Лютий 2020 Африка

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Африки
Лютий 2020 р.

За матеріалами: University World News, Kenya News Agency, ZAWYA, Nigerian Tribune, MSN News, How We Made It in Africa

 

Анотації статей:

  1. Викладачі університетів повинні мати досвід роботи в промисловості (Уганда)

(University World News)

Нещодавно в Уганді було проведено дослідження, результати якого викладено у звіті «Зростання безробіття серед випускників університетів в Уганді: тематичне дослідження державних та приватних університетів», представлене міністру вищої освіти д-ру Джону Хризостому Муїнго.

Звіт закликає майбутніх викладачів вищої освіти проходити не менш ніж дворічне стажування в перспективних галузях промисловості, перш ніж отримати ліцензію на викладання у університетах та інших вищих навчальних закладах і після того, як вони “оцінять вимоги суспільства та роботодавців”..

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200127080512144

 

  1. Навчання танзанійських студентів в Китаї: позитивні моменти і проблеми

(University World News)

У 2018 році Китай прийняв на навчання понад 60 000 африканських студентів, що робить його другим найпопулярнішим місцем для африканських студентів за кордоном після Франції.

Ця тенденція може бути пояснена частково зростаючим наданням стипендій від Китаю, а також схемами китайського уряду по нарощування людських ресурсів та освітніх можливостей, такими як програма African Talents.

Рушійними відносинами є прагнення Китаю до міжнародної дипломатії та покращення міжнародного рейтингу китайських університетів. Китайські установи також хочуть покращити мобільність китайських студентів та науковців до Африки, а африканські вчені читають лекції в Китаї. Важливим фактором є те, що Китай інвестує в економіку Танзанії, це може забезпечити випускникам належну підготовку для створених робочих місць.

Танзанія є однією з африканських країн з багаторічною історією співпраці в галузі освіти з Китаєм. Основним компонентом цих стосунків є надання стипендій африканським студентам.

Студенти в цілому позитивно ставиться до знань та навичок, які вони отримали під час лекцій та практичних і лабораторних заходів.

Але спостерігаються і певні труднощі. Вони включають міжкультурні бар’єри та проблеми спілкування, пов’язані з мовою. Іншим фактором є те, що Танзанія іноді не може використовувати деякі передові китайські технології, такі як нанотехнології, які викладалися на курсах.

Необхідно підвищити актуальність навчальних курсів для африканських студентів у Китаї. Для цього китайським викладачам необхідно ознайомитись з Танзанією, а в більшій мірі з розвитковою та технічною ситуацією в Африці.

У 2014 році близько 1400 танзанійців відвідували різні навчальні курси в Китаї, включаючи одержувачів стипендій, що фінансуються урядом Китаю чи Танзанії. У 2016 році це число досягло 3520.

Студенти, як правило, позитивно ставляться до якості програм, особливо, коли їх попросили порівняти курси з аналогічними в танзанійських установах.

Найбільшим здобутком став доступ до електронних та фізичних ресурсів для навчання, зокрема літератури та обладнання, яких недостатньо або вони є занадто дорогими в Танзанії. Китайські стипендії також вважалися престижними, ніж національні.

Крім спілкування, існували й інші соціокультурні відмінності, які студенти вважали складними. Вони включали різний тип харчування та расизм – особливо для тих, хто навчається в менших по розміру, менш мультикультурних китайських містах. Ці виклики призвели до того, що студенти почували себе ізольованими, домашніми та самотніми – особливо серед кандидатів, які працюють на довгостроковій перспективі.

Нарешті, хоча студенти були вражені передовими технологічними можливостями Китаю, деякі виявили, що не можуть використовувати свої нові навички вдома через недоліки в технології. Наприклад, студент-фармацевт вивчав діагностичний набір, який вважається в Китаї дуже ефективним. Однак урядова лікарня, де працює цей спеціаліст, змогла отримати такі набори лише через три роки після йогоповернення.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200127090133643

 

  1. Сектор ВНЗ готовий до 2020 року на тлі загроз та проблем (Південна Африка)

(University World News)

Південноафриканські студенти погрожували проведенням актів непокори, якщо університети не погодяться дозволити їм пройти безкоштовну реєстрацію та скасувати борги. Вони розкритикували університети Йоганнесбурга, Преторії, Ваала та Венди за підвищення плати, заявивши, що «закриють» будь-яку установу, яка не зможе виконати викладені вимоги.

В кінці січня 2020 р. в ряді університетів спалахнули протести.

Віце-канцлер університету Йоганнесбурга професор Цілідзі Марвала визначив ключові проблеми, які стоять перед вищою освітою, це стабільність, з точки зору студентських заворушень та фінансування.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200127134628111

 

  1. Протести через викрадення студентів університету (Ефіопія)

(University World News)

В Ефіопії посилилися протести через викрадення 17 студентів університету.

“Протестувальники вимагають … негайно звільнити викрадених студентів університету Дембі Долло і осуджують бездіяльність уряду”, – заявила Дессалег Чані, голова Національного руху Амхари (НАМА).

Більшість зниклих студентів – жінки, йдеться у повідомленні. Інцидент викрадення людей стався на початку грудня в районі Оромія.

Хоча мотиви викрадення студентів не зрозумілі, аналітики кажуть, що цей інцидент викликав побоювання можливого етнічного насильства напередодні загальних виборів у країні, які відбудуться 16 серпня.

