Серпень 2023 р. – Азія

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Азії
Cерпень 2023 р.

За матеріалами The PIE News, Times Higher Education, University World News

ІНДІЯ

  1. Єдиний портал спростить для іноземців отримання вищої освіти в Індії

The PIE News

Процес подання заявки та отримання візи для іноземних студентів в Індії стане простішим завдяки новому урядовому порталу Study in India.

Міністерство освіти країни у співпраці з міністерством внутрішніх справ і міністерством закордонних справ запустили централізовану цифрову платформу для студентів з усього світу, які бажають отримати вищу освіту в Індії.

Раніше студенти, які бажали отримати освіту в Індії, повинні були подавати заявки окремо до закладів, але завдяки новій платформі студенти можуть вибирати з 2650 курсів для подання заявок у 240 вищих навчальних закладів, подаючи кілька заявок і отримуючи пропозиції в одному місці.

Портал надійно пов’язаний з індійською системою видачі віз і спростить раніше складні процедури подання віз. Після реєстрації студенти отримують унікальне посвідчення особи, яке є обов’язковим для подачі документів на візу.

https://thepienews.com/news/study-in-india-portal/?utm_source=Bibblio

  1. Австралійський Університет Deakin пропонує свої курси для індійських студентів

The PIE News

Австралійський Ууніверситет Дікін збирається розпочати навчання у філії кампусу GIFT City у Гуджараті, співпрацюючи з Symbiosis Society. У рамках нового партнерства Університет Дікін запропонує подвійний ступінь і прискорену магістерську програму у сферах бізнес-адміністрування та аналітики і гуманітарних наук.

Президент і віце-канцлер  Університету  Дікіна Ієн Мартін нещодавно відвідав Індію, щоб підтвердити план разом із канцлером Simbiosis International University, засновником і президентом Symbiosis Society С.Б.Маджумдаром.

https://thepienews.com/news/deakin-expands-in-india-with-symbiosis-international/

  1. Розширення транснаціональних освітніх пропозицій від Великої Британії в Індії

Times Higher Education

Згідно з новими висновками експертів, пропонування більшої кількості ступенів на території Індії може допомогти університетам Великобританії підтримувати стабільне джерело доходу та витримувати злети та падіння потоків міжнародних студентів.

Дослідники, які стоять за дослідженням, проведеним консультаційним підрозділом Times Higher Education у співпраці з онлайн-платформою Studyportals, припускають, що транснаціональна освіта (TNE), у якій навчальні заклади пропонують навчання за кордоном, може бути корисним способом забезпечення бажаної стабільності серед зміна моделей мобільності.

Рекомендація з’явилася, оскільки британські навчальні заклади все більше покладаються на індійських студентів для отримання міжнародних зборів.

У квітні цього року Індія обійшла Китай як найбільш густонаселена країна світу; За словами дослідників, він відповідає за другу за величиною когорту іноземних студентів у Великобританії після Китаю та, на думку дослідників, «можливо, найважливіший ринок для міжнародного найму в університетах Великобританії».

За останні роки кількість індійських студентів у Великій Британії різко зросла з приблизно 12 000 до понад 80 000 до 2022 року. Тим часом у Китаї за цей час спостерігалося відносно помірне зростання з приблизно 70 000 до понад 90 000 студентів.

Дослідники припускають, що надання освіти в Індії може допомогти «мінімізувати до невеликої міри» наслідки репресій Великобританії щодо утриманців , які приїжджають до країни.

Відповідно до нових правил, встановлених урядом, з січня 2024 року іноземним студентам буде заборонено привозити членів сім’ї до Великобританії, якщо вони не навчаються на аспірантурі. На сьогоднішній день університети Великобританії інвестували менше в TNE в Індії порівняно з іншими азіатськими країнами, автори звіту кажуть, що це пов’язано з «передбачуваним надмірним регулюванням і відсутністю ясності щодо вимог до співпраці» для спільних ступенів.

https://www.timeshighereducation.com/news/boost-transnational-education-offerings-india-uk-told

КИТАЙ

  1. Серед 1000 ЗВО рейтингу ARWU університетів з Китаю більше, ніж університетів США

University World News

ЗВО США займають 10 перших місць у списку Академічного рейтингу університетів світу (ARWU) 2023 року, але вперше загальна кількість університетів материкового Китаю, які фігурують у списку з 1000 університетів, трохи перевищила кількість університетів США.

