Семінар Ради Європи щодо боротьби з кіберзлочинністю

24-25 вересня КПІ ім. Ігоря Сікорського вітав у себе гостей-учасників семінару щодо боротьби з кіберзлочинністю та співпраці у рамках команд реагування на комп’ютерні інциденти (CERT) та інциденти комп’ютерної безпеки (CSIRT). Захід був організований командою проекту “Cybercrime @ EAP” в Україні та підтриманий проектом “Cybercrime @ EAP 2018”.

Проект Cybercrime @ EAP 2018, який впроваджується у життя управлінням Ради Європи “Cybercrime Programme”, зосереджує увагу на публічно-приватному співробітництві у сфері боротьби з кіберзлочинами та електронних доказів. В контексті України цей проект значною мірою сприяв розвитку нормативно-правової бази для співробітництва (процесуальне законодавство та проект угоди про співпрацю).

Захід ставив перед собою головне завдання – поліпшення державно-приватного співробітництва з протидії кіберзлочинам та в сфері використання електронних доказів в країнах Східного партнерства.

Серед учасників семінару були представники Ради Європи, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, КПІ ім. Ігоря Сікорського та багатьох інших структур.

Впродовж заходу учасники мали можливість обговорити такі теми як стратегічний підхід до кібербезпеки та кіберзлочинності, питання нормативної бази у сфері кібербезпеки, питання розвідки на основі відкритих джерел та аналіз загроз, найкращі практики спільних операцій з правоохоронними органами та багато інших тем та питань, що представляли інтерес для присутніх.