В останні місяці спостерігається все більше випадків насильницьких атак, які призвели до загибелі студентів та вплинули на навчання в різних вищих навчальних закладах.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200203121933343

 

  1. Студенти повинні пройти стажування на виробництві (Кенія)

(Kenya News Agency)

Студенти Mt. Kenya University будуть здобувати навички з виробництва, продажу і маркетингу та підприємництва шляхом стажування в африканському гіганті в галузі виробника харчових продуктів Bidco Ltd. Університет та корпорація підписали відповідну угоду.

Необхідність такого кроку пояснюється тим, що, як підрахувала Федерація роботодавців Кенії, близько 66 % випускників університетів не готові до роботи, а потенційні роботодавці зацікавлені в отриманні кваліфікованих спеціалістів.

Керівник групи Bidco Africa Group Кріс Діас відзначив: “Коли рівень безробіття серед молоді складає близько 55 відсотків, це партнерство є своєчасним. Воно відбувається в той момент, коли ми розширюємо свої підприємства задля нових інноваційних категорій продуктів».

Університет та корпорація також планують проводити спільні конференції та семінари з актуальних питань, що допоможе у створенні необхідної навчальної програми.

https://www.kenyanews.go.ke/students-to-be-trained-in-the-manufacturing-sector-to-boost-big-four/

 

  1. Єгипет та Швейцарія активізують відносини у галузі освіти

(ZAWYA)

Генеральний директор Генерального органу з питань інвестицій та вільних зон Єгипту (GAFI) Мохамед Абдель Вахаб домовився з Гаєм Пармеліном, федеральним радником Швейцарії та керівником Федерального департаменту економіки, освіти та досліджень Швейцарії, активізувати економічні відносини, підписавши три меморандуми від взаєморозуміння.

Меморандуми спрямовані на розвиток системи вищої освіти Єгипту, а також реформування сектору державних підприємств у країні.

Пан Пармелін відвідав технічну академію El Sewedy, де здійснюється проект по підвищенню працездатності та забезпеченні доступу єгипетської молоді до ринку робочих місць, який фінансується Швейцарією та реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

https://www.zawya.com/mena/en/business/story/Egypt_Switzerland_ink_deals_in_investment_higher_education_public_enterprises-SNG_166361894/

  1. Хронічне недофінансування – причина системної корупції у вищій освіті Нігерії

(Nigerian Tribune)

Хронічне недофінансування державних університетів, політехнічних інститутів та коледжів Нігерії було визначено як основний фактор, що сприяє системній корупції у вищій освіті.

На основі дослідження, проведеного ще в 2012 році, були визначені основні напрямки у сфері освіти, де проявляється корупція. До них належать вступні компанії, зарахування та реєстрація курсів; проведення екзаменів та присвоєння наукових ступенів; послуги та засоби навчання; управління дослідженнями; призначення, просування по службі та дисципліна персоналу; управління установами і викладачами.

https://tribuneonlineng.com/chronic-underfunding-fueling-systemic-corruption-in-nigerias-higher-education-%e2%80%95-anti-corruption-chief/

 

  1. Міністр вищої освіти застерігає студентів уникати підставних коледжів (Південна Африка)

(MSN News)

Міністр вищої освіти, науки та технологій, Блейд Нізіманде застеріг як студентів, так і їх батьків щодо вступу до нелегальних або підставних коледжів.

“Ці заклади заманюють та вводять в оману майбутніх студентів, стверджуючи, що  пропонують кваліфікацію, визнану Південноафриканським органом кваліфікацій (SAQA)”, – сказав міністр Нізіманде.

Він пояснив, що підставні коледжі не реєструються як навчальні заклади відповідними галузевими органами освіти та навчання (Setas), Департаментом вищої освіти та навчання (DHET) або іншими відповідними органами. Відомство досягло успіху в закритті цих нелегальних установ і тісно співпрацює з правоохоронними органами, щоб закрити ці коледжі.

Міністр радить перевіряти статус реєстрації вибраних для вступу приватних коледжів через його безкоштовний номер 0800-872-222.

Крім того, студенти можуть скористатися веб-сайтом www.dhet.gov.za/resources/registers, де публікується та регулярно оновлюється «Реєстр приватних коледжів».

https://www.msn.com/en-za/news/other/minister-of-higher-education-warns-students-to-be-wary-of-fly-by-night-colleges/ar-BBZFoMx

 

  1. Загальноафриканська програма навчання керівників з чистої енергії стартує в Південній Африці

(How We Made It in Africa)

У Вищій школі бізнесу Університету Кейптауна (UCT GSB) відбудеться третє видання Open Africa Power (OAP), нового академічного партнерства, яке має на меті підготувати нове покоління лідерів для просування енергетичного переходу в Африці.

OAP – це освіта, започаткована Фондом Enel у 2018 році у партнерстві з провідними академічними установами, включаючи Університет Стратмора з Кенії, Університет Аддіс-Абеби з Ефіопії, та італійські установи, такі як Politecnico di Torino, Politecnico di Milano, University of Bocconi, School of Florence та Венеціанський міжнародний університет.

Програма спрямована на розширення можливостей та збереження африканських талантів для підвищення технічних, регуляторних та ділових навичок, необхідних для роботи в приватному та державному секторах на шляху електрифікації Африки. Він надає знання з усіх аспектів сталого виробництва та розподілу електроенергії найкращим та найвмотивованішим докторантам і студентам МВА та випускникам. Програма також має на меті створити мережеву платформу для учасників з метою надання їм  постійної підтримки.

https://www.howwemadeitinafrica.com/academic-partnership-brings-pan-african-training-programme-for-clean-energy-leaders-to-south-africa/64099/