Травень 2021 р. – Західна Європа

Огляд
ринку освітніх послуг Західної Європи
Травень 2021 р.

Великобританія

  1. У виступі Королеви були викладені урядові плани щодо запровадження нових законів, спрямованих на захист свободи слова в університетах.

У виступі королеви були викладені урядові плани щодо запровадження нових законів, спрямованих на захист свободи слова в університетах. Це свідчить про намір уряду продовжувати розробку законопроекту про вищу освіту (свободу слова) для університетів Англії.

Виступаючи з промовою на наступний рік, королева Єлизавета II заявила у вівторок (11 травня), що буде введено законодавство про “захист свободи слова”.

Відповідно до запропонованого законопроєкту, до університетів та студентських спілок будуть запроваджені нові вимоги, а регулятор може виписувати штрафи за будь-які порушення. Студентські спілки також повинні забезпечити свободу слова для членів та запрошених спікерів.

З цього випливає суперечка щодо випадків відмови у виступах на кампусах доповідачам, “що не входять в  платформу”, зокрема колишньому міністру внутрішніх справ Емберу Радду.

Новий законопроект також охоплює створення переможця зі свободи слова в Офісі для студентів (Office for Students) , який має право виносити санкції.

Нова функція регулятора, якого називають директором з питань свободи слова та академічної свободи, буде відповідати за розслідування можливих порушень права на свободу слова.

Нові правові заходи також дозволять особам вимагати компенсації через суд за будь-які збитки, понесені через порушення свободи слова у вищій освіті.

У своєму виступі у вівторок королева сказала: “Мій уряд зміцнить і оновить демократію та конституцію”.

Джерело інформації:
https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/queen-university-freedom-speech-b1845455.html

  1. Уряд попереджено, що зменшення удвічі фінансування університетських предметів в галузі мистецтва вплине на охорону культурного здоров’я Великобританії

Уряд Великобританії звинувачують у нехтуванні «культурним національним здоров’ям» Англії, оскільки він планує зменшити вдвічі фінансування університетських предметів у галузі мистецтва.

Музиканти попереджають, що скорочення буде “катастрофічним” для більшості викладачів музики у закладах вищої освіти.

За результатами консультації Офісу для студентів (Office for Students) з урядовим агентством та секретарем з питань освіти Гевіном Вільямсоном пропонується вдвічі зменшити суму, витрачену на “високовартістні” мистецькі проєкти, які отримують гранти із стратегічних пріоритетів, включаючи музику, танці, драму, сценічне мистецтво та археологія.

Співак і колишній фронтмен групи “Pulp” Джарвіс Кокер заявив газеті “The Guardian”, що “вражаючі” плани відвернуть людей від бідних верств населення від вивчення предметів у галузі мистецтва, залишивши їх для багатих вітчизняних та іноземних студентів.

Він додав, що освіта в галузі мистецтва завжди здавалась витратною, як би не вважали це неважливим.

Диплом у галузі творчого мистецтва коштує платникам податків на 30 відсотків дорожче, ніж ступінь інженера, як зазначається у звіті за 2019 рік Інституту фіскальних досліджень.

Згідно з планом, який може набути чинності з осені, витрати на курси мистецтв в Англії скоротяться з 36 до 19 млн. фунтів стерлінгів, а заощадження перенаправлятимуться на такі сфери, як медсестринство та обчислювальна техніка, свідчить документ.

Джерело інформації:
https://www.independent.co.uk/news/education/education-news/arts-funding-subjects-university-music-b1843233.html

Німеччина

  1. Отримати вищу освіту, працюючи на більш зелену Європу

Багато закладів вищої освіти Європейського простору вищої освіти (European Higher Education Area (EHEA) у своїх науково-дослідних та освітніх філіях займаються питаннями екологічної стійкості. Ці заклади  беруть активну участь у широкому спектрі перспективних заходів, які сприяють екологізації впливу на навколишнє середовища як безпосередньо самих установ, так і суспільства.

Працюючи з широким колом партнерів, від місцевих громад до глобальних університетських мереж та промисловості, університети проявляють себе як ключові суб’єкти переходу до вуглецевої нейтральності та ресурсозберігаючого суспільства.

