Розвиток економіки Китаю призвів до сплеску інженерних досліджень, разом з цим ця дисципліна набуває все більшого значення і в інших країнах
Згідно з даними аналізу французького наглядового комітету з питань науки і технологій – Вищої ради з оцінювання досліджень та вищої освіти (Hcéres), в Китаї, з огляду на кількість опублікованих наукових статей, інженерія наздогнала фізику, хімію та фундаментальну біологію, ставши другим найбільш досліджуваним предметом після медицини.
Згідно зі звітом, у світових публікаціях інженерія та соціальні науки збільшили свою частку майже на 50 %, тоді як дослідження у фундаментальній біології, фізиці та хімії зазнали скорочення.
В дослідженні Hcéres вивчалась динаміка обсягів наукових досліджень у світі, Європі та Франції за період 2000-2016 рр. При порівнянні спеціалізацій країн було виявлено, що Китай – який збільшив кількість опублікованих у цьому тисячолітті наукових статей у дванадцять разів – віддав перевагу хімії, інженерії та інформатиці, але має відносно обмежений вихід у галузі гуманітарних та соціальних наук.
На противагу цьому США та Великобританія зосередилися на гуманітарних, соціальних науках та медичних дослідженнях. Франція має переваги в математиці, Японія у фізиці, а Південна Корея в хімії. Німеччина мала найбільш збалансований дисциплінарний профіль із проаналізованих країн.
Зростання інженерії є очевидним не лише для Китаю, а для всієї Східної Азії – Сінгапуру, Південної Кореї та Японії – а також інших «нових дослідницьких систем», таких як Іран.