Березень 2023 р. – країни СНД


ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Березень 2023 р.

РЕСПУБЛІКА КАЗАХСТАН

  1. Вісім казахстанських вишів потрапили до предметного рейтингу найкращих університетів світу 2023 року

За підсумками світового рейтингу QS World University Rankings by Subject 2023 (QS WUR by Subject), присутність казахстанських вишів у топ-100 предметних рейтингів зросла більш ніж удвічі – з трьох до семи позицій.

Крім того, Казахстан продовжує нарощувати свій вплив у міжнародному освітньому просторі, збільшивши як кількість освітніх програм у предметних рейтингах до сорока, що на дев’ять більше порівняно з попереднім роком, так і кількість вишів у рейтингу – до восьми.

До списку увійшли: КазНУ імені аль-Фарабі, ЄНУ імені Л. Н. Гумільова, Satbayev University, КазНПУ імені Абая, Казахський університет міжнародних відносин і світових мов імені Абилай хана, СДУ, Міжнародний казахсько-турецький університет імені Ходжа Ахмеда Ясаві, Казахський національний аграрний дослідницький університет.

Джерело інформації: https://www.inalmaty.kz/news/3568195/vosem-kazahstanskih-vuzov-popali-v-predmetnyj-rejting-qs-wur

  1. Співпраця КазНУ з Китаєм продовжиться

Голова Правління – Ректор Казахського національного університету імені аль-Фарабі прийняв делегацію на чолі з керівником офісу закордонних справ Сіньцзян-Уйгурського автономного району. На зустрічі сторони обговорили питання щодо подальшого розвитку співпраці та озвучили низку пропозицій.

Керівник вишу ознайомив почесних гостей з досягненнями університету і зазначив, що з китайськими вишами ведеться системна співпраця.

“Нині КазНУ співпрацює з 55 вишами Китаю. З Китаю до університету спеціально приїжджають професори, які регулярно читають лекції. У виші працює кафедра китаєзнавства та Інститут Конфуція, в якому проводять безліч наукових конференцій і зустрічей. В університеті реалізується 100 інноваційних проєктів, розроблених ученими КазНУ. Китай є для нас зразком у сфері комерціалізації інноваційних проектів. Тому вважаю, що необхідна спільна робота в цій царині та у сфері наукових досліджень загалом”, – сказав ректор.

На завершення візиту Жансеіт Туймебаєв подарував почесним гостям книжку “100 інноваційних проєктів КазНУ”.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/36254/

  1. КазНУ нарощує партнерство з Німеччиною

Казахський національний університет ім. аль-Фарабі відвідала делегація на чолі з представником Федерального міністерства освіти і наукових досліджень Федеративної Республіки Німеччина.

На зустрічі керівник КазНУ ознайомив почесних гостей із здобутками вишу та зупинився на перебігу співпраці з німецькими вишами.

“КазНУ підписав понад 500 міжнародних угод про співпрацю з провідними вишами, інститутами світу. З них 21 угоду укладено з німецьким вишем. Реалізуються спільні освітні програми та науково-інноваційні проєкти. Також студенти університету спеціально виїжджають до Німеччини та проходять стажування у вишах. Надалі планується подальший розвиток партнерства. Необхідно спільно проводити конференції, симпозіуми”, – зазначив ректор.

Під час зустрічі ректор КазНУ запропонував спільно з вишами Німеччини відкрити центр у кампусі КазНУ за науково-дослідницьким напрямом.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/36388/

  1. Зустріч з послом Румунії

Голова Правління – Ректор Казахського національного університету імені аль-Фарабі прийняв Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Казахстані. На зустрічі обговорювали пропозиції щодо двосторонньої співпраці.

Керівник вишу подякував почесному гостю, який спеціально приїхав до університету, і наголосив на важливості взаємодії.

“У КазНУ ім. аль-Фарабі особливу увагу приділяють науці. На сьогодні вченими університету розроблено 100 інноваційних проектів. Ведеться робота з їх просування та комерціалізації. Ми готові до подальшого розвитку партнерства з вишами Румунії у сфері освіти і науки. У цьому контексті необхідно часто проводити спільні симпозіуми, наукові конференції та зустрічі. Ця робота спрямована на розширення співпраці між КазНУ та вишами Румунії”, – наголосив ректор університету.

На завершення зустрічі сторони домовилися про організацію роботи в рамках академічної мобільності студентів і викладачів, стажувань.

Джерело інформації https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/36290/

РЕСПУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН

  1. Зустріч міністра науки і освіти Азербайджану з послом Алжиру

Міністр науки і освіти Азербайджану зустрівся з новопризначеним надзвичайним і повноважним послом Алжирської Народно-Демократичної Республіки в Азербайджані.