Однак у топ-100 Сполучені Штати зберегли своє домінування, утримуючи 38 позицій у порівнянні з материковим Китаєм з 10 місцями, Великою Британією з 8, Австралією з 7, Канадою з 5, Німеччиною, Францією та Швейцарією з чотирма.

Нідерланди, Швеція та Ізраїль мали по три університети в топ-100, а Японія, Бельгія, Данія та Сінгапур – по два. За ними йдуть Фінляндія та Норвегія, кожна з яких увійшла до Топ-100.

Щорічний рейтинг ARWU (також відомий як Шанхайський рейтинг) був започаткований у 2003 році, і цього року порівнював 2500 ЗВО, опублікувавши лише 1000 найкращих.

Помітний прогрес материкового Китаю в секторі вищої освіти продовжував відображатися в тому факті, що загалом 191 університет увійшов до 1000 найкращих, перевищивши кількість 187 закладів у списку зі Сполучених Штатів.

Університет Цінхуа посів найвище місце в списку з 22 місцем проти 26 минулого року, що робить його найкращим університетом в Азії. За ним йдуть Пекінський університет на 29 місці (з 34 у минулому році) і Чжецзянський університет на 33 (з 36 у 2022 році). Токійський університет Японії посів друге місце в Азії на 27 позиції, але опустився з торішньої позиції 24.

Китай в цілому (включаючи материкову частину, Гонконг, Тайвань і Макао) посів друге місце в рейтингу після США в усіх категоріях: Топ-100 (11 закладів); Топ-500 (98 закладів); і Топ-1000 (214 установ).

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230818095236722

  1. Які фактори спонукатимуть китайських студентів приїжджати до Великої Британії

University World News

Нещодавно The Guardian звернув увагу на 11,6 мільйонів випускників Китаю, які стикаються з безробіттям. Це також торкнеться китайських випускників з міжнародною кваліфікацією.

Китай є основною країною-джерелом магістерських програм Сполученого Королівства. Залежність Великої Британії від Китаю викликала певні занепокоєння щодо її стійкості. Нещодавно Управління у справах студентів надіслало лист до 23 університетів із великою кількістю китайських студентів із проханням надати їм план на випадок непередбачених обставин у разі раптової перерви в наборі за кордон через зміну геополітичного середовища.

У 2021 і 2022 роках у вищих навчальних закладах Великобританії навчалися 151 690 китайських студентів, що становить 27% усіх студентів не з ЄС у цьому секторі.

Оскільки деякі британські університети намагаються зменшити ризик своєї сильної залежності від Китаю.

Жорсткий ринок праці в Китаї лише спонукатиме більше студентів здобувати післядипломну кваліфікацію за кордоном, де рейтинг і надалі відіграватиме вирішальну роль у прийнятті рішень. У той же час, це також може стимулювати новий цикл конкурентоспроможності, коли мова йде про докторські ступені.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230614130314244

БАНГЛАДЕШ

  1. У Великій Британії зростає кількість студентів з Бангладеш

The PIE News

У той час як Непал і Бутан називають перспективними ринками частіше, Бангладеш іноді не беруть до уваги як ключовий ринок для набору іноземних студентів.

Але згідно зі статистикою, Бангладеш став одним з найбільш швидкозростаючих ринків-джерел для британського сектору вищої освіти, збільшившись на 91% між 2020/21 та 2021/22 навчальними роками, а до британських університетів зараховано 12 700 студентів.

Незважаючи на це зростання, все ще існує багато хибних уявлень про країну, а навчальні заклади недостатньо інвестують у ринок з таким потенціалом.

У 2022 році Бангладеш посіла шосте місце на ринку набору студентів для Великої Британії.

Семюел Джексон-Ройл, директор з міжнародних операцій та прийому в Бангорському університеті, зазначив: “Бангладеш має молоде населення і зростаючий середній клас, що робить його ринком потенційного зростання для всіх навчальних закладів”.

https://thepienews.com/analysis/market-profile-bangladesh-is-a-growth-enabler/

ПАКИСТАН

  1. Критика ухвалення законопроектів про відкриття 26 нових університетів

University World News

Після ухвалення Національною асамблеєю декількох законопроектів про заснування 26 нових університетів, більшість з яких є приватними, від Сенату Пакистану, а також політичних лідерів, громадянського суспільства і науковців пролунали звинувачення у відсутності належної процедури.

