До Міжнародного дня студента

Чи існує день, коли студенти можуть з чистою совістю дозволити собі розслабитись, “забити” на пари, та трошки відірватися від сумлінного навчання? Хтось скаже, що для справжнього студента-КПІшника цей день починається кожного ранку. Та все ж, нині саме той випадок, коли прощається все. Або майже все…

Сьогодні, 17 листопада, КПІ ім. Ігоря Сікорського разом з усім світом святкує Міжнародний день студента. Щасливчики, які карантинять у столиці поруч з друзями, уже скоріше за все запланували, як скромно провести вечір вівторка. Нагадаємо тільки, що завтра всіх знову чекатимуть на онлайн-заняттях. А ті, що перебувають вдома, мають можливість хіба що дистанційно доєднатися до святкувань. Zoom, Google Meet, Discord нарешті за останні кілька місяців з радістю відкриватимуться студентами та фіксуватимуть найцікавіші моменти святкування. 

 

Українські студенти – надзвичайно креативні та винахідливі. Вони святкують так званий “офіційний” та “неофіційний” день студента, який відзначається 25-го січня. Це дата, яку звикли відзначати пострадянські держави. Вона більш пов’язана з веселощами та гучними вечірками. 25-го січня у 1755 році російська імператриця Єлизавета відкрила в Москві перший університет, це зрештою стало приводом для святкування.

Історично, свято всіх студентів світ відзначає саме 17 листопада. В цей день вшановують пам’ять про відважних Чехословацьких студентів, яких заарештували та стратили 1939 року за участь в антинацистській демонстрації. 

Зараз це свято асоціюється з рішучістю, мужністю студентів у всьому світі, адже майбутнє та позитивні зміни – в руках молоді. Тому ми вітаємо усіх студентів та студенток з цим днем, бажаємо наснаги й терпіння у такий нелегкий період навчання. Немає жодних правил, як святкувати, тому радимо провести цей день в колі найближчих людей. Головне – уникайте скупчення, мийте руки частіше та будьте обережні.