Зокрема, вони відіграють певну роль у досягненні Організацією об’єднаних націй “Порядку денного на 2030 рік” та Європейської зеленої Угоди (European Green Deal) та її цілей – лідируючих глобальних зусиль до переходу зеленої енергетики.

Нещодавнє опитування проведене Європейською асоціацією університетів (European University Association (EUA) щодо екологізації у європейських закладах вищої освіти зібрало підтвердження зазначеного. За даними, отриманими з понад 300 закладах вищої освіти Європейського простору вищої освіти, попередні висновки показують, що екологізація має велике значення на керівному рівні, причому три чверті з них вважають це стратегічним або планують зробити це найближчим часом.

Переважна більшість закладів вищої освіти розглядають питання екологічної стійкості та екологізацію як питання, пов’язане з їхніми власними інституційними цінностями, зумовленими третьою місією, а також із залученням своїх студентів, співробітників та широких кіл спільноти.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20210528092502495

  1. Актуальна інформація про коронаційні заходи в університетах та наукових установах

У березні 2020 року канцелярія Сенату м.Берлін, підрозділ науки та досліджень, створила робочу групу на якій обговорюються на постійній основі необхідні заходи та їх реалізація. Про узгоджені кроки повідомляється університетам та науково-дослідним установам, а також інформація оновлюється на веб-сайті.

Канцелярія Сенату, підрозділ науки та досліджень, та Державна конференція ректорів та президентів (LKRP) закладів вищої освіти домовились, що берлінські університети продовжать термін подання дисертацій та курсових робіт ще на місяць до 30 червня 2021 року.

З огляду на постійне зниження рівня захворюваності, готуються перші кроки з відкритті Берлінських університетів. З 4 червня ц.р. поточні обмеження на навчання та викладання будуть пом’якшені, і більша кількість студентів у студентському містечку знову стане можливою завдяки використанню концепцій з гігієни та стратегій з тестування. Потім відкриються для роботи на виніс університетські бібліотеки, а також можуть знову використовуватись комп’ютерні класи, робочі місця та лабораторії. В принципі, також допускається впровадження форматів практики в малих групах.

З 18 червня ц.р. університети продовжуватимуть підвищувати рівень відвідуваності навчальних занять та викладання, окрім практичних занять, тоді також можна буде проводити і інші курси, які можуть відвідувати до 40 осіб.

Співробітники університету, діяльність яких не обов’язково вимагає присутності в університеті з точки зору організації роботи та технологій, продовжують працювати вдома, наскільки це можливо, за погодженням з керівництвом.

Університети залишалися закритими для відвідування до 31 травня 2021 року.

Джерело інформації:
https://www.berlin.de/sen/wissenschaft/aktuelles/news/2020/artikel.908920.php

  1. Значна підтримка: покращення навчання шляхом оцифрування

Вже через шість місяців після свого широко відомого заснування “Фонд  інновації у викладанні в університетах” зробив перші рішення щодо фінансування. Загалом від федеральної програми «Посилення викладання в університетах шляхом оцифрування» надійшло 54 мільйони євро до університетів Баварії, університетів прикладних наук (Hochschulen für angewandte Wissenschaften) та мистецьких коледжів. Це найбільший обсяг фінансування серед усіх федеральних земель.

Університет прикладних наук Хофа також виграв – 826 000 євро.

“Індивідуальна заявка, подана Університетом прикладних наук Хофа на навчання з цифровим підтримкою на курсах MINT, була визнана прийнятною, як і інша заявка на цифрове тестування разом з іншими баварськими університетами”, – говорить проф. Дітмар Вольф, віце-президент з викладання в Університеті прикладних наук Хофа, про рішення. Кошти в першу чергу призначені для допомоги навчальним закладам і пропонують своїм студентам сучасне та оцифроване навчальне середовище для використання як в період пандемії, так і в подальшому.

Комісія з відбору проектів, яка була створена для оголошення про фінансування, обрала для фінансування проекти з усіх поданих заявок у конкурентному та науково-керованому процесі. Загалом по всій країні було подано 264 заявки, у тому 216 індивідуальних та 48 спільних.  Із них 139 були класифіковані як такі, що відповідають вимогам. Баварія була найуспішнішою і отримала підтримку в 51 проектах.

Комісія з відбору проектів, яка була створена для оголошення про фінансування «Посилення викладання в університетах шляхом оцифрування», відібрала проекти з усіх поданих заявок у конкурентному та науково-керованому процесі: загалом по всій країні було подано 264 заявки, в т.ч. 216 індивідуальних та 48 спільних заявок. Загалом 139 із них були класифіковані як прийнятні. У Німеччині Баварія була найуспішнішою з 51 успішною участю у проектах.

Джерело інформації:
https://www.hof-university.de/ueber-uns/aktuelles/news.html

  1. Найкращі університети європейського простору

Кандидати, які мають резюме без міжнародного досвіду, навряд чи мають шанси отримати роботу у відомих корпораціях. Рейтинг університетів показує, які європейські університети користуються особливою популярністю серед німецьких фахівців з персоналу.

Маркус Крахфорст (керівник німецького рекрутінгову підрозділу компанії  Henkel) щотижня отримує близько 2000 заявок. Тож не дивно, що він передбачає цей потік за кількома простими схемами. “Якщо хтось намагався поїхати за кордон, це хороший показник того, що це той, хто готовий залишити зону комфорту”, – говорить Крахфорст, описуючи, як він підходить до цього питання.

Іншими словами: якщо в резюме немає перебування за кордоном, кандидати у виробника споживчих товарів “Хенкель”, де Крахфорст відповідає за рекрутінг, рідко потрапляють до наступного туру. І не тільки там.

Це показує університетський рейтинг від часописа WirtschaftsWoche. Порадник з питань брендингу роботодавців Universum опитав близько 500 менеджерів з персоналу в компаніях, в яких працює від десяти до тисячі працівників, де вони вважають за краще набирати своїх співробітників, і про те, що вони шукають у процесі. Більше ніж кожний п’ятий з них посилався на наявність досвіду роботи за кордоном, коли запитували, які критерії також були важливими при виборі заявника на додаток до предмета.

Цюріх проскакує в рейтингу

Вдругий раз Universum також опитав працівників підрозділу кадрів, в яких європейських університетах вони вважають за краще набирати випускників. Оксфордський університет знаходиться на першому місці, за ним слідує, як і минулого року, Кембриджський університет. На третьому місці, проте, щось змінилося: Лондонська школа економіки та політичних наук потрапила туди цього року і таким чином відсунула ETH Zurich, який був третім у минулому році.

Джерело інформації:
https://www.wiwo.de/erfolg/hochschule/hochschulranking-das-sind-die-besten-unis-im-europaeischen-ausland/27224682.html

 

  1. Навчання в умовах коронавірусу: якісне дослідження підтверджує онлайн-втому і показує перспективи

Вчені з Університету прикладних наук м. Бібераха представили якісне дослідження на тему “Шляхи розвитку університетів та викладання після пандемії корони”. У досліджені також брав участь Університет прикладних наук м. Есслінген, поряд з багатьма іншими університетами прикладних наук (Hochschulen für Angewandte Wissenschaften). За результатами досліджень найбільшим бажанням студентів та викладачів HAW землі Баден-Вюртемберзі є повернення до безпосереднього навчання у поєднанні з використанням окремих цифрових елементів.

Прем’єр-міністр землі Баден-Вюртемберг Кречман та міністр науки Бауер під час розмови зі студентами обговорили уроки, отримані під час навчання в умовах пандемії, та те, на що політикам потрібно звертати особливу увагу. І вони визнали, що студенти, які зараз проходять третій онлайн-семестр, не були в центрі уваги.

Цей дефіцит сприйняття може бути емпірично підтверджений дослідженням міждисциплінарної групи вчених з Університету прикладних наук Бібераха (HBC). Дослідження було зосереджено на особистому досвіді студентів, викладачів та менеджерів. Результати тепер доступні і демонструють дефіцит, але також конкретний потенціал, який можна використати.

“Нашою метою було реконструювати цілісну картину семестру Корони”, – говорить Соня Сельцле. Для цього метод якісних інтерв’ю, особисті бесіди замість анкет через Інтернет, дає можливість «глибше зрозуміти повсякденний досвід та різні точки зору студентів, викладачів та людей, які боролись за правильні рішення в процесі управління університетом, яке слід враховувати», – пояснює вчена. «На основі такої більш відкритої форми збору даних університети можуть зобразити фактичний шлях розвитку – для власного навчального закладу, а також для типу університету прикладних наук в цілому, що означає викладання в класі, як жоден інший університет».

Джерело інформації:
https://www.hs-esslingen.de/hochschule/aktuelles/news/artikel/news/studium-unter-corona-bedingungen-qualitative-studie-bestaetigt-online-muedigkeit-und-zeigt-perspektiv/

Франція

  1. Де в цей час кризи охорони здоров’я є європейські університети?

За кілька місяців близько тридцяти французьких університетів приступили до формування європейських університетів. Університети з м. Серджі-Понтуаз, м. Парижа та м. Нанта розповіли історію запуску свого проекту, який розпочався ще до настання кризи в галузі охорони здоров’я та Brexit, які додали нових труднощів.

“Європейські університети втілюють французькі, європейські та міжнародні амбіції, надаючи трансформаційний ефект на вищу освіту та дослідження”. Ізабель Річард, віце-президент з питань Європи та міжнародних відносин в Нантському університеті, як і її колеги в Іль-де-Франс, захопилась цим проєктом, яким вона керує вже більше року. Після розгляду конкурсних проектів у 2018 році було створено 41 альянс з 280 європейських університетів, у тому числі з 32 французьких університетів.

Європейські університети, засновані на довірі та мультидисциплінарності

Віце-президент Лучана Радут-Гагі (Luciana Radut-Gaghi), відповідальний за європейський альянс “Евтопія” в м. Сержі-Понтуазі зазначила, що “Ми вже мали міцні стосунки з університетом з м. Уоріка (Англія), а також університетом м. Брюссель (Бельгія) та ще трьома шведським, барселонськии та словенським. Наші університети дуже схожі: молоді та зі порівняно однаковою кількістю студентів”. Альянс університетів EUniWell також був побудований у декілька етапів: “Вони прийшли шукати нас, пояснює Ізабель Річард. І за нашу репутацію, і за нашу мультидисциплінарність, і за наш університет, який інтегрований в територію. Існує справжнє взаємодоповнення між нашими різними університетами”.

Джерело інформації:
https://www.letudiant.fr/educpros/enquetes/a-l-heure-de-la-crise-sanitaire-ou-en-sont-les-universites-europeennes.html

  1. Parcoursup не зробив прийнятним дефіцит місць у вищій школі

Розрив між кількістю якісних кандидатів та кількістю запропонованих місць унеможливлює отримання чесного рейтингу, підкреслює на форумі для «Monde» Тібо Бонкур (Thibaud Boncourt), викладач політології та голова комітету Parcoursup.

Влітку 2017 року тисячі нових випускників бакалаврату опинились без пропозиції про призначення на постбакалаврське навчання у вищі навчальні заклади. Серед них відмінні кандидати, представлені Фредеріке Відалем як жертви “несправедливості”, бо виключені з навчання, на яке вони претендували, не через їх результати, а через жеребкування, яке проводиться платформою “Admission Post Bac” (APB).

За висловом Едуара Філіппа, зустрівшись “з величезним невдоволенням, почуттям марнотратства і гніву в сім’ях”, уряд Франції замінив APB у 2018 році на Parcoursup і повернув “заслуги” як основу для прийому до вищої освіти. Потім закликали установи самим класифікувати заявки відповідно до низку “критеріїв” та “очікувань”.

Ця реформа не вирішила основної проблеми: вища освіта все ще не здатна вмістити всіх кандидатів, щороку все більш численних, у сферах, які вони обрали. Вона просто мала на меті зробити витіснення частини з них більш прийнятним, виключивши “несправедливість” з жеребкування.

Джерело інформації:
https://www.lemonde.fr/idees/article/2021/05/22/parcoursup-a-echoue-a-rendre-acceptable-la-penurie-de-places-dans-l-enseignement-superieur_6081119_3232.html

     10. Нові обмеження: міністр вищої освіти підтвердив про відсутність змін для університетів

Структури системи вищої освіти не постраждали від закриття шкіл на три-чотири тижні, оголошеного в квітні ц.р. Еммануелем Макроном.

Хоча вищі навчальні заклади вже працюють дистанційно в основному з початку кризи в галузі охорони здоров’я, що зокрема, створює проблему відбору студентів, нові обмеження, оголошені Еммануелем Макроном для боротьби з епідемією Covid-19, не застосовуються до вищих навчальних закладів.

