Червень 2019

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Червень 2019 р.

  1. Перспективи співпраці (Білорусь)

Делегація з Федеративної Республіки Нігерія (Штату Екіті), яка знаходилась з візитом в Білорусі, відвідала заклади професійно-технічної освіти столиці Білорусь. Члени делегації мали можливість ознайомитися з передовими технологіями підготовки робітничих кадрів для економіки Республіки Білорусь, а також з діяльністю розташованих на базі даних установ ресурсних центрів професійної освіти.

В ході зустрічі з ректором Республіканського інституту професійної освіти сторони обговорили перспективні напрямки співпраці між установами професійної освіти двох країн, а також можливість створення за сприяння РІПО на території штату Екіті аналогічних центрів. За підсумками зустрічі досягнуто домовленість про направлення  найближчим часом нігерійською стороною інформацію по зацікавленим профілям  навчання і кількості центрів.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/perspektivy-sotrudnichestvani/

  1. Намітили перспективи взаємодії (Білорусь)

У Міністерстві освіти відбулася зустріч міністра освіти Білорусі з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки.

Міністр освіти Білорусі зазначив, що білоруська сторона зацікавлена, щоб угорські громадяни приїжджали в Республіку Білорусь, щоб в білоруських університетах вивчати російську та білоруську філологію, і ті спеціальності, в підготовці за якими в Угорщині найбільш зацікавлені.

Було б корисним для студентів і педагогів двох країн проводити мовні, наукові, науково-технічні стажування в сфері науки та інновацій, міжнародні освітні та наукові заходи.

Планується, що в кінці літа 10 студентів перекладацького факультету МЛУ візьмуть участь в п’ятому білорусько-угорському ознайомчому таборі в Народному університеті Лакітелек. У минулому році 11 студентів перекладацького факультету МЛУ вже мали можливість підвищити свою кваліфікацію під час відвідування цього табору.

Міністр освіти Білорусі і Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Республіці Білорусь прийшли до висновку, що потрібно підвищити ефективність співпраці в сфері освіти двох країн і намітили перспективи взаємодії.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/nametsili-perspektyvy-zaemadzeyannya/

  1. Питання двостороннього співробітництва (Білорусь)

На запрошення заступника Міністра національної освіти Республіки Польща Матея Копет білоруська делегація на чолі з заступником Міністра освіти Республіки Білорусь Сидоренко Р.С. в червні у Варшаві взяла участь в засіданні спільної консультаційної комісії з питань освіти польської національної меншини в Республіці Білорусь та білоруського національної меншини в Республіці Польща, яке відбулося в Міністерстві національної освіти Республіки Польща.

Напередодні засідання проведена двостороння зустріч делегації в Міністерстві закордонних справ Республіки Польща, в ході якої обговорено питання двостороннього співробітництва, в тому числі в сфері освіти.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/voprosy-dvustoronnego-sotrudnichestva/

  1. Делегація Міністерства освіти Об’єднаних Арабських Еміратів на чолі з міністром освіти Хусейном аль-Хаммаді відвідали Білоруський державний університет

Відбулася зустріч з міністром освіти Білорусі Ігорем Карпенко і ректором БДУ Андрієм Королем. Сторони обговорили питання співпраці університетів ОАЕ і БДУ. Гостям розповіли про основні напрямки діяльності білоруського вузу, спеціальності та можливості навчання іноземних студентів англійською мовою. Був представлений досвід міжвузівського співробітництва з Китаєм в області спільної підготовки фахівців на прикладі діючого Спільного інституту Даляньського політехнічного університету (Dalian University of Technology) і БДУ (ДПУ – БДУ).

Керівництво Міністерства освіти ОАЕ висловило зацікавленість в підготовці своїх студентів в галузі прикладної математики та IT-технологій, а також напрямку навчаються в Літній школі даного профілю. Інформацію про перспективи співпраці з БДУ відомство ОАЕ направить в університети своєї країни.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/delegatsiya-ministerstva-obrazovaniya-obedinennykh-arabskikh-emiratov-vo-glave-s-ministrom-obrazovan/

  1. Білорусь – Грузія: конструктивний діалог в сфері освіти

У Міністерстві освіти Республіки Білорусь відбулася зустріч міністра освіти Білорусі  з міністром освіти, науки, культури і спорту Грузії.

