.
В якості пріоритетних напрямків взаємодії, на думку Посла, могли б бути організація стажувань і перепідготовки фахівців з числа громадян Республіки Гана в білоруських установах освіти, розвиток міжвузівського співробітництва, включаючи спільні наукові дослідження і обмін студентами. Також Посол підкреслила високий інтерес з ганського боку до формування нормативно-правової бази двостороннього співробітництва в сфері освіти.
Білоруською стороною була озвучена зацікавленість у розвитку співробітництва з Республікою Гана в сфері освіти, прямої взаємодії між установами освіти, здійсненні підготовки кадрів за спеціальностями для потреб економіки Республіки Гана. Висловлено готовність забезпечити прийом громадян Республіки Гана для навчання за освітніми програмами вищої освіти першої, другої (магістратура) ступенів, а також аспірантури, в тому числі англійською мовою.
Пані Посол була також проінформована про можливості підготовки робітників і фахівців з середньою спеціальною і професійно-технічною освітою з числа громадян Республіки Гана в білоруських установах освіти.
Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/novyy-uroven-sotrudnichestva7/
- IT-університет в Астані буде готувати спеціалістів для всіх галузей економіки (Казахстан)
Новий IT-університет в Астані буде готувати фахівців для всіх галузей економіки країни. Про це на цифровому форумі розповів ректор Міжнародного університету інформаційних технологій (МУІТ) в Алмати Дамір Шинибеков. «Планується колаборація з усіма університетами країни, для того щоб майбутні фахівці були обізнані зі специфікою кожної галузі економіки. Припустимо, в медицині, в аграрному секторі або в юриспруденції. Крім того, студенти будуть вчитися створювати проекти з перших днів. Замість стандартних іспитів хлопці будуть захищати готові проекти. І їх вже можна буде впроваджувати в життя. Подальша акселерація буде в IT-хабі в Астані», – розповів Дамір Шинибеков. Варто зазначити, що IT-університет буде базуватися на території ЕКСПО-містечка в Астані. Навчання планується розпочати вже до 1 вересня.
Джерело інформації:
inform.kz
- 57,9 мільярда тенге витратять на модернізацію 20 вузів і 180 коледжів (Казахстан)
В рамках програми “Жас маман” на модернізацію 20 вузів і 180 коледжів в 2019-2021 роках витратять 57,9 мільярда тенге, йдеться в постанові уряду “Про затвердження Дорожньої карти з проведення Року молоді”.
Кошти виділятимуться з держбюджету.
Як пояснюється в документі, модернізація за принципом “100/200” передбачає оснащення матеріально-технічної бази на основі лізингу і залучення іноземних фахівців.
Очікуваний результат – підготовка понад 200 тисяч фахівців за новими стандартами за три роки.
Раніше Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив створити програму “Жас маман” для підготовки фахівців за 100 затребуваним професіям.
“У кожній області по одному університету в регіоні зробити топовим, наближеним до Назарбаєв Університету, щоб вони могли запрошувати іноземних професорів”, – додав він.
За його словами, в коледжах має бути встановлено сучасне обладнання.
“На це ми витратимо гроші і викупимо 400 комплектів сучасного обладнання для навчання спеціальностям. Пропоную, щоб у цій роботі взяли участь усі системоутворюючі підприємства Казахстану і великий бізнес кожного регіону”, – сказав Президент.
При модернізованих навчальних закладах повинні працювати стартап-центри для підтримки інноваційних проектів молоді.
“В результаті за три роки ми можемо підготувати понад 200 тисяч фахівців за новими стандартами, підвищити кваліфікацію понад 15 тисяч викладачів”, – зазначив Глава держави.
Джерело інформації:
Tengrinews.kz
- КБТУ визнаний кращим вузом РК за трьома спеціальностями в рейтингу НПП «Атамекен» (Казахстан)
Казахстансько-Британський технічний університет став лідером відразу за трьома спеціальностями в рейтингу освітніх програм вузів Республіки Казахстан Національної палати підприємців «Атамекен» за 2018 рік. Ще за трьома спеціальностями університет посів друге місце.
КБТУ зайняв першу сходинку в рейтингу за спеціальностями «обчислювальна техніка та програмне забезпечення», «інформаційні системи» і «морська техніка і технології», а також друге місце за спеціальностями «фінанси», «нафтогазове справа» і «геологія і розвідка родовищ корисних копалин ».
Рейтинг освітніх програм вузів Казахстану НПП «Атамекен» складається при безпосередній участі роботодавців з числа провідних компаній РК і експертів ринку. При складанні рейтингу особлива увага приділяється аналізу рівня працевлаштування випускників та їх середньої зарплати по знеособленим даними ГЦВП. Крім того, оцінювалися практичний досвід професорсько-викладацького складу, інвестиції вузу в освітні програми, залучення до їх розробки роботодавців і міжнародна акредитація програм, актуальність, новизна і повнота контенту, а також достатність часу, який виділяється на вивчення тем.
