Країни, готові до майбутньої хвилі автоматизації

Згідно з новим звітом Who is Ready for the Coming Wave of Automation? британської компанії The Economist Intelligence Unit – світового лідера у сфері глобальної бізнес-аналітики – Південна Корея, Сингапур, Японія, Німеччина та Канада є країнами, найбільш підготовленими до майбутньої хвилі автоматизації, викликаної стрімким розвитком робототехніки, штучного інтелекту та інших технологій.

Визначальними факторами лідерства Південної Кореї є інноваційна та дослідницька сфери країни, політика в галузі освіти та ринку праці.

До уваги приймались 52 показники, причому одним із найважливіших вважався стан освітньої системи.

До топ-10 увійшли також Естонія, Франція, Великобританія, США та Австралія, всього аналізувались  25 країн – це  країни G20, а також Південна Африка, В’єтнам, Індонезія та Об’єднані Арабські Емірати.

Результати показали, що навіть найбільш ефективним країнам потрібно удосконалювати підходи до вирішення завдань, включаючи адаптацію системи освіти. “Нестача взаємодії між сферою політики, промисловістю, фахівцями у галузі освіти та іншими зацікавленими сторонами, які повинні інформувати цю політику, є тривожною”, – йдеться у звіті.

Лише декілька країн взяли ініціативи щодо реформи навчальних програм, навчання протягом усього життя, професійну підготовку та гнучкість умов роботи.

Лідером у розвитку освітньої політики є Південна Корея, далі йдуть Естонія, Сінгапур, Німеччина, Канада, Франція, Японія, Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія та США.

Джерело інформації