Лютий / Февраль 2019

ОГЛЯД

ринку освітніх послуг країн СНД

ЛЮТИЙ 2019 

  1. Україна виділила гранти для казахстанських студентів

Україна виділила 40 грантів для казахстанських студентів на навчання в українських вузах.

Посольство України в Республіці Казахстан повідомляє, що на 2019 рік виділено 40 місць, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету України, на навчання громадян Казахстану в закладах вищої освіти України з технічних, економічних і гуманітарних спеціальностей» – 30 місць (ступінь «бакалавр») і 10 місць (ступінь «магістр»). Термін подачі документів кандидатів на навчання до Міністерства освіти і науки України – 31 березень 2019 року.

Українська сторона забезпечує стипендіатів безкоштовним навчанням, в тому числі на підготовчих відділеннях (підрозділах) з метою вивчення мови навчання (української), проживанням в гуртожитку з оплатою, передбаченої для громадян України, і медичним обслуговуванням відповідно до законодавства України. Академічна стипендія призначається і виплачується під час навчання за ступенем «бакалавр» / «магістр» в обов’язковому порядку до першого семестрового контролю. Надалі призначення і виплата академічної стипендії здійснюється в порядку і розмірі, встановленому для громадян України.

Джерело інформації:
https://www.inform.kz/ru/ukraina-vydelila-granty-dlya-kazahstanskih-studentov_a3495916

 

  1. Міністр освіти зустрівся з послом Бразилії в Азербайджані

11 лютого міністр освіти Джейхун Байрамов зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Азербайджані Мануелем Адальберто Карлосом Монтенегро Лопесом та Крусі.

В ході зустрічі сторони обговорили поточний стан відносин між Азербайджанською Республікою та Федеративною Республікою Бразилія в галузі освіти і перспективи подальшого розвитку.

Джерело інформації:

https://edu.gov.az/ru/page/9/16131

 

  1. Розвиток співпраці в сфері освіти між Азербайджаном і Туреччиною

Триває візит делегації Міністерства освіти Азербайджану на чолі з міністром освіти Джейхун Байрамовим до Туреччини.

В ході зустрічі обговорювались питання співпраці в галузі освіти між братніми країнами.

Міністр Джейхун Байрамов зазначив, що існує необхідність підготовки азербайджанських докторантів з різних спеціальностей в турецьких університетах, і азербайджанська сторона зацікавлена ​​в тому, щоб Управління у справах співвітчизників за кордоном і споріднених громад при уряді Туреччини розглянуло можливість збільшення квоти для Азербайджану в цій області.

На зустрічі обговорювалися питання видачі подвійних дипломів між Азербайджанським медичним університетом і університетом Хаджеттепе.

Під час перемовин ректор університету Хаджеттепе Халук Озен зазначив, що Хаджеттепе – один з найстаріших університетів Туреччини, розповів про його досягнення, високі технічні можливості та методи навчання та наголосив, що вони готові до співпраці з Азербайджаном у сфері освіти в усіх напрямках.

Джерело інформації:

https://edu.gov.az/ru/page/9/16183

 

  1. Туркменістан активно інтегрується у світовий освітній простір

Модернізаційні процеси, що відбуваються в Туркменістані в усіх сферах, охоплюють також систему вищої освіти. Саме ця область повинна стати ключовою для розвитку в країні науки і технологій, просування інновацій, становлення цифрової економіки і суспільства знань, стверджує Президент Гурбангули Бердимухамедов.

Формування нової моделі вітчизняної системи освіти засновано на багатому національному досвіді, педагогічних традиціях і загальносвітових тенденціях. З цією метою Туркменістан послідовно нарощує міжнародне співробітництво в сфері підготовки висококваліфікованих фахівців, активно інтегруючись у світовий освітній простір, розширюючи партнерство з багатьма країнами, в тому числі європейськими.

Черговим кроком у цьому напрямку стануть підписання відповідно до Розпорядженнями Президента країни Планів заходів на 2019-2023 роки щодо виконання Меморандумів про взаєморозуміння між Туркменським державним архітектурно-будівельним інститутом і Бухарестським технічним університетом цивільного будівництва, а також між Туркменським державним інститутом економіки і управління та Бухарестським університетом економічних наук.

Меморандуми були укладені в жовтні 2018 року під час робочого візиту до Румунії туркменської делегації у складі представників Міністерства освіти і ректорів вищих навчальних закладів Туркменістану.

