У 2021 році близько 9,09 млн студентів закінчать університети Китаю, що на 350 тис. більше, ніж минулого року, і це є абсолютним рекордом.
Міністерство освіти на прес-конференції заявило, що хоча проблема зайнятості в країні все ще існує, всі державні відомства будуть співпрацювати, щоб забезпечити стабільне працевлаштування випускників.
Над забезпеченням працевлаштування майбутніх випускників міністерство працює з вересня 2020 року. Щорічний набір державних службовців подовжено приблизно на два місяці, і, як очікується, буде завершений в липні. Для випускників цього року державні підприємства загалом забезпечать 589 тис. робочих місць.
Роль вищих навчальних закладів як “резервуарів” для талантів буде використана для помірного розширення масштабів прийому для аспірантів та магістрантів. Все більше коледжів та університетів намагаються охопити більше випускників, які бажають навчатися далі, і це також може полегшити працевлаштування.
У 2020 році Міністерство освіти разом з дев’ятьма соціальними агентствами по рекрутингу персоналу запустили для випускників платформу онлайн-підбору кадрів. Оновлена у 2021 році, платформа на сьогодні показала 14,51 млн вакансій і отримала 37,63 млн резюме від випускників 2021 року.
2020 рік через вплив пандемії COVID-19 назвали “найважчим сезоном зайнятості в історії Китаю”. Спостерігачі відмітили, що негативний вплив епідемії на зайнятість населення триватиме і в 2021 році.
Тонг Юфен, професор Інституту народонаселення та економіки Столичного університету економіки та бізнесу, заявив, що стабільне економічне зростання Китаю та рівень його розвитку в останні роки можуть насправді зменшити потребу в робочій силі в різних секторах, ще більше збільшивши тиск на зайнятість молодих людей.