«Самі студенти завдяки рейтингу зможуть розставляти пріоритети при виборі вузу, а бізнес в свою чергу – оцінити знання потенційного здобувача», – підкреслив віце-міністр МОН РК.
Крім того, в нинішньому навчальному році Казахстансько-Британський технічний університет відкрив шість нових перспективних освітніх програм: бакалаврат «Аналіз великих даних», «Кібербезпека», «ІТ і журналістика», «Комп’ютерна графіка та дизайн» і «Прикладна математика», а також магістерську програму «Аналіз даних». Головним пріоритетом при їх розробці була затребуваність випускників ринком праці.
Джерело інформації:
https://kapital.kz/gosudarstvo/75515/kbtu-priznan-luchshim-vuzom-rk-po-trem-specialnostyam-v-rejtinge-npp-atameken.html
- В Астані 1 вересня відкриється новий IT-університет (Казахстан)
У Астані 1 вересня відкриється новий IT-університет. Про це в Алмати в ході форуму “Цифрова повістка в епоху глобалізації 2.0” повідомив прем’єр-міністр Казахстану Бакитжан Сагінтаев.
У нас в Алмати є прекрасний університет інформаційних технологій. Одного університету дуже мало, і ми зараз запустили проект: 1 вересня в Астані, поруч з “Астана хабом”, запускається новий IT-університет “, – сказав прем’єр Казахстану.
При цьому він зазначив, що на сьогоднішній день надходить багато пропозицій про відкриття IT-академії або нового університету. Але пропозиції не підтримуються, так як необхідно поєднання таких закладів з новітніми технологіями. У зв’язку з цим відкриття університету планується в районі “Астана хаба”.
Джерело інформації:
https://www.kt.kz/rus/science/1_it-_1377879978.html
- Грузія знову береться за реформу освіти
Уряд Грузії знову береться за реформу освітньої галузі і має намір дореформувати те, що не встигли переробити його попередники.
Нинішній уряд збирається в черговий раз скасувати введені Саакашвілі атестаційні іспити в школах, але робити це буде поступово, в два етапи. У 2018-2019 навчальному році не будуть проведені атестаційні іспити в 11-му класі, а в 2019-2020 році скасують і чотири випускні іспити для 12-класників.
Ще одне нововведення, яке збирається ввести міністерство освіти, стосується обов’язкової базової освіти. Раніше атестат про таку неповному, але базову освіту видавався випускникам 9-го класу, але в рамках реформи система базової освіти буде збільшена до 10 класів.
Це поки лише проект і пропозиція, яке міністерство освіти до втілення в життя планує обговорити разом з вузами і школами, але ініціатива вже викликала різкий протест в грузинському суспільстві.
Джерело інформації:
- Президент підтримав освіту за принципом Open University (Казахстан)
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив розвивати в країні дистанційну освіту.
«Казахстан повинен дати своїй молоді необхідні знання, навички, які забезпечать для всіх успіх і процвітання. Широкі можливості для цього надає дистанційне навчання. Так, в США третина з 20 мільйонів студентів у вузах навчаються в форматі онлайн, а ми тільки розпочинаємо. Тому необхідно розширити сферу застосування дистанційного навчання в нашій країні », – заявив Нурсултан Назарбаєв, виступаючи на урочистій церемонії відкриття Року молоді «Тәуелсіздіктің ұрпақтари ».
За його словами, такі перспективи для казахстанської молоді надає Open University.
«Треба його підтримати Уряду, просування цього проекту у всіх вузах, коледжах, на рівні роботодавців», – зазначив Глава держави.
Відзначимо, Відкритий університет являє собою освітню платформу, яка пропонує безкоштовний доступ до онлайн курсів від провідних викладачів вузів країни.
Джерело інформації:
https://forbes.kz/news/2019/01/23/newsid_191333
- 12 тисяч казахстанців отримали освіту за кордоном
Понад 12 тисяч молодих казахстанців отримали освіту за кордоном, повернулися в Казахстан і працюють на економіку нашої країни, зазначив Глава держави Нурсултан Назарбаєв.
«Активне сприяння молодим вченим дуже важливо. Час показав, що ми прийняли правильне рішення, коли заснували програму «Болашак» в найважчий час для нашої країни.
Президент підкреслив, що, незважаючи на певні труднощі, казахстанська молодь навчилася в кращих університетах світу.
«Держава платила за кожного в рік від 30 до 50 тисяч доларів США. Таким чином, зараз навчається 14 тисяч молодих людей, ще батьки відправляють на навчання 20 тисяч, з них повернулося 12 тисяч казахстанців і працюють в нашій економіці», – зазначив Президент.
Джерело інформації: