Січень 2023 р. – Азія

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Азії
Січень 2023 р.

За матеріалами: The PIE News, FOX4, University World News, msn, Times of India, India Today, The Hindu, The Phnom Penh Post, Radio Pakistan, Asia News Network

АФГАНІСТАН

  1. Міжнародний день освіти 2023: “Захистити права афганських жінок”

The PIE News

В усьому світі відзначається Міжнародний день освіти 2023 року, а провідною темою цього року є освіта афганських жінок і дівчат, повідомляє ЮНЕСКО.

Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулай зайняла жорстку позицію щодо “атаки” на сили Талібану, які забороняють освіту для жінок в країні, ще раз підкресливши, що “освіта є правом людини”.

“Жодна країна в світі не повинна забороняти жінкам і дівчатам здобувати освіту. Освіта є універсальним правом людини, яке необхідно поважати”, – заявила пані Азулай.

https://thepienews.com/news/international-education-day-2023/

В’ЄТНАМ

  1. Cтавлення в’єтнамського ринку до транснаціональної освіти

FOX4

Acumen, частина Sannam S4 Group, опублікувала новий звіт про погляди в’єтнамських батьків на міжнародні програми вищої освіти, які проводяться у В’єтнамі.

Перший у своєму роді звіт, присвячений транснаціональній освіті (TNE) у В’єтнамі, має назву «Голоси В’єтнаму» та базується на опитуванні в’єтнамських батьків із вищим рівнем наявного доходу.

Опитування та звіт пов’язані зі сплеском інтересу до транснаціональної освіти у В’єтнамі з боку міжнародних установ. У ньому міститься стислий виклад результатів опитування, а також рекомендації для постачальників, які шукають варіанти доставки TNE у В’єтнамі. Звіт підтверджує деякі закономірності, які люди вже могли очікувати – наприклад, що батьки залишаються ключовими особами, які приймають рішення, коли справа доходить до вибору коледжу чи університету – водночас розкриваючи інші особливості, про які багато хто з працівників TNE могли й не підозрювати, зокрема ціна, яку батьки готові заплатити за міжнародні програми у В’єтнамі.

Acumen обрала В’єтнам місцем опитування через зростаючий попит на міжнародну освіту в країні за нижчою ціною. Останніми місяцями ринок освіти В’єтнаму значно відновився, і попит на міжнародну освіту залишається сильним. До 2020 року понад 200 000 в’єтнамських студентів щороку навчалися за кордоном, завдяки чому В’єтнам входив до топ-6 ключових ринків призначення, таких як США, Австралія, Нова Зеландія та Канада.

Звіт Vietnam Voices доступний для безкоштовного завантаження за адресою: https://insights.acumen.education/vietnam-voices.

https://fox4kc.com/business/press-releases/ein-presswire/611784255/acumen-releases-vietnam-voices-report-on-market-attitudes-towards-transnational-education/

  1. Вартість навчання: знайти баланс між якістю та доступністю

University World News

Плата за навчання є одним із факторів, який суттєво впливає на подвійні цілі вищої освіти: забезпечення якості та розширення доступу. Без підвищення плати за навчання може не вистачити ресурсів для забезпечення якості; однак підвищення плати за навчання збільшує бар’єри для потенційних студентів із сімей з низьким рівнем доходу.

Указ В’єтнаму 86/2015/ND-CP від 2015 року визначає механізм збору та управління платою за навчання для навчальних закладів у національній системі та є чинним правовим документом, який регулює обмеження плати за навчання у вищій освіті на національному рівні.

Згідно з цим указом, гранична плата за навчання за програмами масової вищої освіти в 2020-21 навчальному році буде поступово збільшуватися і коливатиметься від 42,87 доларів США на місяць до 62,55 доларів США на місяць, залежно від дисципліни.

Відповідно, у середньому студент, який навчається в університеті для вивчення медицини та фармації, мав платити максимум майже 570 доларів США на рік у 2020-21 навчальному році. Це значна сума порівняно із середньомісячним доходом на душу населення, який у 2021 році становив приблизно 180 доларів США.

У 2020 році, що міністерство освіти та навчання написало звіт до уряду з проханням дозволити заморозити плату за навчання на 2021-22 навчальний рік, щоб студенти не доводиться нести додатковий тягар під час пандемії.

Однак існує ще кілька видів освітніх послуг, за які треба платити додатково, наприклад вивчення англійської мови. В середньому студент готовий платити 400 доларів США на рік за додаткові уроки поза університетом.

Використовуючи підхід Світового банку до оцінки собівартості одиниці (витрати на одного студента за рік) у вищій освіті у В’єтнамі та на основі порівняння з вартістю послуг і ВВП на душу населення, було оцінено собівартість одиниці у вищій освіті близько 120% ВВП на душу населення. За даними Світового банку, ВВП В’єтнаму на душу населення у 2020 році становив близько 2785 доларів США. Таким чином, вартість одиниці навчання має становити приблизно 3100 доларів США.

Можна помітити, що існує протиріччя, коли мова йде про досягнення подвійних цілей якості та доступності вищої освіти у В’єтнамі одночасно. Для того, щоб мати високоякісну систему, інвестиції студентів мають бути високими, що відображатиметься у вищій платі за навчання та державній підтримці. І навпаки, коли державна підтримка низька, студенти змушені платити високу плату за навчання, що зменшує їх доступ до вищої освіти.

Щоб усунути це вузьке місце, розглядається ідея оплати на основі здібностей (платіть, скільки можете собі дозволити) і політики високої плати за навчання та допомоги, які застосовуються в кількох державних університетах Сполучених Штатів. .

Під час реалізації цієї політики у В’єтнамі плата за навчання студентів у державних освітніх програмах має розраховуватися як різниця між платою за навчання студентів, які навчаються за високоякісною програмою міжнародного партнерства, та сумою підтримки з боку держави. У той же час студенти з меншою платоспроможністю повинні мати доступ до фінансової допомоги або стипендій на основі потреб.

Крім того, необхідно змінити державну підтримку. Державні бюджети для вищих навчальних закладів ще потрібно зберегти, але потрібно змінити їх цільове призначення. Освітні заклади повинні взяти на себе конкретні цілі перед тим, як витратити, і періодично перевіряти та контролювати свої витрати.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230117141832985

ІНДІЯ

  1. Бюджет Індії 2023/24: що отримає вища освіта?

msn

Освітня галузь Індії знаходиться на підйомі після пандемії, і очікується, що перспективний бюджет сприятиме тому, щоб вона була готовою до майбутнього. З огляду на це, існує нагальна і беззаперечна потреба в модернізації індійської системи освіти на всіх рівнях, особливо сектору вищої освіти, який потребує бюджетного імпульсу.

Вся увага прикута до Державного бюджету на 2023-24 роки, і для сектору, який хронічно недофінансовувався протягом останніх років, очікується обнадійливий поштовх, який поставить індійську систему освіти на ноги і підготує її до майбутніх змін у різних галузях. У 2022-23 роках бюджетні асигнування на сектор освіти становили лише 2,6 % від загального фінансування: 40828,35 крор рупій(5 млрд. USD)  було виділено на вищу освіту, тоді як на шкільну освіту було виділено 63449,37 крор (7,79 млрд. USD).

Зважаючи на такий значний дефіцит фінансування, очікується, що цього року Індія витратить на освіту щонайменше 3-3,5 % свого ВВП, якщо не досягне цільових 6 %.

Уряд планує збільшити валовий коефіцієнт охоплення вищою освітою до 50 % до 2035 року, залучивши до системи вищої освіти 34 млy додаткових студентів. Однак інституції, що сприяють цьому зростанню, є переважно приватними, проте підтримка, яку вони отримують, є мінімальною.  Більшість з 3,5 тис. місць, які, як очікується, будуть створені у секторі вищої освіти, безсумнівно, будуть створені приватним сектором.

Бюджетні вливання у розширення фізичної інфраструктури, розвиток викладацького складу, дослідження та інновації, а також навчання з використанням технологій допоможуть задіяти величезну пропозицію на ринку вищої освіти, який наразі придивляється до іноземних університетів через потребу здобути освіту світового рівня.

Лише минулого року 11 тисяч індійських студентів виїхали за кордон для здобуття вищої освіти. Це приблизно 30 млн USD. Очікується, що у 2024 році ця цифра сягне 750 млн USD. Згідно зі звітом India Skills Gap, втрачається 17 млрд USD потенційного доходу від студентів, які виїжджають на навчання за кордон

На хвилі цифровізації, що охопила всі сектори, навчальні заклади потребують потужної технологічної інфраструктури та кваліфікованих кадрових команд, які розуміють, як впоратися з цими швидкими технологічними змінами.

https://www.msn.com/en-in/money/careers/union-budget-2023-here-s-what-the-education-sector-expects-from-fm-nirmala-sitharaman/ar-AA16L2NW

  1. Реформування індійської освіти за допомогою технологій

Times of India

У 21 столітті спостерігається стрімке зростання використання технологій в усіх сферах життя, і освіта не є винятком. За останні роки індійська освітня система зазнала значних змін. Технології можна використовувати різними способами для підтримки викладання і навчання: від надання доступу до онлайн-ресурсів та інструментів до полегшення спілкування і співпраці між учнями та вчителями. Вони також можуть бути використані для створення цікавого та інтерактивного навчального процесу.

Технології в освіті мають багато переваг, зокрема розширюють доступ до освітніх можливостей, підвищують залученість студентів, підтримують персоналізоване навчання, полегшують комунікацію та співпрацю.

Технології змінили освітній сектор в Індії. Інтернет зруйнував усі бар’єри, і дистанційне навчання вже не є новою концепцією. З появою МВОК (масових відкритих онлайн-курсів) та стартапів у сфері освітніх технологій в Індії зростає попит на онлайн-курси. Студентам тепер зручніше навчатися в цифровому форматі. Вони можуть отримати доступ до матеріалів курсу з будь-якого місця і в будь-який час. Ця гнучкість і зручність приваблює студентів, які обирають онлайн-курси.

https://timesofindia.indiatimes.com/blogs/voices/reshaping-indian-education-with-technology/

  1. Індія: тенденції навчання за кордоном у 2023 році

India Today

Сектор міжнародної освіти Індії, як і багато інших, за останні два роки через пандемію пережив неспокійні часи. У 2022 році він поступово набрав обертів, оскільки багато країн послабили свої прикордонні обмеження та знову прийняли іноземних студентів. Цей імпульс посилиться у 2023 році, коли країни проводитимуть більш сприятливу політику щодо іноземних студентів.

Масштаби міжнародна освіти значно розширилися, і навчання за кордоном обирають все більше індійських студентів. За даними Міністерства закордонних справ, у 2022 році за кордоном навчалися понад 1,3 мільйона студентів. Такі країни, як США та Великобританія, встановили рекордні показники видачі віз індійським студентам. Незважаючи на появу нових напрямків навчання за кордоном, перевага надається англомовним країнам, таким як США, Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія та Ірландія.

Першокласна система освіти, викладачі світового класу, чудові можливості для працевлаштування після закінчення навчання, кращі варіанти стипендій та легкість у спілкуванні зумовили популярність цих країн.

Основні тенденції, які спостерігатися у 2023 році в секторі закордонної освіти Індії :

  1. Прискорення оформлення віз до Канади та США. Канада та США мали відставання в оформленні віз, яке, ймовірно, зникне до осені 2023 року. Обидві країни прагнуть прийняти більше іноземних студентів і вже вжили коригувальних заходів, щоб зменшити затримки з оформленням віз.
  2. Зацікавленість у навчанні за межами STEM-курсів. STEM-курси й надалі залишатимуться популярними серед індійців. Однак, окрім STEM, у 2023 році також спостерігатиметься значне зростання попиту на курси і в інших сферах. Охорона здоров’я, кібербезпека, наука про дані, аналіз даних, фінанси та фінтех, комп’ютерні науки та ІТ, бізнес-аналітика, бізнес та менеджмент, готельно-ресторанна справа та туризм, а також ланцюги поставок стануть популярними напрямами навчання в таких країнах, як США, Великобританія, Ірландія, Нова Зеландія та Австралія.
  3. Посилення привабливості Австралії. За даними Департаменту внутрішніх справ Австралії, у 2022 фінансовому році кількість заявок на отримання індійської студентської візи зросла на 85% порівняно з 2021 фінансовим роком, а вже у 2023 фінансовому році кількість заявок на отримання студентських віз зросла більш ніж на 300%, а кількість візових грантів – на 480% порівняно з минулорічним 2022 фінансовим роком.

Сектор вищої освіти Австралії (бакалаврат, магістратура та наукові дослідження) дуже популярний серед індійських студентів. Все більше індійських студентів обирають курси бакалаврату, і очікується, що ця тенденція збережеться і в 2023 році. Підписання Угоди про вільну торгівлю між Індією та Австралією сприятиме зміцненню двосторонньої торгівлі між двома країнами та студентами, які навчаються в Австралії.

Завдяки сприятливій державній політиці, збільшенню кількості дозволів на роботу після закінчення навчання та надійним законам про захист студентів Австралія залишатиметься однією з найпопулярніших країн для навчання за кордоном у 2023 році.

  1. Зростання бажання навчатися у Великобританії. З 2019 року Великобританія неухильно стає для індійських студентів однією з найпопулярніших країн для навчання за кордоном. Імміграційна статистика Великобританії, показує, що за 2021/2022 навчальний рік студентську візу отримали майже 118 000 індійських студентів, що на 89% більше, ніж у попередньому році.

По кількості отриманих спонсорських навчальних віз у Великобританії Індія обігнала Китай. Оскільки уряд Сунака визнає економічний та культурний внесок іноземних студентів, популярність Індії як чудового місця для навчання за кордоном продовжуватиме зростати швидкими темпами.

  1. Значне зростання ролі Нової Зеландії. Після тривалого закриття кордонів під час пандемії Нова Зеландія у 2023 році знову відкриє свої двері для іноземних студентів. Уряд Ардерна заохочує іноземних студентів до навчання в Новій Зеландії. Він представив амбітний план розширення можливостей новозеландської освіти для іноземних студентів в Інтернеті та за кордоном, а також підвищення якості навчання на кампусі.

Значні інвестиції уряду Нової Зеландії в такі ініціативи, як “Глобальні шляхи”, спрямовані на іноземних студентів, які розглядають можливість навчання у власній країні, а потім переходять на стаціонарні програми в Новій Зеландії, призведе до збільшення кількості іноземних студентів, які навчатимуться в країні.

  1. Продовження стрімкого зростання кількості заявок з міст 2-го та 3-го рівнів. За останні кілька років індійські студенти з таких міст все частіше обирають освіту за кордоном. Ця тенденція збережеться і в 2023 році. Завдяки легкій доступності кредитів, кращим кар’єрним перспективам, спеціалізованим курсам, багато молодих людей обирають навчання за кордоном.

https://www.msn.com/en-in/news/other/overseas-education-trends-in-2023/ar-AA16TaRi

  1. Індійським компаніям потрібні “зелені” фахівці

msn

Розмови про зміну клімату роблять неминучим глобальний перехід до більш “зеленої” економіки та появу відповідних робочих місць, але індійська система освіти все ще не готова до цього переходу, вважають науковці та експерти.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді запустив Національну водневу місію – політику, спрямовану на просування “зеленого” водню з метою скорочення викидів і перетворення Індії на великого експортера в цій галузі протягом наступних 25 років.

Вперше оголошена в союзному бюджеті на 2021-22 роки, ця програма була сприйнята багатьма як можливість створити 6 тис. “зелених робочих місць” – робочих місць, які можуть сприяти збереженню або відновленню навколишнього середовища.

Але до цього часу більшість ЗВО Індії ще не запровадили повноцінних програм, що зосереджуються на кліматичних діях. Наприклад, хоча елітні заклади пропонують курси з біотехнологій та суміжних наук, вони не мають курсів, присвячених питанням сталого розвитку.

Уряд Індії також зосереджений на створенні зеленої кваліфікованої робочої сили. У звіті аналітичного центру державної політики “Рада з питань енергетики, навколишнього середовища та водних ресурсів”, що базується в Нью-Делі, опублікованому в січні 2022 року, йдеться про те, що Індія потенційно може створити близько 3,4 мільйона короткострокових і довгострокових робочих місць, якщо вона завершить свій план встановлення 238 ГВт сонячних і 101 ГВт вітрових потужностей, щоб досягти запланованого рівня виробництва електроенергії з невикопних джерел до 2030 року в розмірі 500 ГВт.

У 2015 році міністерства розвитку навичок і підприємництва та нових і відновлюваних джерел енергії спільно створили Раду з питань навичок для “зелених” робочих місць (SCGJ) для розробки навчальної програми та стандартів оцінювання, а також для навчання наявної робочої сили “зеленим” навичкам.

