Листопад 2022 р. – Азія

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Азії
Листопад 2022 р.

За матеріалами: University World News, Hindustan Times, Islamabad Post, DND, Korea JoongAng Daily 

  1. Азійські вчені та студенти часто зазнавали нападок з боку власної влади

University World News

Згідно з останньою доповіддю Free to Think Network Scholars at Risk Network, , головними причинами поширених і часом смертоносних нападів на вчених і студентів по всьому світу є не лише відкриті конфлікти, такі як захоплення Афганістану талібами, але й репресивна тактика влади у багатьох країнах – у період з вересня 2021 року по серпень 2022 року вже задокументувано 391 нападів в 65 країнах.

Використання репресивної тактики владою звужує простір суспільства для роздумів і запитань, вважають у Scholars at Risk Network (SAR), і деякі важливі приклади цієї тенденції можна знайти в Західній і Південній Азії, регіонах, де про напади часто не повідомляють, зокрема в Ірані, Пакистані та Індії.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221110143524576

ІНДІЯ

  1. Вища освіта Індії на підйомі. Але чи готова вона до викликів?

University World News

Індійська вища освіта раптово стала «гарячою» – країну все частіше відвідують делегації лідерів світових університетів і політиків, останніми країну відвідали австралійці. Уряди та університети з усього світу підписують меморандуми про взаєморозуміння з індійськими колегами і будують великі плани щодо наукової співпраці, спільних ступенів та інших ініціатив.

Нещодавні затверджене рішення уряду штату Гуджарат про  надання дозволу на створення філій іноземних ЗВО та зацікавленість, виражена деякими іноземними університетами у цьому, є показовим прикладом.

Це й не дивно. Зараз Індія є другою за величиною системою вищої освіти у світі з приблизно 38 мільйонами студентів у 50 000 навчальних закладах (включно з 1057 університетами), а до 2035 року планується подвоїти валовий рівень охоплення – з поточних 26,3% до 50%. Крім того, Індія займає друге місце по кількості міжнародних студентів у всьому світі (після Китаю).

Інтерес також стимулюється новою Національною освітньою політикою (НОП), прийнятою у 2020 році, яка передбачає значні інвестиції в післясередню освіту та значні покращення в топових університетах Індії з акцентом, вперше, на інтернаціоналізації.

Важливо те, що НОП обіцяє відкрити для світу жорстко регульовану та здебільшого закриту академічну систему. Пропонується, що традиційну індійську ідеологію «свадеші» (заохочення місцевих продуктів) замінять політикою відкритих дверей.

Скептицизм щодо Китаю, особливо в західних країнах, його політика «нульового рівня COVID-19» і помірне зниження мобільності китайських студентів за кордоном також стимулювали інтерес до Індії.

Без сумніву, Індія має одну з найскладніших систем вищої освіти у світі. Більшість студентів бакалаврату навчаються в приватних коледжах різної якості. З 1057 університетів, які здебільшого пропонують програми магістратури, близько 450 є приватними. Більшість вищих навчальних закладів знаходяться під юрисдикцією 28 штатів і восьми союзних територій Індії.

Найкращі державні університети та дослідницькі інститути – близько 7% від загальної кількості – є центральними державними установами. Існує також невеликий, нещодавно створений високопрестижний приватний університетський сектор.

Існує складна система забезпечення якості – як зовнішня – через Національну раду з оцінки та акредитації (NAAC) для коледжів і університетів, так і Національну раду з акредитації для оцінки якості інженерії та технологій, менеджменту, фармації, архітектури та деяких інших галузей. Але лише незначна кількість навчальних закладів (близько 14% коледжів і 35% університетів) пройшли акредитацію NAAC.

Індія відома своєю бюрократією, успадкованою від британського колоніалізму та вкоріненою в незалежній Індії. Правила та положення, які часто застосовуються непослідовно або повільно, охоплюють багато аспектів вищої освіти. Внутрішня бюрократія поєднується з громіздким урядом і регулюванням.

Конституція Індії дозволяє приймати закони, що стосуються сектору вищої освіти, як центральному уряду, так і урядам штатів. Часто такий розподіл повноважень призводить до протистояння між ними.

Індійська вища освіта, як на державному, так і на центральному рівнях, протягом десятиліть відчувала серйозне недофінансування. Значна частина розширення останніх років відбулася в коледжах, які не отримують прямого державного фінансування, хоча невелика частка студентів у вибраних закладах має право на підтримку на основі потреб або стипендії на основі кастового чи іншого статусу.