Установи освіти двох країн успішно реалізують спільні міжнародні проекти, програми академічної мобільності в рамках програм Європейського союзу «Erasmus+», «TEMPUS», «Erasmus Mundus».

В ході зустрічі міністр освіти Білорусі познайомив гостей з досвідом розвитку професійної та вищої освіти, створення ресурсних центрів на базі закладів професійно-технічної освіти, також були обговорені можливості створення спільних освітніх структур.

Грузинською стороною підтверджена зацікавленість у подальшому розвитку прямого міжуніверситетського співробітництва та участі закладів освіти двох країн в реалізації спільних міжнародних проектів.

З урахуванням викладеного Сторонами прийнято рішення про продовження роботи над проектом Угоди між Урядом Білорусі та Урядом Грузії про взаємне визнання документів про освіту, документів про навчання, що дозволить спростити процедуру узгодження спільних освітніх програм.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/belarus–gruziya-konstruktivnyy-dialog-v-sfere-obrazovaniya/

  1. У Білоруському державному університеті відкрили міждисциплінарну магістратуру «Менеджмент»

Спільна програма економічного факультету та факультету журналістики передбачає підготовку фахівців вищої ланки в галузі управління видавництвами і медіа проектами.

Протягом року магістранти вивчатимуть стратегічний менеджмент, інформаційні технології в бізнесі, основи сучасної журналістики. Додатково відкриються курси за вибором. Серед них цифрова трансформація ЗМІ, креативні індустрії і ЗМІ, медіаметрія, методологія медіадосліджень. Заняття будуть проходити російською та англійською мовами. Фахівці зможуть працювати в редакціях засобів масової інформації, прес-службах, аналітичних центрах та ін. Випускникам надається академічний ступінь магістра економіки і управління з видачою диплома міжнародного зразка про закінчення другого ступеня вищої економічної освіти.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/v-bgu-otkryli-mezhdistsiplinarnuyu-magistraturu-menedzhment/

  1. В Університеті АДА пройшла 4-а Міжнародна освітня конференція

В Університеті АДА (Азербайджанська дипломатична академія) пройшла 4-а Міжнародна освітня конференція під девізом «До інклюзивної, рівної і якісної освіти: можливості, цілі і завдання».

Конференція пройшла за спільної організації Університету АДА, Міністерства освіти, Світового банку та ЮНІСЕФ.

 Мета конференції – підвищити інтерес до проблем у сфері освіти і їх вивчення, об’єднання місцевого і міжнародного досвіду, підвищити навики молоді у відповідній сфері шляхом залучення їх до дослідження.

Джерело інформації:
https://edu.gov.az/ru/page/9/16771

  1. У Мінську пройшла зустріч міністрів освіти

В Республіці Білорусь відбулася Мінська зустріч міністрів освіти за участю представників центральних органів виконавчої влади в сфері освіти Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Киргизької Республіки, Республіки Узбекистан.

В ході зустрічі міністрів в столиці Республіки Білорусь  учасники ознайомилися з досвідом підготовки фахівців в Мінському державному автомеханічному коледжі імені академіка М.С. Висоцького та відвідали ресурсний центр електроніки та приладобудування Мінського радіотехнічного коледжу, на базі якого проводиться підготовка збірної WorldSkills Республіки Білорусь за компетенцією «Електроніка».

Учасники Міжнародного семінару прийняли резолюцію, в якій наголошено на необхідності зближення національних систем професійної освіти. Для вирішення цього завдання визначать сучасні механізми міждержавного співробітництва з розвитку професійної освіти.

Джерело інформації:
https://edu.gov.ru/press/1521/v-minske-proshla-vstrecha-ministrov-obrazovaniya/

  1. Нові горизонти системи технічної і професійної освіти (Казахстан)

У Казахстані на протязі декількох останніх років проводиться цілеспрямована політика щодо вдосконалення системи технічного та професійної освіти. Основна мета цього процесу – своєчасне забезпечення економіки країни необхідними фахівцями технічного профілю і робітничих професій.

З метою посилення якості контролю, який  проводиться на даному напрямку роботи відбулося спеціальне засідання уряду РК. На ньому були розглянуті перспективи та проведено комплексний аналіз підходів щодо подальшого вдосконалення системи технічної і професійної освіти в Казахстані.