У лютому минулого року уряд Моді створив портал під егідою SCGJ, щоб сприяти підвищенню зайнятості в секторі зеленої енергетики.

Головний виконавчий директор SCGJ П. Саксена заявив, що, враховуючи план Індії перейти на водень як основне джерело енергії до 2030 року, знадобиться додатково 6 тис. кваліфікованої робочої сили. Для цього планується створити 10 центрів передового досвіду та налагодити співпрацю з коледжами, університетами, де викладаються такі курси.

За словами членів SCGJ, Індія потребує підприємців, “які можуть впроваджувати інновації в галузі відновлюваної енергетики”. Наразі, за їхніми словами, більша частина технологій була запозичена із Заходу.

https://www.msn.com/en-in/money/careers/indian-companies-want-green-skilled-professionals-but-education-system-is-yet-to-catch-up/ar-AA16S3XO

  1. В Індії чисельність студентів у 2020-21 роках зросла на 7,5%

The Hindu

Міністерство освіти оприлюднило дані Всеіндійського опитування про вищу освіту (AISHE) за 2020-2021 роки, яке показало, що кількість студентів по всій країні зросла на 7,5% порівняно з 2019-20 роками, а загальна кількість студентів досягла 40,13 млн осіб.

Опитування також показало, що у 2020-21 роках, коли почалася пандемія COVID-19, на 7% зросла кількість студентів, які навчаються на програмах дистанційної освіти.

Найвищий рівень зарахування спостерігався на рівні бакалаврату, на який припадало 78,9% усіх зарахувань, за ним слідували курси аспірантури, на які припадало 11,4% від загальної кількості зарахованих за рік.

Серед усіх вступників на бакалаврат найпопулярнішою залишалася програма бакалавра мистецтв, на яку вступило 104 тис. осіб (52,7% жінок; 47,3% чоловіків), за нею йшла програма бакалавра природничих наук, на яку також вступило більше жінок, ніж чоловіків.

За нею йшла програма бакалавра комерції, де жінки становили 48,5% вступників. Однак на програмах бакалавра технічних наук і бакалавра інженерії жінки становили менше 30% від загальної кількості студентів.

На рівні аспірантури найпопулярнішими курсами залишаються соціальні науки, де жінки становили 56% вступників у 2020-21 роках, за ними йдуть природничі науки, де жінки становили 61,3% від усіх вступників. За винятком курсів з менеджменту на рівні бакалаврату, де кількість жінок становила 43,1%, на всіх інших курсах бакалаврату кількість жінок перевищувала кількість чоловіків.

На рівні докторантури найпопулярнішим курсом були інженерні та технічні науки, за ними йшли природничі науки; в обох дисциплінах жінки становили менше 50% вступників (33,3% для інженерних та технічних наук і 48,8% для природничих наук).

Загальні цифри зарахування на спеціальності STEM (на всіх рівнях вищої освіти) показали, що жінки відстають від чоловіків, на частку яких припадає понад 56% зарахованих на ці спеціальності.

У заяві Міністерства освіти щодо звіту AISHE 2020-21 сказано: “Протягом 2020-21 років кількість університетів збільшилася на 70, а кількість коледжів – на 1 453. Максимальне зростання відбулося в державних державних університетах та державних приватних університетах, які збільшилися на 17 та 38 відповідно, за ними слідує збільшення кількості інститутів національного значення на 14, а також збільшення кількості центральних університетів на 3.

Опитування також показало, що на кожні 100 викладачів-чоловіків в інститутах країни припадає 75 викладачів-жінок. Співвідношення вчитель-учень становило 27 для всіх університетів, коледжів та окремих установ і 24, якщо враховувати лише звичайний режим навчання.

“Усього в AISHE 2020-21 було зареєстровано 1 113 університетів, 43 796 коледжів та 11 296 автономних установ. З них 1 099 університетів, 41 600 коледжів та 10 308 автономних установ заповнили та перевірили свої відповіді”, – йдеться у звіті.

https://www.thehindu.com/education/student-enrolments-went-up-by-75-in-2020-21-all-india-survey-on-higher-education-data-show/article66447898.ece

КАМБОДЖА-ПІВДЕННА КОРЕЯ

  1. Південна Корея допомагає Камбоджі створити мережу цифрової освіти

The Phnom Penh Post

Уряд оголосив про намір створити загальнонаціональну цифрову мережу, відому під назвою “Освітнє мовлення Камбоджі”.

За сприяння Південної Кореї сподіваються, що нова мережа покращить якість та різноманітність цифрової освіти в Королівстві.

Нещодавно уряд оголосив про свій намір посилити цифрову грамотність серед населення Королівства. У день відкриття 2023 навчального року прем’єр-міністр Хун Сен закликав рішуче підтримувати цифрову освіту.

https://www.phnompenhpost.com/national/digital-education-network-growing

КАМБОДЖА-ЯПОНІЯ

  1. STEM-конкурс пропонує переваги цифрової освіти

The Phnom Penh Post

Новий академічний конкурс “Think! Think! National World Cup”, покликаний заохотити молодих студентів Камбоджі розвивати свої навички в галузі STEM, відбувся в рамках святкування 70-ї річниці тісних дипломатичних відносин між Японією та Камбоджею.

“Дуже важливо вивчати STEM з дитинства і розвивати навички 21 століття якомога раніше в нашому суспільстві, що швидко змінюється. “, – сказав міністр освіти, молоді та спорту Ханг Чуон Нарон, який курирував проект “Think! Think!” в рамках національного етапу Кубка світу.

https://phnompenhpost.com/national/japan-cambodia-stem-competition-offers-taste-digitalised-education

КИТАЙ

  1. Пекін гальмує будівництво нових університетів

University World News

Кілька провінцій Китаю оголосили про скасування планів будівництва нових університетів або призупинили плани розширення існуючих університетів і коледжів через економічний спад Китаю внаслідок суворих карантинних заходів, пов’язаних з COVID-19, і скорочення контингенту студентів у коледжі. через демографічний спад.

Експерти відзначають, що після багатьох років стрімкого збільшення кількості університетів уряд тепер наполягає на тому, щоб у вищій освіті зосереджувалися на якості, а не на кількості.

Міністерство освіти в Пекіні, продовжуючи сприяти розширенню своїх найкращих університетів за схемою «подвійного першого класу» для створення нових університетів світового класу, наказало провінціям призупинити проекти будівництва ЗВО після років нестримного розширення.

Однак, незважаючи на демографічний спад, попит на освіту, включаючи післядипломну, все ще зростає.

Велике бажання Китаю отримати освіту означає, що кількість відвідувачів університетів і коледжів продовжуватиме зростати. Прикладом може бути Південна Корея, де кількість молодих людей зменшується, але конкуренція за вступ докількох найпрестижніших університетів ще більш інтенсивна, ніж будь-коли».

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230126133750940

ПАКИСТАН

  1. Уряд докладає зусиль для популяризації освітніх навичок

Radio Pakistan

Представляючи звіт про технічну і професійну освіту міністру планування Ахсану Ікбалу в Ісламабаді, міністр федеральної освіти та професійної підготовки Пакистану Рана Танвір Хусейн повідомила, що міністерство докладає всіх зусиль для популяризації професійної освіти в країні.

Вона зазначила, що відповідно до гасла Міжнародного дня освіти 2023 року пріоритетними є короткострокові програми навчання, які допоможуть молоді заробляти собі на життя.

Звіт був підготовлений завдяки спільним зусиллям відомих технічних інститутів з Нової Зеландії, Філіппін, Швеції, Танзанії, Об’єднаних Арабських Еміратів та команди Національного університету навичок в Ісламабаді.

https://www.radio.gov.pk/25-01-2023/govt-making-all-out-efforts-to-popularize-skills-in-the-country-rana-tanveer

ТАІЛАНД

  1. Тайські університети вітають повернення китайських студентів

Asia News Network

Відкриття Китаю після пандемії принесло задоволення тайським університетам, оскільки китайські студенти повертаються до занять, і очікується, що наступного року їх кількість буде набагато більшою.

Посольство Китаю в Таїланді повідомило, що до пандемії кількість китайських студентів, які навчалися тут на всіх рівнях освіти, сягала 50 000.

