Німецька служба академічних обмінів (DAAD) розпочинає програму, спрямовану на активізацію міжнародної дослідницької співпраці у сфері “зеленого” водню, яка супроводжує пілотний проєкт Європейського дослідницького простору (ERA) у цій галузі.
Нова програма “Стипендії ERA – Зелений водень” поєднує в собі три цілі. Вона надає міжнародним вченим гранти на навчання або стажування в німецьких університетах і позауніверситетських науково-дослідних установах, що займаються дослідженнями в галузі “зеленого” водню. Німецькі вчені мають можливість проводити дослідження або проходити практику в компаніях за кордоном, особливо в країнах ERA.
Третім компонентом програми є чотири робочі групи із зеленого водню, які DAAD створює для сприяння налагодженню зв’язків між стипендіатами та випускниками DAAD, іншими дослідниками та експертами з промисловості.
Робочі групи зосереджені на сферах виробництва, транспорту та інфраструктури, стимулювання ринку та міжгалузевих питаннях. Вони формуються науковцями стипендіальної програми ERA-Green Hydrogen Fellowship, а також представниками академічних кіл, промисловості та державного управління, створюючи основу для міжнародної, міждисциплінарної та трансдисциплінарної спільноти фахівців з зеленого водню.
Програма розрахована на міжнародних та німецьких докторантів, аспірантів і магістрів, і має на меті залучити більше молодих науковців до досліджень у галузі зеленого водню. Вона також має на меті надати студентам можливість визначити варіанти кар’єри за межами науки, наприклад, шляхом проходження практики у всесвітньо відомих компаніях у водневому секторі.
“Стипендії ERA – Зелений водень” відкриті для науковців та студентів з Німеччини, країн-членів ЄС, Швейцарії, Великої Британії та країн, пов’язаних з програмою Європейського Союзу “Горизонт Європа”.
Вона супроводжує реалізацію Стратегічного порядку денного з досліджень та інновацій, що є частиною Європейського процесу “Зелений водень”, пілотної ініціативи ERA. Своєю новою програмою DAAD також підтримує Національну водневу стратегію федерального уряду Німеччини, прийняту у 2020 році.
Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=2023020914460090