Норвегія планує скасувати безкоштовну вищу освіту

Норвегія планує скасувати безоплатну освіту для студентів з країн поза ЄС, ЄЕЗ та Швейцарії. Імовірно, середня вартість року навчання буде 12 577 USD.

Уряд Норвегії збирається запровадити плату за навчання для студентів, які не є громадянами Європейського союзу, Європейської економічної зони або Швейцарії. Про це стало відомо в жовтні 2022 року. Однак офіційної заяви про ухвалення поправки до закону “Про Університети Норвегії” (Norwegian Universities Act) не було.

Але з початку лютого 2023 року університети Норвегії почали попереджати, що з осіннього семестру 2023 року іноземним студентам доведеться платити за освіту, якщо Парламент Норвегії ухвалить цю поправку. Про це пишуть University of Oslo, NTNU, University of Tromsø. А University of Stavanger опублікував ціни: для магістрів навчання коштуватиме 12 093-14 512 USD на рік, а для бакалаврів – 7 740 USD.

Студенти за обміном і ті, хто вступив до норвезьких вишів до 2023 року, платити за навчання не повинні.

Джерело інформації: https://www.unipage.net/ru/2694