Китай став найбільшою країною у світі, студенти якої навчаються закордоном, та найбільшою країною Азії, що приймає іноземних студентів

Нещодавно Міністерство освіти Китаю оприлюднило новину, в якій говориться, що у 2016 році кількість китайських студентів закордоном та кількість іноземних студентів в Китаї, зростає синхронно.

Згідно зі статистикою, загальна кількість китайських студентів, що навчаються закордоном, у 2016 році становила 544500 осіб. Кількість китайських студентів, що вирішили після навчання закордоном працювати в Китаї, становила 432500 осіб.

За локалізацією, країни, в які китайські студенти їдуть навчатись відносно сконцентровані. У 2016 році майже 90% студентів поїхали до США, Великобританії, Австрії та ще 10 країн. Якщо дивитись за рівнем освітнього ступеня, у 2016 році, кількість китайських студентів закордоном, які отримують ступінь бакалавра і вище, становила 70%.

У 2016 році кількість осіб, які навчаються за свій кошт становила 498200 осіб, що займає 91,49% від загальної кількості китайських студентів закордоном. Відомо, що з 2012 року співвідношення студентів, які навчаються за свій кошт, тримається приблизно на рівні 92%. І вже попередньо сформувалась тенденція, за якою стипендіати займають ключову роль, а студенти, які навчаються за свій кошт, є основною масою.

З іншого боку, Китай вже став найбільшою країною Азії, яка приймає студентів з інших країн. У 2016 році кількість іноземних студентів, які поїхали до Китаю на навчання, перевищила 440 000 осіб, що у порівнянні з 2012 роком більше на 35%. У 2016 загальна кількість країн та регіонів, з яких до Китаю приїхали студенти, досягла 205, що є новим історичним рекордом.

Треба також звернути увагу, що суттєво зросла кількість студентів з країн «Одного поясу, Одного шляху» (надалі просто ОПОШ). Загальна кількість студентів з 64 країн ОПОШ, які у 2016 році навчалися у КНР, становить 207746 чоловік, що у порівнянні з попереднім періодом більше на 13,6%. Переважна кількість студентів, що навчаються в Китаї на Стипендії китайського уряду (Chinese Government Scholarship), приїжджають саме з країн Шовкового шляху. У 2016 році серед 49022 студентів, які отримали Стипендію китайського уряду, студенти країн ОПОШ склали 61%.

Голова міжнародного відділу Міністерства Освіти КНР, Сюй Тао заявив, що відповідно до стратегії ОПОШ, Китай щороку надає 10 000 стипендій для країн Шовкового шляху. Цього року буде впроваджено нову Стипендію «Шовкового шляху» від китайського уряду, яка щорічно надаватиме фінансову допомогу країнам ОПОШ для відправки студентів до Китаю на навчання або стажування. Це допоможе країнам Шовкового шляху підготувати талановитих лідерів та висококваліфікованих спеціалістів.

Джерело інформації