В останні роки відбувається значне зростання сектору приватних університетів. Але з точки зору кількості студентів та фізичної інфраструктури більшість приватних університетів є лише «великими коледжами».

НОП обіцяє збільшення виділення коштів на вищу освіту та дослідження, але значні асигнування ще не розподілені. І НОП в основному охоплює стандарти та процедури, які регулюються центральним урядом, і не сильно впливають на штати, де знаходиться основна частина ЗВО.

Безсумнівно, ані суттєве покращення якості, ані заплановане масове збільшення кількості студентів не можуть бути досягнуті без значного збільшення фінансування як з боку центрального уряду, так і урядів штатів.

Незважаючи на те, що Індія хоче співпрацювати з університетами світового рівня в інших країнах, вона не може претендувати на наявність власних університетів світового класу, принаймні згідно з рейтингом світових університетів Times Higher Education за 2023 рік.

НОП зробила наголос на інтернаціоналізації, і особливо на збільшенні незначної кількості іноземних студентів в Індії, а також на налагодженні зв’язків і програм з провідними іноземними університетами, створенні відділень міжнародних студентів у навчальних закладах і залученні іноземних філій.

Але справа в тому, що в Індії ніколи не було міжнародної академічної стратегії, і вона була переважно закритою системою протягом півстоліття. Не вистачає інфраструктури та політики, необхідних для ефективної інтернаціоналізації. Небагато університетів мають професійний штат, готовий працювати з іноземним персоналом, або значною кількістю іноземних студентів.

Для вирішення існуючих проблем необхідно суттєво змінити державні постанови, починаючи від фінансових положень і закінчуючи візовою політикою – а це непросто в індійському контексті. Рекомендація НОП про те, що перевагу матимуть лише університети з топ-100 світового рейтингу, є абсолютно нереальною та недоречною політикою, хоча ця рекомендація все ж переосмислюється.

НОП, безсумнівно, дасть поштовх інтернаціоналізації вищої освіти, але без серйозних реформ і значних інвестицій, як університетів, так і уряду, успіх буде неможливим.

Підсумовуючи, світовій академічній спільноті потрібно буде ретельно вивчити реалії вищої освіти Індії, перш ніж прагнути участі будь-якого рівня в другій за величиною академічній системі світу.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221102093858736

  1. Регулюючий орган скасовує вимоги щодо наявності публікації у здобувачів ступені PhD

University World News

В рамках далекосяжних змін у критеріях прийнятності, прийомі та методах оцінювання докторських ступенів регулятор вищої освіти Індії скасував правило, яке вимагає від аспірантів опублікувати статтю в рецензованому журналі, щоб претендувати на докторський ступінь.

Комісія з університетських грантів (UGC) очікує, що скасування вимоги щодо публікації означатиме менш складне дослідницьке середовище для студентів та університетів, як це видно в престижних Індійських технологічних інститутах, де не було такої вимоги для докторів наук.

Деякі вчені зазначили, що скасування вимоги відповідає світовим стандартам, оскільки публікація статті перед отриманням докторського ступеня не є обов’язковою у більшості країн. Однак робити це вважається важливим для будь-якого хорошого дослідника.

Деякі вчені стверджують, що репутація дослідника та університету залежить від опублікованих і цитованих робіт. Фінансування також здійснюється за показниками публікації та цитування. Без цієї вимоги відповідальність за заохочення вчених-дослідників до публікації статей у відомих журналах тепер лежить на науково-консультативних радах університетів та керівниках докторантів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221117150116915

  1. Великобританія запрошує молодих індійських випускників

University World News

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак разом зі своїм індійським колегою Нарендрою Моді оприлюднив план, який дозволить 3000 молодих індійських випускників працювати та жити у Великобританії протягом двох років.

Цей план, що пропонує можливості професійного та культурного обміну «раз у житті», відкриється на початку 2023 року.

Британсько-Індійська програма молодих професіоналів буде взаємною, і, за словами уряду Великобританії, запуск є «важливим моментом» для двосторонніх відносин між двома країнами.

Великобританія пропонує також програму мобільності для молодих людей віком від 18 до 30 років з Австралії, Канади, Монако, Нової Зеландії, Сан-Марино та Ісландії, на додаток до окремого голосування за програмою молодіжної мобільності для осіб із Гонконгу, Японії, Південної Кореї. і Тайвань.

