Створено Білорусько-Узбецький інститут технічних кваліфікацій

Засновником інституту виступив Ташкентський державний технічний університет імені Іслама Карімова, учасниками організації його діяльності стали Білоруський національний технічний університет і Республіканський інститут професійної освіти.

Інститут займатиметься підготовкою інженерно-технічних кадрів, розробкою і впровадженням сучасних освітніх програм і форм навчання вищої та професійної освіти, підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації фахівців і науково-педагогічних кадрів, проведенням наукових досліджень, реалізацією інноваційних проектів в машинобудуванні, механіці, автоматизації виробництва , біотехнологіях, метрології, стандартизації та інших галузях.

Набір студентів в білорусько-узбецький інститут почнеться в 2020 році. На 2021 рік заплановано відкриття філії в місті Навої. Він буде спеціалізуватися на підготовці кадрів з пріоритетних напрямів промисловості, інжинірингу, високих технологій. Навчання буде вестися російською мовою на грантовій основі. Студенти бакалаврату та магістратури будуть навчатися в першій половині навчального періоду в Ташкенті, в другій половині – в Білорусі. Кваліфікаційну практику вони будуть проходити на виробничих підприємствах двох країн. Випускникам Інституту після закінчення навчання буде видаватися диплом про вищу освіту встановленого зразка Білоруського національного технічного університету, який визнається документом про вищу освіту в Узбекистані.

Джерело інформації