І ось тепер вони знайдуть практичне наповнення з орієнтацією на вирішення головних завдань, поставлених перед економічним комплексом і сферою містобудування Туркменістану. В цьому плані Президентом Гурбангули Бердимухамедовим визначена чітка позиція з питань підготовки кадрів: країні потрібні фахівці нової формації, творчо мислячі, володіють сучасними технологіями, здатні оперувати великими масивами професійної інформації, конкурентоспроможні на світовому рівні.

На це націлені і нові угоди з вузами Румунії, з якою у Туркменістану налагоджені плідні і активні освітні контакти. Багато туркменських студентів здобувають вищу освіту в цій країні по затребуваним для народного господарства країни спеціальностями. Позитивний досвід взаємодії став запорукою для розширення цього партнерства і пошуку нових форм співпраці.

І це лише один із напрямів великої міжнародної діяльності Туркменістану в галузі освіти, яку глава держави орієнтує на накопичення інтелектуального, творчого потенціалу народу, здійснення масштабних програм соціально-економічного розвитку країни, а також вирішення глобальних завдань.

Джерело інформації:

http://infoabad.com/novosti-turkmenistana/turkmenistan-aktivno-integriruetsja-v-mirovoe-obrazovatelnoe-prostranstvo.html

 

  1. На порядку денному – актуальні питання розвитку національної системи освіти

На базі Білоруського державного педагогічного університету імені М. Танка відбулася робоча зустріч депутатів Постійної комісії Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь з освіти, культури та науки з керівництвом Міністерства освіти Республіки Білорусь.

Учасники зустрічі обговорили актуальні питання розвитку національної системи освіти.

Діяльність Міністерства освіти спрямована на підвищення якості і доступності освіти на всіх його рівнях, реалізацію Концептуальних підходів до розвитку системи освіти, прийнятих на Республіканському педагогічній раді в 2017 році, виконання доручень Президента Республіки Білорусь, Ради Міністрів, показників Державних програм.

Джерело інформації:

https://edu.gov.by/news/na-povestke-dnya–aktualnye-voprosy-razvitiya-natsionalnoy-sistemy-obrazovaniya/

 

  1. Викладачі вузів Туркменістану виїжджають за кордон для обміну досвідом

Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов підписав розпорядження, відповідно до яких з метою вивчення кращого світового досвіду представники професорсько-викладацького складу ряду туркменських вузів будуть спрямовані в закордонні відрядження.

Відповідно до документів, викладачі Державного енергетичного інституту поїдуть до Республіки Корея, Державної академії мистецтв, Інституту комунального господарства та Інженерно-технологічного університету імені Огуз хана – в Японію, Туркменського державного інституту фінансів і Туркменської державного інституту економіки і управління – в КНР, Туркменського сільськогосподарського інституту і Національного інституту спорту і туризму – в Румунію, а Міжнародного університету гуманітарних наук і раз витку – до Австрії.

Джерело інформації:

http://www.turkmenistan.ru/ru/articles/43906.html

  1. У місті Туркестан відкрили центр з підготовки програмістів

У Туркестані відбулася церемонія відкриття IT-центру Тurkestan hub та IT-парку для молодих програмістів.

Планується, що в лабораторіях створених майданчиків будуть навчати цифрових технологій і просувати казахстанські IT-проекти. Програма навчання включає такі напрямки, як моделювання, програмування, принципи розробки сайтів, можливості монетизації контенту.

За підсумками 2018 року в рамках програм цифровізації компанії Казахстану в сфері IT-технологій створено 43 тис. нових робочих місць, а в проекти цих компаній було інвестовано 14 млрд тенге ($ 37 млн).

Джерело інформації:

https://regnum.ru/news/2577279.html

 

  1. Інститут економіки і управління відвідала делегація Румунії.

Члени румунської делегації були ознайомлені з перетвореннями, здійснюваними в Туркменістані. В даному контексті зазначалося, що інноваційна модель розвитку сучасного Туркменістану вимагає високого професіоналізму від фахівців усіх сфер і галузей, постійного нарощування наукового потенціалу, тобто виховання нового покоління власних інтелектуалів, кваліфікованих кадрів – широко ерудованих, творчо мислячих, вільно орієнтуються в досягненнях науково-технічного прогресу.

У зв’язку з цим особливе значення надається активізації міжнародної взаємодії в даних напрямках, розвитку наукової дипломатії, що сприяє обміну знаннями, технологіями, інтелектуальними і творчими ресурсами і, відповідно, зміцненню міждержавних відносин, налагодженню міцних мостів дружби і співпраці.