Сполучене Королівство додало, що Індія є першою державою з візовим режимом, яка скористається програмою обміну молодими професіоналами, «що підкреслює силу партнерства Великобританії та Індії з міграції та мобільності, погодженого минулого року».

https://thepienews.com/news/uk-and-india-reveal-reciprocal-young-professionals-scheme/

  1. Міністр закликає університети до співпраці з урядом

Hindustan Times

Міністр штату Карнатака К. Судхакар запросив університети штату співпрацювати з урядом для інноваційних рішень складних проблем. Міністр зазначив, що уряд працює над впровадженням Нової освітньої політики (НОП).

“НОП зробить молодь вмілою та впевненою у собі”, – зазначив міністр. «Прем’єр-міністр Нарендра Моді на центральному рівні та головний міністр Шрі Басаварадж Боммаї на державному рівні невтомно працюють над впровадженням Нової освітньої політики (НОП), щоб зробити освіту нашої країни готовою до майбутнього. Основний принцип НОПу – вивести освіту з вузького мислення та інтегрувати сучасні ідеї 21 століття», – додав Судхакар.

https://www.hindustantimes.com/cities/karnataka-minister-invites-universities-to-collaborate-with-government-101668864615061.html

  1. Міністерство встановлює кінцевий термін угоди «Одна нація, одна підписка»

University World News

Міністерство освіти Індії повідомило, що з квітня 2023 року запроваджується політика «Одна нація, одна підписка» щодо науково-дослідницьких статей і академічних журналів, щоб забезпечити доступ для дослідників по всій країні, повідомило.

«Одна нація, одна підписка» (ONOS) — це схема Офісу головного наукового радника уряду Індії. У листі від Департаменту вищої освіти міністерства говориться, що уряд буде вести переговори з видавцями журналів, щоб «всі люди в Індії» мали доступ до журнальних статей за єдиний централізований платіж, який буде здійснювати уряд.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221125055551605

КИТАЙ

  1. Зниження мобільності китайських студентів: це лише тимчасово

University World News

Всупереч деяким похмурим майбутнім прогнозам щодо виїзної мобільності китайських студентів, деякі експерти прогнозують, що прагнення китайських студентів навчатися за кордоном залишиться сильним через потужні стимулюючі фактори, до яких відносяться економічні чинники, конкурентна система, цінність міжкультурного навчання та, що більш важливо, вплив китайської освітньої культури. Нинішнє зниження мобільності є тимчасовим, в основному через занепокоєння щодо COVID.

Однією з важливих причин похмурих прогнозів щодо китайської освітньої мобільності є прогнозоване повільне зростання китайської економіки протягом наступного десятиліття, якщо не ймовірність негайного краху.

Геополітична напруженість і торгова війна зі Сполученими Штатами не допомагають. Однак китайські провидці існують уже давно, і наразі доведено, що вони помиляються. Китайська система показала себе стійкою та адаптивною, можливо, більше, ніж західна система.

За останні два десятиліття в Китаї відбулося значне зростання надання вищої освіти, що перетворило китайську систему вищої освіти з елітарної на масову. Нинішній рівень охоплення понад 50%.

Якість також значно покращилася завдяки величезним державним інвестиціям у вибрану групу університетів. З року в рік все більше китайських університетів потрапляють у топ-ліги, а з 2019 року наукові результати Китаю перевищують показники США.

Коли справа доходить до міжнародної освіти, китайська мобільність, відіграє життєво важливу роль у вищих навчальних закладах у всьому світі протягом десятиліть. Хоча кількість студентів може зростати й зменшуватися, ми можемо очікувати, що китайські студенти будуть присутні в закордонних ЗВО протягом наступних поколінь.

Китайська культура, насамперед освіта, яка шукає найкращі можливі можливості в будь-якій точці світу, залишатиметься стабільною. Західний ступінь і супутні переваги мовної та міжкультурної компетенції ще довго будуть вважатися бажаними для китайських студентів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=2022110806394975

 

ПАКИСТАН

  1. Перший підприємницький вищий навчальний заклад Extreme Commerce College отримав визнання

Islamabad Post

Віддаючи пріоритет підприємництву як одному з найважливіших напрямків для забезпечення майбутнього пакистанської молоді, Комісія з вищої освіти Пакистану (HEC) своїм повідомленням № 14(131)/A&A/Acc/HEC-2022 визнала перший в країні Інститут вищої підприємницької освіти, Extreme Commerce College.

Завдяки цьому студенти ECC отримають вигоду від національно визнаних міжнародних кваліфікацій. Це визнання розширює можливості, доступні студентам.

З метою подолання прогалин в академічних знаннях і успішної професійної кар’єри, коледж Extreme Commerce College був створений з метою створення сприятливого середовища для пакистанських студентів і молодої робочої сили для розвитку підприємницького та інноваційного мислення, таким чином заохочуючи їх реалізувати свою повну потенціал.

