Міністри Великобританії припиняють постачання безкоштовних тестів на Covid до університетів

Міністри Великобританії наполягають на припиненні поставок безкоштовних тестів на коронавірус до закладів вищої освіти. Наразі університетам рекомендовано, щоб студенти та співробітники кампусу проходили тести двічі на тиждень, навіть якщо у них немає симптомів коронавірусу. Водночас контракт на постачання Агентству охорони здоров’я Великобританії наборів для тестування буде скасовано наприкінці лютого, у зв’язку з чим припиняється постачання безкоштовних тестів.

Казначейство країни планує скоротити на 90% бюджет з забезпечення протидії поширенню коронавірусу, включаючи припинення з березня ц.р. розповсюдження засобів для тестуванні. Разом з тим, Кабінет міністрів країни розділився щодо подальшої стратегії протидії поширенню Covid. Так, Міністерство фінансів як захід економії вимагає припинити масове безкоштовне тестування, тоді як міністр охорони здоров’я хоче зберегти деякі тести.

У свою чергу, генеральний секретар Союзу університетів і коледжів Джо Грейді, звинуватив уряд у безвідповідальному підході до питання безпеки викладачів та студентів у кампусі і зазначив, що це рішення може поставити під загрозу проведення занять у особистому режимі.