В нещодавно опублікованій версії QS World University Rankings по навчальних предметах домінують Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут, або MIT. Гарвард займає перше місце по 15 предметах, а MIT – по 12.
Єдиним університетом, що спромігся вийти на перше місце більше ніж по одному предмету став Оксфорд, який довів загальну кількість перших місць до чотирьох, взявши на себе провідну роль в археології.
Предметні рейтинги стають все більш і більш впливовими, тому що студенти при виборі місця навчання все частіше шукають конкретних підказок щодо рівня вибраного університету.
Новий рейтинг є найширшим і найбільш повним з опублікованих рейтингів подібного типу; проаналізовано більше 11 000 претендентів в 46 різних наукових областях. У цілому оцінено 1127 університетів і коледжів з 74 країн світу.
Традиційно країнами-лідерами залишаються США, Великобританія, Канада та Австралія, але інші країни стають все більш конкурентоспроможними.
Університети з Африки, Латинської Америки і Близького Сходу відсутні в топ-10 майже по кожному предмету. Винятком є Кейптаунський Університет з Південної Африки, який посів 10-е місце щодо досліджень в області розвитку.
Хоча в рейтингу домінують США і Великобританія, азійські університети все впевненіше рухаються вгору. Китай збільшив свою частку у топ-50 місць з 58 у минулому році до 78, але поки що досягнуто тільки шість топ-10 місць.
Предметний рейтинг QS публікується щорічно з 2011 року, місце університету визначається згідно його академічної репутації, репутації серед роботодавців і досягнень у сфері наукових досліджень. Як і раніше, методологія варіюється в залежності від предмета, і віддзеркалює різноманіття пріоритетів, а також доступність даних.