Extreme Commerce College (ECC) — це перший у Пакистані підприємницький вищий навчальний заклад, який виник як спільне підприємство Extreme Commerce і Оксфордської незалежної бізнес-школи. Метою ECC як футуристичного навчального та інкубаційного центру є створення та розповсюдження повного спектру доступного від університетської до післядипломної компетенції та навчання на основі навичок, доповненого міжнародними кваліфікаціями світового рівня.

ECC — це провідний в країні інститут цифрового підприємництва, який зосереджується на електронній комерції та нових технологіях. Штаб-квартира знаходиться в Карачі, а сателітні інкубаційні кампуси розташовані у восьми різних містах, де можуть приймати студентів по всій країні та надають можливість спілкуватися з понад мільйоном експертів і підприємців електронної комерції через онлайн-спільноту Extreme Commerce у всьому світі.

https://islamabadpost.com.pk/hec-recognizes-paks-first-entrepreneurial-hei-extreme-commerce-college-ecc/

  1. Зусилля США і Пакистану по розвитку вищої освіти

DND

Пакистан: Посол США у Пакистані Дональд Блом приєднався до представників Університету штату Юта та федерального міністра розвитку планування та спеціальних ініціатив Ахана Ікбала, щоб відкрити Міжнародний саміт з вищої освіти та розвитку робочої сили в середу.

Саміт був організований організацією зі зміцнення системи вищої освіти (HESSA), що фінансується США, і зосереджується на ролі вищої освіти у 21-му столітті, підкреслюючи змінну природу навчання та працевлаштування, а також досліджує, як університети можуть змінити своє положення в цьому постійному мінливий ландшафт.

Ахсан Ікбал високо оцінив 75-річне партнерство Пакистану з урядом США та відзначив підтримку, яку уряд США надає академічним колам шляхом спеціальних інвестицій у вищу освіту.

Федеральний міністр також додав, що академічні установи, державний і приватний сектори повинні об’єднати зусилля, щоб прискорити цей розвиток.

Ахсан Ікбал доручив керівникам вищої освіти Пакистану покращити вищу освіту.

HESSA підтримується Сполученими Штатами через USAID і реалізується у співпраці з 16 державними університетами Пакистану та іншими зацікавленими сторонами, зосереджуючись на зміцненні потенціалу університетів для надання ринкової освіти, досліджень і працевлаштування випускників.

https://dnd.com.pk/us-pakistan-effort-to-elevate-higher-education-sector/278869

ПІВДЕННА КОРЕЯ

  1. Університети підвищують свої рейтинги завдяки ініціативам, дослідницьким проектам і стипендіям

Korea JoongAng Daily

У цьогорічному рейтингу південнокорейських університетів JoongAng Ibo враховувались всі 33 категорії та розглядались 45 чотирирічних загальноосвітніх університетів по всій країні, які пропонують ступені принаймні в чотирьох із шести основних галузей – гуманітарних, соціальних наук, природничих наук, інженерії, медицини та мистецтва та фізичного виховання. Всі 10 найкращих шкіл були розташовані в Сеулі.

Сеульський національний університет став першим сьомий рік поспіль. За ним йдуть Університет Йонсей, Університет Сунгкюнкван, Університет Ханьян, Корейський університет, Жіночий університет Ева, Університет Конкук, Університет Кюн Хі, Університет Донгук і Університет Чунг-Анг.

KAIST у Теджоні та Posttech у Пхохані, Північний Кьонсан, обидві дуже престижні школи, не були включені до комплексного оцінювання, оскільки вони спеціалізуються на науці та техніці. Вони були включені в оцінки природничих наук і технічних галузей.

У інженерному оцінюванні, яке порівнювало 47 шкіл, список очолив Posttech, за ним йшли KAIST, Університет Ханьян, Університет Сунгкюнкван, Сеульський національний університет, Unist, Університет Йонсей, Корейський університет, GIST і Університет Кюн Хі.

В оцінці природничих наук, яка оцінювала 39 шкіл, список очолив KAIST, а за ним йшли Posttech, Sungkyunkwan University, Unist, Корейський університет, Сеульський національний університет, Університет Йонсей, Університет Ханьян, Університет Конкук і Університет Кюн Хі.

