Понад 30 казахстанських магістрантів і докторантів зможуть безкоштовно навчитися у Франції завдяки програмі «Абай-Верн». Програму мобільності відновлено через рік після мораторію, запровадженого через пандемію коронавірусу. Міністр освіти і науки Асхат Аймагамбетов і Посол Франції в Казахстані Дідьє Канесс підписали протокол про зміни в Угоді про франко-казахстанські стипендії.

У 2021-2022 навчальному році володарями стипендії «Абай-Верн» зможуть стати 30 магістрантів другого курсу і 5 докторантів, які здійснюють підготовку дисертації під спільним науковим керівництвом.

Магістрантам, які виграли стипендію «Абай-Верн», будуть нараховувати щомісячну стипендію в розмірі 800 євро, докторантам – 1200 євро за курсом Нацбанку. Також стипендіати отримають перевагу при розподілі місць в університетському гуртожитку у Франції, безплатну довгострокову студентську візу і безкоштовне прикріплення до системи французького соціального страхування.

Програма «Абай-Верн» – це спільна стипендіальна програма Міністерства освіти і науки РК і Міністерства Європи і закордонних справ Франції. За час дії угоди володарями престижної міжнародної стипендії «Абай-Верн» стали 158 казахстанських магістрантів і докторантів.

Джерело інформації: