Австралійські вчені побоюються нестабільності роботи через зниження мотивації, пов’язаної з Covid

Керівник Спілки професійних науковців Австралії (Professional Scientists Australia) Джил МакКейб звернув увагу на існування такої проблеми, як укладання короткострокових контрактів, оскільки багато науковців заявляють про намір залишити професію.

Щорічне опитування, проведене компанією Science & Technology Australia та Professional Scientists Australia, виявило у 71% респондентів збільшення втоми, а кожний п’ятий вчений має намір назавжди залишити професію.

Значний вплив на моральний стан у науковому середовищі мала також втрата робочих місць в університетському секторі. Принаймні 17 000 робочих місць в австралійських університетах були втрачені протягом 2020 р. через пандемію Covid-19.

У зв’язку з цим, наукове середовище Австралії закликає уряд збільшити інвестицій у науку в майбутньому і сприяти відновленню університетського сектору.

Джерело інформації: https://www.theguardian.com/australia-news/2021/oct/11/australian-scientists-fear-job-insecurity-as-morale-plummets-amid-covid-survey-finds