Круглий стіл, присвячений 110-й річниці від дня народження С.П. Корольова

18 січня 2017 року у приміщенні Адміністративної ради КПІ  ім. Ігоря Сікорського  відбулося засідання Круглого столу, присвяченого 110-й  річниці від дня народження Сергія Павловича Корольова.

Участь у засіданні взяли льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу Олександр Александров (він виступив з доповіддю «Пілотована космонавтика після Сергія Павловича Корольова»), перший космонавт незалежної України, президент Аерокосмічного товариства України, герой України Леонід Каденюк («Сергій Корольов – основоположник практичної космонавтики»). З великою увагою присутні переглянули відеофільм Ярослава Голованова та Владлена Трошкіна «Тріумф і трагедія Сергея Корольова».

Перед учасниками засідання виступила також дочка Сергія Корольова – Наталія Корольова. Вона поділилася з присутніми особистими спогадами про батька та про епізоди його життя – «Мій батько, яким я його пам’ятаю».

Корольов Сергій Павлович – головний конструктор ракетно-космічної техніки. Двічі Герой Соціалістичної Праці, Лауреат Ленінської премії, академік АН СРСР, доктор технічних наук, професор.

            Навчався на Механічному факультеті КПІ у 1924-1926 роках.

            Нагороджений трьома орденами Леніна, орденом Знак Пошани.

            На честь С.П. Корольова названо кратери на Місяці і Марсі.

З іменем С.П. Корольова пов’язані епохальні події людської цивілізації – запуск першого штучного супутника Землі, досягнення Місяця та Венери, політ першого космонавта планети Земля Юрія Гагаріна.

«Ми завжди будемо пишатися тим, що в нас навчався Сергій Павлович Корольов, тим, що й КПІ через Сергія Корольова причетний до великих звершень людства, – наголосив на завершення Круглого столу ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський. – Він був однією з найяскравіших зірок з цілого сузір’я конструкторів, які тут навчалися».