Академічна мобільність набуває популярності

У 2018 році Німецька служба академічних обмінів DAAD підтримала найбільшу за всі попередні роки кількість науковців і студентів  – 145 000 осіб, приріст становить біля 4%.

Нещодавнє ранжування країн за привабливості для талантів, яке виконала Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) серед 36 країн-членів ЄС, ставить Німеччину на третє місце після Швейцарії та Норвегії.

Найбільшу кількість заявок з-за кордону DAAD зареєструвала за схемою «Стипендії для випускників», яка дозволяє іноземним студентам брати участь у різних програмах післядипломної освіти.

Стипендії для навчання були найбільше затребувані серед студентів з Російської Федерації, за ними йдуть США, Азербайджан, Україна, Казахстан, Греція та Італія. Західна Європа, Азія та Північна Америка продовжують залишатися найважливішими цільовими регіонами для заявників з Німеччини. Незважаючи на те, що Великобританія як і раніше залишається найпопулярнішою країною щодо однорічних стипендій для випускників і докторантів, її привабливість все ж стала зменшуватись.

Представляючи статистичні дані за 2018 рік у Берліні, президент DAAD Марґрет Вінтермантель відзначила, що DAAD продовжуватиме свою роботу по розширенню міжнародного обміну. “Ми переконані, що це ключ до гарантування наших цінностей свободи, рівних можливостей і справедливості”, – сказала вона.

Джерело інформації