Unist в Ульсані зайняв високі оцінки в рейтингах природничих та інженерних наук JoongAng Ilbo, головним чином завдяки дослідженням викладачів. Дослідження, проведені в так званій чистій кімнаті UNIST Nano Fabrication Cleanroom, були опубліковані в численних журналах, включно з статтею Шін Хеон-Сука, професора хімії, чия команда розробила новий матеріал, який, як очікується, прокладе шлях до мініатюризації напівпровідників.

У категорії за кількістю цитувань на статтю в міжнародних журналах Unist зайняв перше місце в природничих науках і друге місце в інженерних науках. У тій же категорії KAIST посів третє місце в природничих науках і шосте в інженерії.

https://koreajoongangdaily.joins.com/2022/11/20/national/kcampus/korea-ranking-college-ranking/20221120181402061.html

 

ТАЙЛАНД

  1. Консорціум Схід-Захід для вирішення ЦСР

University World News

Університети Таїланду та Сполученого Королівства працюють разом як великий консорціум установ, щоб сприяти дослідженню глобальних проблем, покращити інтернаціоналізацію тайських університетів і розширити їхню увагу до питань розвитку.

Консорціум включає сім університетів Таїланду та 14 університетів Великої Британії, які є партнерами в 15 дослідницьких проектах. Іншою метою є сприяння прагненню Таїланду оновити свої університети, щоб вони стали конкурентоспроможними у всьому світі.

Перший трирічний проект розпочався в 2020 році з підписанням меморандуму про взаєморозуміння в 2021 році, а цього року його було продовжено до кінця 2025 року, а співпраця охоплює низку сфер, таких як дослідження розвитку, хімічна інженерія, науки про життя, медицина , архітектура, а також сільське та лісове господарство.

За словами Британської Ради, яка співпрацює з Міністерством вищої освіти Таїланду, ці теми «прямо стосуються Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР), спрямованих на покращення майбутнього планети та всіх, хто на ній живе». Наука, дослідження та інновації для формування партнерства та платформи для обміну знаннями між університетами двох країн.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221116092804251

 

ЯПОНІЯ

  1. Пандемія обумовила реформи в університетах

University World News

Пов’язані з COVID-19 проблеми змусили університети вжити заходів для виживання, але вимушені зміни стали безпрецедентними можливостями для реформування

Пандемія призвела до глобальних змін у викладанні та ставленні до навчання, зокрема в Японії, де студенти тепер очікують, що університет буде більше, ніж місцем для навчання.

Однією з головних цілей для задоволення потреб 21 століття уряд Японії визначив диверсифікацію вищої освіти, включаючи реформу навчальних програм,

На цьому тлі Токайський університет минулого року оголосив про свій проект «Дії за допомогою кризи для відродження» (CLEAR), який спирається на свій досвід COVID-19 для вирішення раніше нерозв’язних проблем в університеті, наприклад, його програма спільного кредитування, яка залучила небагато учасників з тих пір його початок у 2012 році через консервативну студентську культуру.

Програма CLEAR, яка має розпочатися у квітні наступного року, рекламується як приваблива можливість прискорити мобільність студентів за допомогою системи, яка є більш гнучкою та задовольняє різноманітні інтереси студентів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221109064526209

  1. Університетські дослідники ризикують втратити роботу

University World News

У квітні 2013 року трудову політику Японії було змінено: в університетах ввели нормою роботу за контрактом. Тоді Міністерство освіти вважало, що ця система буде сприяти конкуренції та реформам у вищій освіті Японії.

Зараз вчені працюють за контрактом із правом продовження безстрокового або постійного статусу через 10 років.

Однак багатьом дослідникам, яких вперше прийняли на роботу у 2013 році, коли це правило вперше набуло чинності, тепер загрожує звільнення до 2023 року – до того, як вони зможуть отримати право на постійну роботу після 10 років контрактів з продовженням – оскільки університети намагаються ухилитися від фінансових наслідків постійних призначень.

Міністерство освіти повідомляє, що наступного року більше 3000 дослідників в університетах і дослідницьких центрах отримають право подати заявку на постійний статус, що викликає занепокоєння щодо ймовірних втрат робочих місць, оскільки університети, які скорочують витрати, намагаються уникнути надання їм постійного статусу.

Профспілки заявили, що багато університетів утримують дослідників з-за кордону та ад’юнкт-професорів на тимчасових контрактах і, ймовірно, звільнять їх.

 «Навіть у престижних наукових закладах дослідникам важко продовжувати навчання. Відсутність фінансової та робочої стабільності створює серйозний ризик для досліджень і розвитку вищої освіти в Японії», – сказав Тору Накано, колишній професор Вищої школи прикордонних біологічних наук Осакського університету.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221124103243254