Якщо середні школи та коледжі покликані закрити свої двері на три-чотири тижні, це не стосується університетів.

“Не було причин закривати університети. Студенти – це молоді люди, які їдуть на роботу, за винятком одного дня на тиждень”, – додала міністр вищої освіти, досліджень та інновацій Фредеріке Відаль.

Цей статус-кво стосується також змагань та іспитів. Змагання для учнів підготовчих класів проводяться очно, як іспит на тестування (перший курс, загальний для вивчення здоров’я). Щодо іспитів другого семестру, Фредеріке Відаль виступає за “таку ж динаміку”, як і в першому семестрі, де “60% іспитів здавались дистанційно”.

Джерело інформації:
https://www.lemonde.fr/societe/article/2021/05/18/le-ministere-de-l-enseignement-superieur-et-de-la-recherche-epingle-sur-le-droit-syndical_6080573_3224.html

  1. Стан здоров’я: новини у галузі вищої освіти

Співробітники, що працюють у вищих навчальних закладах та в CROUS, які контактують з користувачами, отримали пріоритетний доступ до вакцинації проти Covid-19 з 24 травня 2021 року.

Пріоритет надається при пред’явленні професійної картки або будь-якого документа, що підтверджує, що персонал працює в цих закладах.

Циркуляр Dgesip від 18 травня, який регламентує розширення діяльності, дозволеної у вищих навчальних закладах станом на 19 травня, передбачає:

  • розширення особистого викладання: в межах 50% від загальних можливостей прийому закладів;
  • розширення стійки реєстрації в університетській бібліотеці: студенти можуть розміщуватися, використовуючи половину можливостей наповнення, і не пізніше, ніж до часу дії комендантської години;
  • поступове відновлення спортивної та художньої діяльності, включеної чи не включеної в тренінг.

Вищі навчальні заклади також мають можливість зробити доступними самостійне тестування, здійснюючи покупки в відомствах, на які посилається Міністерство охорони здоров’я.

З 19 травня ц.р. можна організовувати в закладах та приймати учасників з інших закладів, підтримуючи достатню фізичну дистанцію:

  • наукові зустрічі, конференції, симпозіуми та семінари;
  • культурні або спортивні події та заходи
  • наради та наради для презентації закладів та надання освітніх вказівок.

Джерело інформації:
https://www.campusmatin.com/vie-campus/strategies/en-direct-situation-sanitaire-suivez-les-dernieres-actualites-pour-l-enseignement-superieur.html

  1. Зіткнувшись із порушення керівництвом країни обіцянки, давайте дійдемо згоди між територіями та вищою освітою!

Поки рейтинги, які вказують на освітню кризу у Франції, накопичуються, терміново потрібно включати органи місцевого самоврядування до вищої освіту, стверджує президент асоціації закладів вищої освіти провінції Альє (De l’Allier aux Grandes Écoles) Емма Руве.

Вона зазначає, що освітня криза вже насправді настала, навіть гірше, здається вона вже вдарила. Таким чином, Франція була передостанньою у 2019 році в міжнародному рейтингу PISA для класу CM1 з математики і вражає рівень неграмотності: у 2018 році 11,5% молодих людей у віці від 16 до 25 років мали “труднощі з читанням”. Однак щороку показники успіху постійно зростають, у 2020 році 95,7% старшокласників закінчили школу.  Емма Руве вважає, що це проста ілюзія, підкріплена все менш вимогливими тестами. Бакалаврат є лише симптомом освітньої системи, яка знаходиться у вільному падінні. Як доказ, рекордні показники невдач у вищій освіті красномовні: у 2018 році майже 58% студентів зазнали невдач в перший рік ліцензії.

Концентрація вступних курсів у Парижі та у великих мегаполісах не дозволяє всім дітям Франції мати рівний доступ до всіх курсів вищої освіти.

Джерело інформації:
https://www.lefigaro.fr/vox/societe/face-a-la-fracture-de-la-promesse-republicaine-reconcilions-les-territoires-avec-l-enseignement-superieur-20210526

  1. Відкриття фонду екстреної допомоги студентам на треках мистецтв

Університет PSL (Paris Sciences et Lettres) співпрацює з фондом (Fondation Carasso) для надання екстреної допомоги студентам, які навчаються в університетах CNSAD-PSL, Ecole des arts décoratifs, La Fémis, Beaux-Arts de Paris, CNSMDP та ENSA Paris Malaquais.