Під час зустрічі було обговорено перспективи подальшого співробітництва у сфері освіти між Азербайджаном та Алжиром.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19648-1

  1. Випускний день проєкту CODE FOR FUTURE

В рамках проєкту CODE FOR FUTURE за організації Міністерства науки і освіти відбувся випуск студентів Азербайджанського державного університету нафти і промисловості (АДУНП).

593 випускники проєкту отримали сертифікат про його успішне закінчення.

У своєму виступі міністр науки і освіти наголосив на особливій важливості проєкту CODE FOR FUTURE у розвитку ринку інформаційних технологій.

Мета проєкту “CODE FOR FUTURE” – навчання студентів за трьома спеціальностями: “Web-розробник”, “Системний адміністратор”, “QA-інженер”.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19660-1

  1. Візит міністра науки і освіти до Франції

У березні міністр науки і освіти Азербайджану Емін Амруллаєв зустрівся з ректором Страсбурзького університету Мішелем Денекеном.

Сторони обговорили зміцнення відносин співробітництва у сфері науки та освіти, розвиток співробітництва в галузі наукових досліджень і студентського обміну.

На зустрічі відбулася презентація щодо перспектив розвитку Азербайджано-французького університету (UFAZ) на 2024-2030 роки.

Під час дводенного візиту делегація відвідала різні наукові лабораторії та дослідницькі центри Страсбурзького університету.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19689-1

РЕСПУБЛІКА ВІРМЕНІЯ

  1. Офіційний візит до Грузії

Делегація, очолювана міністром освіти, науки, культури і спорту РВ з дводенним офіційним візитом відбула в Грузію з метою обговорення низки питань, що становлять взаємний інтерес двостороннього співробітництва.

У рамках візиту до Грузії заплановано підписати меморандум “Про співпрацю у сфері освіти і науки між Міністерством освіти, науки, культури і спорту Республіки Вірменія і Міністерством освіти і науки Грузії”, а також меморандум про взаєморозуміння між Єреванським державним університетом і Тбіліським державним університетом імені Іване Джавахішвілі.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/15558

  1. Зустріч з представниками азіатського банку розвитку

Заступники міністра освіти, науки, культури і спорту РВ приймали делегацію, очолювану економісткою регіонального співробітництва управління Центральної та Західної Азії Азійського банку розвитку.

Сторони обговорили рамки заходів, передбачених планом дій, що випливає із закону РВ “Про затвердження державної програми розвитку освіти до 2030 року”, розбудову освітніх інфраструктур, змістовні реформи освітньої галузі, зокрема оцифрування освіти, та інші питання.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/15605

РЕСПУБЛІКА ТУРКМЕНІСТАН

  1. Міжнародний науковий форум у сфері цифровізації

В Інституті телекомунікацій та інформатики Туркменістану відбувся I Міжнародний науковий форум студентів, аспірантів і молодих вчених під назвою “Наукові кроки молодих вчених у цифровізації економіки”.

Міжнародний форум зібрав керівників науково-освітніх установ, молодих учених, фахівців різних дисциплін, викладачів і студентів вишів.

У режимі відеоконференції до роботи форуму долучилися представники найбільших наукових центрів, університетів, науково-дослідних інститутів із близько 20 країн світу.

Під час заходу молоді вчені Туркменістану познайомилися з міжнародними експертами в галузі цифрової економіки та обговорили важливі питання впровадження у виробництво передових наукових розробок.

У рамках форуму також відбулася тематична виставка наукових проєктів молодих учених у галузі цифрової економіки, інформаційно-комунікаційних технологій, програмування, інформаційної безпеки та автоматизації виробництва.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/59207/v-ashhabade-proshel-mezhdunarodnyi-nauchnyi-forum-v-oblasti-cifrovizacii

  1. Конкурс інноваційних ідей Falling Walls Labs

У Туркменістані вперше проводиться конкурс Falling Walls Lab Turkmenistan. Студенти і фахівці-початківці всіх напрямків можуть запропонувати свої інноваційні ідеї в міжнародну лабораторію Falling Walls Labs.

Falling Walls унікальний глобальний центр, що з’єднує науку, бізнес і суспільство.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/59622/v-turkmenistane-vpervye-provoditsya-konkurs-innovacionnyh-idei-falling-walls-labs

  1. У Туреччині навчається понад 12 тисяч студентів із Туркменістану

На сьогодні в Туреччині навчається понад 12 тисяч туркменських студентів. Про це повідомив глава Управління у справах співвітчизників за кордоном і споріднених громад (YTB) Саїт Юсуф.

За словами очільника відомства, у нього в Ашхабаді відбулася “надзвичайно корисна зустріч” з міністром освіти Туркменістану.

“Ми хочемо вивести співробітництво у сфері освіти з Туркменістаном на набагато вищий рівень, охопити велику кількість успішної туркменської молоді та включити її в нашу систему, а також надати стипендії для здобуття освіти в Туреччині”, зазначив Саїт Юсуф.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/59891/v-turcii-obuchaetsya-bolee-12-tysyach-studentov-iz-turkmenistana