Круглий стіл «Підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів»

6 березня 2019 р. в Міненерговугілля проведено круглий стіл «Підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Огляд магістерської програми підготовки».

В ньому взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державної інспекції ядерного регулювання України, Міністерства охорони здоров’я України, Державного агентства з управління зоною відчуження, Національної гвардії України, Національної академії наук України, Адміністрації державної прикордонної служби, ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», ВП «Хмельницька АЕС», ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК», ДП «38 ВІТЧ».

У вступному слові заступник Міністра Юлія Підкоморна підкреслила важливість  Державної системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

На засіданні презентовано результат чотирирічних спільних дій Міністерства енергетики та вугільної промисловості та КПІ ім. Ігоря Сікорського із започаткування магістерської програми підготовки «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів».

«Ми раді, що дана спеціалізація відкривається в провідному навчальному закладі з підготовки фахівців з атомної енергетики України, Київському політехнічному інституті, де ми знайшли однодумців у такій важливій справі, як формування кадрового потенціалу для атомної енергетики».

Ю. Підкоморна подякувала Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля, проректору КПІ ім. Ігоря Сікорського С.І. Сидоренку, декану Теплоенергетичного факультету Є.М. Письменному за підтримку та професіоналізм, виявлені протягом цих років, та відданість справі.

С.І. Сидоренко у своєму виступі подякував за увагу до проблем ядерної безпеки, що є особливо важливим з огляду на уроки, отримані Україною внаслідок радіаційної аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та новітнім викликам та загрозам, як то кіберзагрози, гібридна війна та інші.

Є.М. Письменний поінформував присутніх, що підготовка магістрів здійснюється за освітньо-професійною програмою «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» за спеціальністю 143 «Атомна енергетика» за денною та заочною формами навчання. Термін навчання: 1 рік 6 місяців.

До навчального процесу залучені викладачі, які пройшли стажування в Техаському технічному університеті та Сандійській національній лабораторії США та взяли участь у навчальних курсах МАГАТЕ, Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів імені  Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України.

Під час круглого столу виступила головний спеціаліст сектору фізичного захисту об’єктів ядерно-енергетичного комплексу Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Н.М. Клос з презентацією «Кадрове забезпечення у сфері фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів».

Огляд програми практичної підготовки абітурієнтів зробив  провідний інженер Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузьмича Інституту ядерних досліджень НАН України С.С. Драпей. Було підкреслено, що навчальна програма повністю відповідає вимогам чинного національного законодавства та рекомендаціям МАГАТЕ.