Січень 2023 р. – СНД

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Січень 2023 р.
 

РЕСПУБЛІКА КАЗАХСТАН 

  1. Казахський національний університет імені аль-Фарабі лідирує в національному рейтингу НПП “Атамекен” 2022 року

За підсумками національного рейтингу НПП “Атамекен” 2022 року з поданих 64 освітніх програм (ОП) Казахського національного університету імені аль-Фарабі, 50 ОП увійшли до Топ-10 найкращих. Таким чином, КазНУ імені аль-Фарабі вкотре продемонстрував лідируючу позицію як серед казахстанських, так і провідних зарубіжних вишів.

Випускники КазНУ мають високий ступінь затребуваності та конкурентоспроможності на ринку праці, про це свідчать досить хороший рівень працевлаштування та медіанної заробітної плати. Високі досягнення КазНУ в національному рейтингу є результатом проведеної університетом роботи з актуалізації освітніх програм і підвищення якості як викладання, так і освітнього процесу.

Освітні програми КазНУ відповідають світовим стандартам і розроблені з урахуванням сучасних вимог до системи вищої освіти та попиту споживачів освітніх послуг.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/35427/

  1. Співпраця з Гаврським університетом буде розширюватися

Голова Правління – Ректор Казахського національного університету імені Аль-Фарабі прийняв першого віце-президента Університету Гавра. На зустрічі було обговорено пропозиції щодо двосторонньої співпраці.

На сьогоднішній день КазНУ ім. Аль-Фарабі співпрацює з більш ніж 500 провідними навчальними закладами світу. Ректор зазначив, що укладено 20 угод, зокрема з центрами освіти і науки Франції. 

“У КазНУ ім. Аль-Фарабі особливу увагу приділяють науці. На сьогоднішній день вченими розроблено 100 інноваційних проектів. Ведеться робота з їхнього просування та комерціалізації. Ми готові до подальшого розвитку партнерства з вишами Франції у сфері освіти і науки. Пропоную відкрити спільні центри для розвитку партнерства між двома університетами. Це великий успіх, якщо центри працюватимуть у напрямку освіти і науки”, – сказав ректор.

Перший віце-президент Університету Гавра, своєю чергою, подякував керівництву університету КазНУ ім. Аль-Фарабі за гостинність. Розповідаючи про досягнення Університету Гавра, він зазначив, що за науковими проєктами в морській сфері виш посідає перше місце у Франції. Навчальний заклад готує фахівців у цій галузі по всьому світу, і кількість іноземних студентів у ньому становить 22 відсотки. У своєму виступі почесний гість підтримав ініціативу зміцнення співробітництва та висловив намір реалізувати взаємовигідні проєкти.

На завершення зустрічі обидві сторони домовилися організувати роботу з академічної мобільності студентів і викладачів, а також стажування.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/35408/ 

  1. Студенти КазНУ імені аль-Фарабі розробили стартап, що збільшує вироблення сонячної енергії

Студенти КазНУ імені аль-Фарабі розробили VOLT – програмне забезпечення для відстеження сонячної енергії. Унікальний стартап-проект націлений на отримання максимальної кількості енергії.

Очікуваний ефект від реалізації проєкту – отримання максимальної енергії протягом дня. А глобальна місія – прискорити процес переходу країни та світу на чисту зелену енергетику.

Цього року молоді науковці планують створити комп’ютерну модель, що дасть змогу розглянути параметри роботи вітрогенератора з метою збільшення коефіцієнта потужності турбін. Це дасть змогу компаніям використовувати програмне забезпечення для створення віртуальної лабораторії.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/35385/

 

  1. У КазНУ імені аль-Фарабі обговорили перспективи розвитку науки

Науково-практична конференція “Розвиток університетської науки – як необхідна умова інноваційного розвитку Казахстану” продовжилася в рамках роботи круглих столів “На шляху до Wotld-Class University: досвід зарубіжних університетів” і “Networking молодих вчених з питань інноваційної екосистеми”.

Участь у заході взяли: науковці та професори, докторанти, магістри та студенти університету.

Спікери круглого столу “На шляху до Wotld-Class University: досвід зарубіжних університетів” присвятили свої доповіді актуальному напряму інтерналізації освіти, організації спільних досліджень і роботи із зарубіжними колегами.

Захід продемонстрував потенціал молодих вчених Казахстану, які мають піднімати науку країни на новий рівень, займатися втіленням у життя найперспективніших і багатообіцяючих проектів.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/35384/ 

  1. У КазНУ пройшла виставка наукових проектів

У Казахському національному університеті імені аль-Фарабі пройшла виставка наукових та інноваційних досягнень казахстанських університетів і НДІ. На виставці, вперше організованій у країні, поряд з успішними науковими розробками вчених вишів було презентовано студентські стартапи.

Також на виставці було представлено спільні проєкти Фонду науки і КазНУ з розробки приймачів на основі наноматеріалів, створення малих космічних апаратів для освітніх установ, проєкт КазНТУ ім. К. Сатпаєва “Цифровий двійник міської теплової мережі”, “Червона книга тварин Казахстану” Інституту зоології та електронна база даних рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення тварин, і понад тридцять інших інновацій.

Масштабний захід за підтримки Міністерства науки і вищої освіти РК продовжився науково-практичною конференцією “Розвиток університетської науки – необхідна передумова інноваційного розвитку Казахстану”.

У заході взяли участь представники державних органів, ректори вишів, директори науково-дослідних інститутів, академіки-науковці, викладачі та молодь, що навчається.

Учасники наголосили на необхідності обміну передовим досвідом, розширення співпраці наукових організацій та університетів. Також на конференції було широко обговорено питання трансформації вишів у дослідницькі університети, вдосконалення законодавства в галузі науково-технологічного розвитку.

Джерело інформації:https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/35306/

  1. У КазНУ організовано тиждень для іноземних студентів

У Казахському національному університеті ім. Аль-Фарабі було організовано спеціальний тиждень для іноземних студентів. У ньому взяли участь іноземні громадяни з Індії, Пакистану, Замбії, Таджикистану, Туркменістану, Афганістану, Ірану, Іраку, Йорданії, які нещодавно офіційно вступили до лав студентів КазНУ.

Мета – зміцнення і поглиблення взаєморозуміння між іноземними студентами, пропаганда дружби між народами всіх країн.

Варто зазначити, що в навчальному закладі КазНУ навчається близько трьох тисяч іноземних студентів з 50 країн світу. Університет співпрацює з більш ніж 500 найбільшими вишами світу.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/35306/

  1. Шість фактів використання підроблених дипломів про вищу освіту

 У Північно-Казахстанській області у 2022 році практично щомісяця реєстрували понад шість фактів використання підроблених дипломів про вищу освіту.

Загалом 2022 року в регіоні встановлено 80 таких фактів. За словами заступника прокурора області, більшість таких справ припинили через закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Але люди, які використовували підроблені дипломи, все одно вважаються такими, що вчинили злочин. Також у наглядовому органі зазначили, що встановити тих, хто безпосередньо підробляє дипломи, складніше, ніж виявити тих, хто використовує їх.

Кримінальний кодекс передбачає відповідальність не тільки за підробку офіційного документа, але також покарання і за використання завідомо підробленого документа – роз’яснили в прокуратурі.

Джерело інформації:https://informburo.kz/novosti/v-sko-ezemesyacno-vyyavlyali-okolo-sesti-faktov-ispolzovaniya-poddelnyx-diplomov-v-2022-godu

  1. Казахстанські студенти обирають Південну Корею

У Кореї збільшується кількість казахстанських студентів. Такі дані повідомили в Міністерстві освіти країни. Зростання зафіксовано другий рік поспіль, проте чисельність казахстанців поки не досягла рівня до початку пандемії корона вірусу.

За даними Міністерства освіти Кореї, в цій країні навчаються 862 казахстанських студентів. З них 600 на бакалавраті, понад 150 у магістратурі.

Джерело інформації: https://informburo.kz/novosti/v-sko-ezemesyacno-vyyavlyali-okolo-sesti-faktov-ispolzovaniya-poddelnyx-diplomov-v-2022-godu

  1. Казахський національний університет імені аль-Фарабі розширює партнерство з вишами Ірану

Ректор Казахського національного університету імені аль – Фарабі зустрівся з Генеральним консулом Ісламської Республіки Іран. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співпраці в галузі науки і освіти.

Наразі КазНУ уклав дев’ять угод з іранськими фондами, університетами, інститутами та центрами, зокрема, з Тегеранським університетом, Університетом Шахіда Бехесті, культурним представництвом посольства Ісламської Республіки Іран у Казахстані, Інститутом гуманітарних і культурних досліджень, Дослідницьким інститутом Шахеза Пажу, Університетом Гуйліана, Фондом Сааді та ін.

Генеральний консул Ісламської Республіки Іран у м. Алмати подякував ректору університету за теплий прийом і озвучив низку конкретних пропозицій.

“Казахстан – наш дружний сусід у Каспійському регіоні та близький партнер в ісламському світі. З моменту встановлення дипломатичних відносин співпраця між двома державами неухильно зростає. У розвитку науки та освіти двох держав необхідно здійснювати спільні проєкти з обміну студентами, підвищення досвіду викладачів. Ісламська Республіка Іран готова виділити спеціальні освітні гранти казахстанським студентам. Міністерство розглядає низку конкретних заходів щодо грантів”, – наголосив Генеральний консул Ісламської Республіки Іран.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/35364/ 

РЕСПУБЛІКА ТУРКМЕНІСТАН 

  1. Студент Інституту міжнародних відносин став лауреатом конкурсу молодих учених СНД-2022

Студент Інституту міжнародних відносин Міністерства закордонних справ Туркменістану Сердар Рахимов  удостоєний медалі проєкту “Найкращі молоді вчені – 2022” серед науково-освітніх установ Співдружності незалежних держав.

У проєкті брали участь представники Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Туркменістану та Киргизстану.

У межах проєкту конкурсанти презентували свої наукові розробки в різних сферах, включно з міжнародним співробітництвом та подальшою інтеграцією науки.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/56482/serdar-rahymov-iz-turkmenistana-stal-laureatom-konkursa-molodyh-uchenyh-sng2022

  1. У Єревані обговорено перспективи туркмено-вірменського вузівського співробітництва

У Єревані відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану у Вірменії та ректора Вірменського державного економічного університету.

Співрозмовники підкреслили важливість досліджень, пов’язаних з економічними відносинами двох країн. Обговоривши і уточнивши деталі, сторони дійшли рішення про подальше підписання меморандуму про співпрацю.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/56811/v-erevane-obsuzhdeny-perspektivy-turkmenoarmyanskogo-vuzovskogo-sotrudnichestva 

РЕСПУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН

  1. Зустріч із послом Лівії в Азербайджані

Міністр науки і освіти Азербайджану зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і повноважним послом Лівії в Азербайджані.

Під час зустрічі був обговорений     нинішній стан відносин між Азербайджаном і Лівією у сфері освіти та перспективи подальшої співпраці.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19511-1

  1. Міністр науки і освіти зустрівся з послом Молдови в Азербайджані

Міністр науки і освіти Азербайджану зустрівся з новопризначеним надзвичайним і повноважним послом Республіки Молдова в Азербайджані.

На зустрічі було обговорено поточний стан відносин двох країн у сфері освіти та перспективи подальшого розвитку.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19505-1

РЕСПУБЛІКА ВІРМЕНІЯ

  1. Зустріч з Надзвичайним і повноважним послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Республіці Вірменія

Під час зустрічі було наголошено на важливості реалізації спільних науково-освітніх програм, які можуть сприяти створенню нових можливостей співробітництва у сферах науки та освіти. Сторони торкнулися перебігу освітніх і культурних реформ у Вірменії та підтвердили готовність ще тісніше співпрацювати на етапі реалізації галузевих стратегій.

Посол і міністр обговорили також питання, що стосуються можливостей розширення співпраці. Високо оцінивши виконану роботу та обмін досвідом, сторони наголосили на важливості розширення програм розвитку в усіх напрямках.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/15148

  1. Зустріч з директором компанії “Корпорасіон Америка”

Міністр освіти, науки, культури і спорту РА прийняла виконавчого директора компанії “Корпорасіон Америка”.

На зустрічі в центрі обговорення були питання впровадження нових освітніх програм, надання стипендій, а також збереження культурної спадщини.

Сторони торкнулися можливостей впровадження у вишах спеціальностей, необхідних для організації роботи аеропортів, надання цільових стипендій. Міністр освіти, науки, культури і спорту РВ наголосила на важливості впровадження та модернізації нових спеціальностей не тільки у вишах, а й у середніх спеціальних навчальних закладах. Програма надання цільових стипендій є пілотною і вперше буде реалізована у Вірменії. У разі успіху її буде реалізовано і для більш ніж п’яти десятків аеропортів, що входять у мережу компанії “Корпорасіон Америка”.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/15133 

РЕСПУБЛІКА ГРУЗІЯ 

  1. Зустріч міністра освіти і науки Грузії з новопризначеним послом Франції 

Під час зустрічі сторони обговорили деталі існуючої та майбутньої співпраці між Грузією та Францією в галузі освіти та науки. Міністр привітав посла Франції з новою посадою та побажав їй успіхів у роботі.

Міністр освіти і науки Грузії подякував французькій стороні за підтримку системи освіти та підкреслив, що чудовий проект французько-грузинського університету є яскравим прикладом давньої дружби між Грузією і Францією в галузі освіти і науки. За словами міністра, важливо і надалі розширювати згаданий проект, додаючи нові академічні програми.

Крім того, під час зустрічі з новопризначеним послом Франції сторони також обговорили програму “Горизонт Європа”. За словами міністра, у 2021 році, за безпосередньої участі прем’єр-міністра Грузії, Грузія стала членом нової рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій “Горизонт Європа”. Міжнародна угода про асоціацію була підписана в Брюсселі. В результаті, наукова спільнота Грузії тепер має можливість брати участь у конкурсах, оголошених в рамках дослідницької та інноваційної програми з бюджетом 95,5 мільярдів євро, з такими  умовами і правами, якими користуються представники наукової та інноваційної сфер країн ЄС.

Джерело інформації: https://www.mes.gov.ge/content.php?id=13301&lang=eng