Прогнози щодо світової системи вищої освіти на 2021 рік

Маргеріт Денніс – міжнародно визнаний експерт з питань набору та зарахування студентів, яка має 30-річний досвід консультування в коледжах та університетах США і всього світу.

У 2005 році була опублікована її доповідь «Десять тенденцій вищої освіти» – Ten Trends in Higher Education, а свої чергові прогнози щодо світових тенденцій у вищій освіті вона оприлюднила у 2014 році.

Варто зазначити, що практично всі минулі передбачення пані Маргеріт справдились. Для того, щоб переконатись у цьому, ви можете переглянути їх, перейшовши за посиланням, вказаним у кінці цього посту.

Сьогодні ми знайомимо вас з основними передбаченнями Маргеріт Денніс на 2021-й та наступні роки.

• Студенти, викладачі та персонал будуть подорожувати з паспортами Digital Health, підтверджуючи результати тестування на COVID-19.
  • Студенти вступатимуть до коледжів та університетів із загальновизнаними медичними протоколами.
  • Протягом всього року форма навчання студентів буде певною комбінацією дистанційного та очного навчання.
  • У світі збільшиться кількість кредитних програм та програм, які можна переривати.
  • Зарахування студентів буде здійснюватися протягом усього року і їм буде повідомлятись про зарахування відразу після заповнення заявки.
  • Зросте частка учнів, які навчаються у ЗВО за спонсорства компаній, згідно короткострокових сертифікаційних програм та в таборах.
  • Збільшиться кількість учасників програм Google Career Certificates та Microsoft’s global skills initiative.
  • Планування візії ЗВО буде співіснувати із стратегічним плануванням та доповнювати його.
  • ЗВО введуть посаду керівника з інновацій, відповідального за реалізацію планів візії.
  • У всіх майбутніх стратегічних планах буде врахована поведінка споживачів.
  • Консультування щодо кар’єри студента розпочнеться до початку зарахування і триватиме протягом усього зарахування та після закінчення навчання. Коледжі та університети будуть приймати 10-річний план щодо зарахування, вступних та випускних іспитів.
  • Консультанти з питань фінансової допомоги та фінансових зобов’язань надаватимуть оцінки витрат та зобов’язань ще до моменту зарахування.
  • В додатках до дипломів разом з оцінками будуть перелічені всі компетенції, отримані протягом навчання.
  • Протягом навчання студенти пройдуть принаймні одне стажування.
  • Застарілі бізнес-моделі вищої освіти будуть замінені структурами диференційованого ціноутворення.
  • Особисте спілкування буде доповнюватися віртуальним рекрутингом та прийнятими студентськими заходами, а також конференціями і нарадами викладачів та співробітників.
  • Деякі коледжі та університети припинять свою діяльність. Інші об’єднаються з національними або ж з міжнародними партнерами.
  • Міжнародна мобільність студентів стане більш локалізованою в межах регіонів та континентів.
  • В майбутньому на зарахування іноземних студентів вплине геополітичне суперництво між США та Китаєм.

Було б спрощено пов’язувати всі ці передбачення з пандемією. Багато з наведених прогнозів вже були в тренді. COVID-19 прискорив, але не спричинив багато змін та збоїв у вищій освіті; ймовірно, вони ще відбудуться у 2021 році та пізніше.

Цей список прогнозів далеко не повний – і він відображає радше адміністративні, ніж академічні зриви.

Але давайте наприкінці року перевіримо та оцінимо, яке з передбачень було точним, а яке ні.

Джерело інформації