Опоненти описують цей крок як “злий намір”. Вони стверджують, що академічні стандарти будуть скомпрометовані, і лише бізнесмени, які стоять за новими приватними університетами, отримають вигоду від законодавства.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230803203045997

  1. Жорсткі покарання за порушення нових правил післядипломної освіти

University World News

Комісія з питань вищої освіти (HEC) Пакистану запустила програмний документ GEP-2023 – GRADUATE EDUCATION POLICY визнавши в ньому, що «цінність післядипломної освіти завжди викликала занепокоєння» і що минула політика «зосереджувалася на курсовій роботі, а не на дослідженнях».

Нова політика, яка є обов’язковою для всіх державних і приватних університетів з початку 2023 навчального року, який починається в серпні, але буде застосовуватися до поточних ступенів, розпочатих до публікації політики, приділяє особливу увагу забезпеченню якості та управлінню. системи докторантури у вищих навчальних закладах.

Вона також встановлює мінімальні стандарти та вказівки для запуску нових академічних програм і присудження ступенів.

У ній сказано, що починати випускні програми повинні лише ті університети, які мають «необхідні викладачі та інфраструктурні ресурси для надання освіти на найвищому рівні в цій дисципліні»,.

Університети з високим рейтингом зможуть розпочати будь-яку нову програму отримання ступеня, але нова політика обмежує університети з низьким рейтингом у можливості отримати необхідний «Сертифікат відсутності заперечень» HEC, якщо вони не виконали всі основні вимоги для будь-якої нової програми, включаючи обґрунтування ступеня, опис навчального плану, критерії прийому, об’єкти та співвідношення студенти-викладачі.

У документі зазначено, що «порушення або невиконання» політики може призвести до «регуляторних заходів, включаючи, але не обмежуючись, попередження, вказівки щодо припинення подальших допусків, призупинення або скасування NOC, публічні повідомлення та не- визнання недостатніх ступенів».

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230727091552998

ПІВДЕННА КОРЕЯ

  1. Новий план передбачає збільшення кількості іноземних студентів на 31% до 2027 року

University World News

Уряд Південної Кореї оприлюднив свій довгоочікуваний план із залучення 300 000 іноземних студентів до 2027 року – 220 000 на степеневих курсах і 80 000 – на курсах буз присвоєння ступеня, – як засіб боротьби зі зменшенням кількості студентів у країні, а також для забезпечення розвитку високих технологій.

Міністр освіти Лі Джу Хо сказав, що проект, відомий як Study Korea 300K Project, має «стимулювати регіональну економіку та підвищити глобальну конкурентоспроможність вітчизняних університетів, а також високотехнологічних галузей країни».

За даними Міністерства юстиції, яке займається питаннями імміграції, станом на червень у Південній Кореї перебувало 207 126 іноземних студентів.

П’ятирічний план, оприлюднений міністром Лі, змінює попередній план, координований декількома міністерствами, відомий як Study Korea 3.0, із заявленим наміром забезпечити, щоб до 2027 року Південна Корея стала «однією з 10 найкращих у світі держав навчання за кордоном».

Частина плану вказує на збільшення частки країни на світовому ринку навчання за кордоном з 2% до 3%, у чому їй допомагатимуть корейські закордонні місії.

План передбачає вже оголошене спрощення візового режиму . Серед інших змін було розширено діапазон мовних іспитів, дозволених для отримання студентської візи, знижено мінімальну суму коштів на банківському рахунку, необхідну для студентів, дозволено більше робочих годин для студентів з візами та скорочено кваліфікаційний період проживання для довгострокових працівників.

Зокрема, відповідно до плану, статус постійного місця проживання для випускників STEM буде прискорено.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230818155906138

ЯПОНІЯ

  1. Університети відіграють провідну роль у формуванні політики та практики штучного інтелекту

University World News,

Японські університети, які пізно почали використовувати цифрові технології для навчання, швидко впроваджують політику щодо впровадження штучного інтелекту. Експерти прогнозують, що використання цієї технології спрямує важливі реформи у вищій освіті, зокрема щодо переробки поточних методів навчання, які не обговорюються та зосереджуються на лекційному стилі навчання, що перешкоджає індивідуальному навчанню.

Експерти кажуть, що в Японії існує широке занепокоєння з приводу того, що штучний інтелект відкриває еру нестримного шахрайства в освіті, наприклад використання ChatGPT для написання есе.

У липні 2023 року Міністерство освіти оприлюднило документ із рекомендаціями для університетів щодо розробки власної політики щодо ШІ.

Загалом міністерство вказало на важливість проактивного реагування на ШІ, наприклад, заохочуючи студентів до самостійного навчання з точки зору збору інформації та допомоги в програмуванні. Документ також дозволив науковцям використовувати ШІ для розробки навчальних матеріалів і в адміністрації університетів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230822082741187