США б’ють рекорд по кількості іноземних студентів

За даними нового звіту організації Open Doors, у вищих навчальних закладах США в 2016/17 році  навчалася рекордна кількість – 1,08 мільйона іноземних студентів. Вже другий рік поспіль в США цей показник перетинає мільйонну позначку.

Однак дані Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США  свідчать про сповільнення темпів зростання –  загальне збільшення склало лише 3% у порівнянні зі збільшенням від 7% до 10% за кожен з трьох попередніх років. Головною причиною такої тенденції американські експерти вважають підвищення вартості навчання у вишах США. Загострюється глобальна конкуренція у сфері вищої освіти – на сьогодні для багатьох студентів є можливість  швидше і дешевше отримати якісну освіту в Європі.

Основними “постачальниками” іноземних студентів для США були Китай, Індія, Південна Корея, Саудівська Аравія, Канада, В’єтнам, Тайвань, Японія, Мексика та Бразилія, причому 50% з них прибули саме з Китаю та Індії.

У 2016 році Міністерство торгівлі США повідомило, що іноземні студенти принесли 39 мільярдів доларів США в економіку США за рахунок витрат на навчання, плату та витрати на проживання.

Крім того, іноземні студенти, працюючи помічниками викладачів та дослідників підтримують навчальний процес, особливо в областях STEM, а різноманітність їх точок зору допомагають збагатити навчання студентів у США.

Джерело інформації