Амбіційний план розширення власних докторських програм в Ефіопії

Міністерство науки та вищої освіти Ефіопії представило новий проект, згідно з яким до кінця 2025 р. в країні планується підготувати 5 000 кандидатів наук.

Ця ініціатива, визначена як Home-Ggrown Collaborative PhD Programs (HCPPs), частково є реакцією на невдоволення уряду станом підготовки в країні докторів наук (PhD) та відповіддю на виникаючу потребу у фахівцях високого рівня, зумовлену вимогами нової економічної політики країни.

Під час церемонії запуску, що відбулася в Університеті Аддис-Абеби, міністр науки та вищої освіти д-р Самуель Уркато зазначив, що HCPPs є одним з флагманських проектів міністерства, спрямованих на досягнення успіху в розвитку вищої освіти та підготовки викладачів.

Підготовка докторів наук в Ефіопії за останні десять років продемонструвала значне покращення. Якщо на 2006–2007 рр. в країні було підготовлено всього 31 PhD, то до 2020 р. це число становило 5 000. Підготовка докторів відбувалась також і за кордоном, де ефіопські студенти навчались згідно платних програм та отриманих грантів.

Однак досягнення завжди відставали від зростаючих потреб у висококваліфікованих людських ресурсах. Рівень щорічного випуску кандидатів наук залишається проблемою. Наприклад, на національному рівні останнім часом ступінь PhD щорічно отримували лише близько 500 молодих науковців. Хоча сектор вищої освіти потребує, щоб 30% співробітників мали ступінь доктора наук, його має лише 14% викладачів ефіопських університетів.

Проектом HCPPs визначено 67 кандидатських програм для навчання за п’ятьма пріоритетними для Ефіопії напрямами – сільське господарство, виробництво, гірничодобувна промисловість, ІКТ та туризм.

В Міністерстві науки та вищої освіти планується створити загальнонаціональний координаційний офіс, відповідальний за сприяння національній співпраці шляхом залучення всіх зацікавлених сторін.

Джерело інформації