Прем’єр-міністр Аскар Мамін акцентував увагу на необхідності створення на цьому напрямку всіх необхідних умови для того, щоб учні отримували не тільки якісні знання, а й затребувані згодом професії, а також гарантії щодо працевлаштування.

При цьому принципове значення має те, що підготовка кадрів повинна відповідати реаліям часу. Аскар Мамін підкреслив, що процес модернізації системи нібито повинен йти строго в ногу з прогресом.

З цією метою він дав доручення створити проектний офіс і приступити до вироблення чітких механізмів партнерства з бізнес-спільнотою та вузами, які готові проявити зацікавленість в забезпеченні довірчого управління коледжами.

Підводячи підсумки наради, прем’єр-міністр Аскар Мамін доручив розробити комплекс заходів по прогнозуванню потреби в кадрах, модернізації коледжів та освітніх програм, вдосконалення формування державного освітнього замовлення.

Джерело інформації:
https://camonitor.kz/33243-novye-gorizonty-sistemy-tehnicheskogo-i-professionalnogo-obrazovaniya.html

  1. Білорусь і Австрія планують підписати угоду про науково-технічне співробітництво

Білорусь і Австрія висловили взаємну зацікавленість у розвитку науково-технічної та інноваційної кооперації та укладення двосторонньої угоди про науково-технічне співробітництво. Документ планується підписати у другій половині 2019 року, про це йшла мова на зустрічі голови Державного комітету з науки і технологій Білорусі з послом Австрії.

“Укладення угоди дозволить нам створити спільну комісію в області науки і технологій та проводити конкурси спільних фундаментальних і прикладних проектів за тими напрямками, які становлять найбільший інтерес, в тому числі з точки зору комерціалізації результатів досліджень і створення високотехнологічних виробництв”, – зазначив Голова Державного комітету з науки і технологій Білорусі.

Австрія стабільно входить до п’ятірки найбільших інвесторів в економіку Білорусі і грає важливу роль в модернізації білоруських підприємств в ряді галузей (енергетика, транспортна інфраструктура, нафтохімія, машинобудування, дерево- та металообробки, харчова промисловість, будівництво, охорона навколишнього середовища та ін.). В даний час в Білорусі за участю австрійських компаній завершується реалізація ряду великих інвестиційних проектів на загальну суму близько $ 400 млн.

Джерело інформації:
https://belta.by/special/economics/view/belarus-i-avstrija-planirujut-podpisat-soglashenie-o-nauchno-tehnicheskom-sotrudnichestve-351128-2019/

  1. У Туркменістані створений Інститут телекомунікацій і інформатики

Президент Гурбангули Бердимухамедов підписав указ про створення Інституту телекомунікацій і інформатики. Документ наказує скасувати Туркменський державний інститут транспорту і зв’язку і створити на його базі Інститут телекомунікацій і інформатики Туркменістану.

Документ передає новий вуз в підпорядкування Міністерству освіти Туркменістану і визначає його правонаступником скасованого Туркменського державного інституту транспорту і зв’язку.

Джерело інформації:
http://www.turkmenistan.ru/ru/articles/44171.html

  1. Вивчення китайської мови стає головною метою для студентів вузів Грузії

Вивчення китайської мови і знайомство з КНР стає головною метою для студентів вищих навчальних закладів в Грузії. Про це заявила директор Інституту Конфуція Вільного університету Грузії Марині Джібладзе.

За її словами, вже 27 років в Грузії успішно вивчають китайську мову. «В результаті, вузи Грузії виховали прекрасних фахівців китайської мови, які працюють в провідних компаніях КНР», – зазначила вона.

Нагадаємо, що в Тбілісі в Вільному університеті функціонує Інститут Конфуція. Метою відкриття інституту є ознайомлення з КНР, китайською мовою, історією і культурою.

Джерело інформації:
https://news.rambler.ru/education/42299073-izuchenie-kitayskogo-yazyka-stanovitsya-glavnoy-tselyu-dlya-studentov-vuzov-gruzii-direktor-instituta-konfutsiya-svobodnogo-universiteta-gruzii-m-dzhibladze/