Криза здоров’я Covid-19 призвела до закриття культурних закладів та скасування заходів, що негативно позначилося на секторі мистецтв. Студенти останніх курсів особливо постраждали від різкого зменшення можливостей працевлаштування, а також стажування чи на контрактні та спеціальні послуги. У той же час, зміни в організації викладання виявили проблеми студентів з обладнанням – як цифровим, так і матеріальним, які необхідні для отримання їхньої освіти.

Соціальна підтримка витрат у поєднанні з іншими надбавками, доступними для студентів, ця одноразова допомога дозволить студенту, який перебуває у важкій соціальній ситуації, продовжувати навчання у за гарних умов.

Джерело інформації:
https://psl.eu/en/news/launching-emergency-assistance-fund-students-arts-tracks

  14. Глобальний рейтинг академічних предметів Шанхай 2021: Університет Париж-Сакла зміцнює свою позицію як інтенсивний університет світового класу

26 травня 2021 року Шанхайський університет Цзяо Тун (Shanghai Jiao Tong University) опублікував щорічний Глобальний рейтинг академічних предметів (GRAS).

У 2021 р., як і в 2020 році, Університет Париж-Сакла (Université Paris-Saclay) став 1-м у світі з математики та 9-м з фізики (1-м у Європі), ще раз продемонструвавши свою дослідницьку досконалість. Університет також забезпечив місця у топ-50 світу серед 11 предметів, включаючи сільськогосподарські науки (12-е місце у світі, 1-е у Франції) та клінічну медицину (22-е місце у світі, 1-е у Франції).

Видання Шанхайського глобального рейтингу академічних предметів за 2021 рік було опубліковано в мережі в середу, 26 травня, за рейтингом найкращих закладів світу за 54 предметами, розділеними на п’ять широких областей: природничі науки, техніка, науки про життя, медичні науки та соціальні науки. Університет Париж-Сакла опинився в топ-50 з 11 предметів та в топ-100 ще на 14.

Джерело інформації:
https://www.universite-paris-saclay.fr/en/news/shanghai-global-ranking-academic-subjects-2021-universite-paris-saclay-strengthens-its-position-world-class-research-intensive-university

  1. Тематичний рейтинг Шанхай 2021: відзначено 82 французьких заклади, включаючи 41 у ТОП 100

Після видання в Шанхаї тематичного рейтингу 2021 року міністр освіти Франції Фредеріке Відал задоволена успіхами французьких вищих навчальних закладів: у цьому виданні відзначені, що 41 з них увійшли до 100 найкращих університетів принаймні з однієї теми.

З 82 закладів, відзначених у 54 темах, які включені до цього рейтингу, 41 зайняли місця принаймні в одній із ТОП 100 тем.

У результаті університет Париж-Сакла (Université Paris-Saclay) входить до 100 найкращих світових університетів за 25 темами, університет Сорбони оцінюється 19 разів, університет Гренобля Альпи 18 разів,  Університет PSL (Paris Sciences et Lettres)  15 разів, Паризький університет та Університет Монпельє 10 разів.

Серед 50 найкращих університетів світу міністерство освіти Франції відзначає 21 установу, визнану на найкращому міжнародному рівні ( на дві більше порівняно з 2020 роком).

Джерело інформації:
https://www.enseignementsup-recherche.gouv.fr/cid158682/classement-thematique-shanghai-2021-82-etablissements-francais-classes-dont-41-au-moins-une-fois-dans-le-top-100.html

ІСПАНІЯ

  1. Плагіат докторських дисертацій буде прописано після трьох років перебування в університетах

Плагіат докторських дисертацій або магістерських проектів буде адміністративно покарано із відрахуванням з роботи у закладах вищої освіти від двох місяців до трьох років. Це не призведе до зняття наукового ступеня доктора наук, як це має місце у Німеччині, де міністр сім’ї подав у відставку до того, як Берлінський вільний університет проаналізував її роботу та видав висновок. Цей тип академічного огляду не буде розглядатися в іспанських університетських містечках, де копіювання робіт інших людей буде вважатися дуже серйозним правопорушенням, яке буде прописано через три роки.