За підсумками зустрічі було підписано План заходів на 2019-2023 роки щодо виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Туркменським державним інститутом економіки і управління та Бухарестським університетом економічних наук за освітнім, науково-дослідному співпраці.

Відповідно до документа, передбачається обмін мультимедійними, електронними ресурсами, науково-методичною інформацією щодо розвитку цифрової економіки та вдосконалення навчальних планів і програм підготовки бакалаврів і магістрів, організації дистанційного навчання. Крім того, в найближчій перспективі планується участь професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів в навчальному процесі, а також проведення заходів по підвищенню кваліфікації викладачів і спільних наукових досліджень.

Джерело інформації:

http://www.turkmenistan.gov.tm/?id=18200

 

  1. Білорусь – Узбекистан: співпраця в сфері професійної освіти

Відбулася зустріч Міністра вищої і середньої спеціальної освіти Республіки Узбекистан Маджідова И.У. з делегацією міністерства освіти Республіки Білорусь на чолі з ректором Республіканського інституту професійної освіти Голубовським В.Н. за участю Посла Республіки Білорусь в Республіці Узбекистан Маринича Л.А.

В ході зустрічі обговорено спільні заходи модернізації системи профосвіти Узбекистану із застосуванням досвіду РІПО в науково-методичному, нормативно-правовому та освітньому напрямку.

Джерело інформації:

https://edu.gov.by/news/podpisano-soglashenie-mezhdu-ministerstvom-obrazovaniya-i-belorusskim-professionalnym-soyuzom-rabotn/

 

  1. КазНУ успішно просувається в QS

За підсумками предметного рейтингу «QS World University Ranking by Subject 2019» КазНУ ім. аль-Фарабі першим серед університетів країн СНД увійшов до групи 51-100 кращих вузів світу за фахом «Сучасне мовознавство», піднявшись відразу на 50 позицій. Всього в даний рейтинг увійшли шість спеціальностей провідного казахстанського вузу.

КазНУ значно поліпшив свої торішні показники в QS «WUR by Subject 2019». Вперше в групу 201-250 рейтингу увійшла спеціальність «Лінгвістика», в групу 251-300 – «Правознавство» та «Англійська мова та література». Крім того, спеціальність «Мистецтво та гуманітарні науки» зайняла 339 місце, а «Соціальні науки і менеджмент» 364-та.

Методологія рейтингу будується на основі чотирьох ключових показників: академічна репутація, репутація серед роботодавців, цитованість наукових статей і індекс Хірша. QS «WUR by Subject 2019» складено з урахуванням думки понад 83 тис. Викладачів, 42 тис. Роботодавців, а також даних взятих з бази даних «Elsevier Scopus».

В даному рейтингу були проранжовано більше 1200 університетів світу в п’яти предметних областях: «Природничі науки», «Соціальні науки», «Мистецтво та гуманітарні науки», «Наука про життя і медицина», «Технічні науки й інженерна справа».

Слід зазначити, що КазНУ, слідуючи курсом трансформації в дослідницький університет світового рівня, успішно просувається в світових рейтингах. Так, в 2018 році за результатами глобального рейтингу QS провідний казахстанський університет зайняв 220 місце в списку кращих вузів світу. З країн СНД в цю групу увійшли тільки МДУ ім. Ломоносова і КазНУ ім. аль-Фарабі.

Джерело інформації:

www.kaznu.kz

 

  1. Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки розширює співробітництво з Китаєм

Делегація Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки на чолі з ректором Вадимом Богушем знаходиться з офіційним візитом в КНР. Члени делегації відвідали ряд університетів і дослідницьких інститутів Китаю.

Ректор БДУІР зустрівся з керівництвом Університету науки і технології (м Гонконг). За підсумками ділових переговорів сторони підписали договір про співпрацю в науковій сфері. Крім того, досягнута домовленість з Південно-Китайським університетом науки і технології(м. Шеньчжень) про реалізацію моделі дводипломної освіти «2 + 2».

Також Вадим Богуш відвідав Східно-Китайська науково-дослідний інститут комп’ютерних технологій (м Шанхай). В ході зустрічі ректор БГУИР і президент СЕТСО 32 Цзянь Бо підписали наказ про створення на базі університету в Мінську Спільного науково-дослідного і освітнього центру БГУИР-СЕТСО 32.

Офіційне відкриття центру відбудеться 15 березня – в день 55-річчя МРТІ-БГУИР. В урочистій церемонії візьме участь керівництво БГУИР і СЕТСО 32.

Джерело інформації:

https://edu.gov.by/news/bguir-rasshiryaet-sotrudnichestvo-s-kitaem/