Посольство процитувало нещодавнє дослідження, яке виявило кілька причин, чому Таїланд приваблює велику кількість китайських студентів. Серед них:

  • Університети Китаю мають обмежену кількість місць для студентів.
  • Вартість навчання в Таїланді є доступною.
  • В тайських університетах є багато курсів, які хочуть вивчати китайські студенти.
  • Китайські студенти люблять тайську їжу, культуру та туристичні напрямки.
  • Студенти можуть легко отримати візи.
  • Співпраця між тайськими та китайськими університетами розширює можливості для випускників знайти роботу.

Тенденція навчання китайських студентів у Таїланді спонукала кілька тайських університетів адаптувати курси для них.

https://asianews.network/thai-universities-welcome-return-of-chinese-students/

ТУРЕЧЧИНА

  1. Стипендії приваблюють африканських студентів до Туреччини

The PIE News

За останні кілька років серед іноземних студентів, які навчаються в коледжах та університетах Туреччини, значно збільшилась кількість громадян Африки.

З 2019 року їх кількість зросла з приблизно 40 000 до понад 60 000, значною мірою завдяки стипендіям турецького уряду, і в майбутньому зростатиме ще більше, оскільки країна посилює свою взаємодію з Африкою.

Під час саміту з главами африканських держав у грудні 2021 року президент Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що африканським студентам Туреччина надала 14 000 стипендій і підготувала близько 250 африканських дипломатів.

За словами міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, збільшення кількості стипендій є результатом політики його країни, яка використовує освіту як ключовий елемент співпраці з континентом. Туреччина розглядає освіту як “найважливішу сферу” співпраці з Африкою і продовжуватиме спрямовувати свою енергію та ресурси на розвиток цих відносин, що свідчить про те, що в найближчі роки вищенаведені цифри зростатимуть ще більше і що за останні 20 років Туреччина стала “африканським хабом зі зростаючою африканською діаспорою студентів і бізнесменів”.

За останній час значно зросла також загальна кількість іноземних студентів, які навчаються в турецьких університетах: у 2022 році вона сягнула 260 000 порівняно з 224 000 у 2021 році, хоча десять років тому, у 2012 році, їхня кількість становила лише 32 000.

Згідно з даними 2019 року, до країн, що направляли найбільше студентів до Туреччини, належали Сирія, Азербайджан, Туркменістан, Іран, Афганістан, Ірак і Німеччина.

У 2020/21 навчальному році до п’ятірки найбільших країн-постачальників іноземних студентів до Туреччини увійшли Туркменістан з 19 384 студентами, Ірак з 14 799 студентами та Іран з 11 223 студентами.

По кількості африканських студентів, які навчаються в Туреччині, лідирує Єгипет – 5 821 студент, та Нігерія – 3 174 студенти.

https://thepienews.com/news/turkey-african-student-numbers-grow/

ЯПОНІЯ

  1. Транскордонна програма розвиває глобальне лідерство в цілях розвитку

University World News

Міждисциплінарні дослідження та передача спеціалізованих знань через кордони є ключовими для заохочення експертів із сталого розвитку та Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй (ЦСР), кажуть науковці, які беруть участь у партнерстві університетів, що зв’язує Японію з іншими країнами.

У Японії ЦСР отримали статус «національного пріоритету» під керівництвом прем’єр-міністра. Офіс Кабінету міністрів відповідає за відповідну політику в рамках різних міністерств і корпорацій, забезпечуючи дотримання ЦСР у їхніх програмах.

Японські університети також заохочують дослідження сталого розвитку. Наукові та гуманітарні відділи займаються такими темами, як зменшення відходів і розвиток зелених технологій.

Опитування, проведене у 2020 році Національною федерацією університетських кооперативних асоціацій, показало, що ЦСР стали популярним предметом у вищій освіті. Понад 75% із майже 10 000 студентів, опитаних у 30 університетах, назвали цю тему важливою.

Серед найпопулярніших ЦСР 4 (рівність в освіті), ЦСР 3 (здоров’я та благополуччя) і ЦСР 2 (нуль голоду) у такому порядку.

Минулого року найкращим університетом Японії за внеском у досягнення ЦСР став Університет Хоккайдо. Times Higher Education присудила закладу 10 місце у своєму міжнародному рейтингу впливу, який вимірює внесок у досягнення ЦСР, що є вищим, ніж будь-який інший японський заклад. Університет був поміщений на перше місце у світі за ЦСР 2 (нульовий голод).

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230118072131448