Професори, з якими консультувалось видання EL MUNDO вважають, що як санкція, так і обґрунтованість правопорушення є “недостатніми” і “дуже мізерними”. Для прикладу докторська дисертація президента уряду Педро Санчеса була прочитана в 2012 році, але лише в 2018 році, коли з’ясувалося, що його дисертація містить короткі уривки з попередні робіт тодішнього професора Мадридського університету Каміло Хосе Чела.

Плагіат міститься у статтях 270 і 272 Кримінального кодексу як злочин проти інтелектуальної власності лише тоді, коли існує мотив отримання прибутку і карається позбавленням волі на строк до чотирьох років та  має термін позовної давності п’ять років. Але це жодним чином не передбачається в Положенні про академічну дисципліну, яке діє в даний час. У вівторок Рада міністрів схвалила проект Закону про співіснування університетів, який замінить це правило, яке датується 1954 роком і було “анахронічним та доконституційним”, як пояснили в Міністерстві університетів.

Проблема нового тексту полягає в тому, що він стосується лише державних  закладів вищої освіти. Якщо плагіат буде плагіатом у приватних закладах , вони будуть позбавлені покарання. Текст узгоджено з ректорами та студентами, але університетські голоси вважають санкцію за копіювання чужих творів дуже “легкою”, особливо тому, що плагіатори, які більше не перебувають в університеті, залишають безкарними.

Джерело інформації:
https://www.elmundo.es/espana/2021/05/25/60acc291e4d4d8bd078b45ae.html

  1. Мануель Кастеллс визначив, що університети можуть відкриватись для викладання міні-курсів для безробітних

Падіння демографічних показників в Іспанії та вимог до роботи змушує університети шукати дорослих студентів. Новий королівський указ дозволив вступати до магістратури без отримання після завершення ступеня магістр.

Університети зможуть пропонувати міні-курси для безробітних. Міністр університетів Мануель Кастелс відкрив двері у державних закладах вищої освіти для навчання протягом років. До величезної пропозиції наукових ступенів та магістрів це дозволить додати інші типи власних дипломів, пов’язаних із потребами ринку праці, які не обов’язково проходитимуть у офлайн-режимі і які дозволять дорослим підтвердити свій рівень кваліфікації.

Джерело інформації:
https://www.elmundo.es/espana/2021/05/23/60a9251721efa0fe788b4617.html

  1. Експерти закликають до прийняття нового закону про дерегуляцію університетів Іспанії

З новим законом про університети, освітні експерти вимагають більшої законодавчої свободи, щоб установи могли конкурувати за свою ідентичність.

Наближається історичний поворот для іспанських університетів. Новий законодавчий курс, який готує міністр університетів Мануель Кастеллс, з Органічним законом університетської системи (LOSU), оголошеним на осінь, розглядає проблему вдосконалення застарілого закону Lomlou 2007 року та встановлення темпу вдосконалення змін у ситуацію в  академічній сфері.

Очікуючи, поки цей проект формується між змінами у виконавчій владі, освітня спільнота зосереджує увагу на необхідності більшої законодавчої гнучкості університетів як головного двигуна змін. Про це заявили учасники, які взяли участь у круглому столі «До нового закону про університети Іспанії» в рамках університетського форуму, організованого виданням EL MUNDO. Модератором заходу є редактор газети Ольга Р. Санмартін і ця доповідь послужила для того, щоб чітко показати, що успіх цієї реформи обумовлений новою дорожньою картою, яка передбачає набагато більш підкреслену автономію університету, ніж до цього часу.

Домінго Докампо, експерт у рейтингах університетів і колишній ректор Університету Віго, пояснив це так: “Якщо ми подивимося на рейтинг Шанхаю, то Іспанія є країною, яка вносить більше 1% у світовий ВВП з найбільшою кількістю університетів (загалом 40) у порівнянні щодо свого багатства. Однак є країни з видатними університетами, і саме тут слід відмітити, що закон цього не виправляє”. На його думку, норма “повинна бути емансипативною та полегчующою, а зараз ми маємо дуже обмежену автономію”.

Джерело інформації:
https://www.elmundo.es/extras/formacion-online/2021/05/18/60a27f02fc6c83421e8b4647.html